705 Shares 3854 views

Martwe i drogowe „stalinowski” utopia.

Historia rosyjski jest pełen tajemniczych faktów, które stały się znane publicznie niedawno. Należą do nich jeden z bezsensownych pomysłów Stojak – Dead Szlak. To utorowało Salechardu trasie – Igarka. Wielki władca awanturnik planuje położyć tory kolejowe na koła podbiegunowego. Obecnie budynki te stanowią fascynujący spektakl.


Martwe drogowy był tajnym projektem Gułagu, a dowiedział się o tym dopiero pod Chruszczowa. Jego budowniczymi byli więźniowie ogólnie. Zaplanowano, że długość obiektu będzie 1263 km. Utopizmu całego projektu było przede wszystkim to, że obszar, na którym droga utwardzona Martwego – to wiecznej zmarzliny. Aby zbudować ścieżkę, konieczne byłoby przejść przez dużą liczbę strumieni i rzek. Aby rozwiązać ten problem, należy budować mosty, lód wzmocnione (nawet specjalnie zbudowany it), wypełnione bagna, aby móc dostarczać materiały budowlane.

Aby zbudować kolej na północy – to marzenie wielu inżynierów tym czasie. Dopiero po Stalin rozpoczął aktywną represji sowieckich ludzi, aby osiągnąć ten cel zaczęli używać niewolniczą pracę. Decyzja o strroitelstve był tak fantastyczny, że jego porażka była oczywista. Ale rząd planuje się budowę portu morskiego w Igarka i dlatego konieczne było ustalenie linii kolejowej.

wymagane martwy droga do jego budowy ponad 290 tysięcy więźniów Gułagu. W miejscu jego prac budowlanych z najlepszych ekspertów w dziedzinie inżynierii. Wiele osób zginęło w ruinach tego pomysłu. Więźniowie mieszkali w barakach, otoczone drutem kolczastym, ale to absolutnie konieczne, ponieważ nie można było uciec z obozu. Jedzą odpadów i składowisk opuszczonych magazynach. Mało Muzeum Kolei będzie mógł przekazać całą grozę nadużyć władzy. Nasi współobywatele nie cierpiał i umarł, aby zaspokoić próżność „do władzy.”

Pracy importowane do przeznaczenia na „wielkiej wody” i po zakończeniu projektu doszła do skutku, usuń je stamtąd został uznany za zbyt kosztowne. Dziś Martwe Droga „mówi” do odwiedzenia jej w trudach i cierpieniach czasu. Po wszystkich urządzeń i utorował drogę pozostał tam do tej pory.

Koszty budowy północnej kolei osiągnęła prawie 6,5 mld rubli. Nawet wtedy, sprawozdania zostały sporządzone, że popyt na usługi tego szlaku komunikacyjnego nie. Niemniej jednak budowa się dzieje, posłuszny poleceniom lidera. W naszych czasach, po odkryto w rezerwach ropy północy, wznowiono budowę linii kolejowej przez Surgut, ale na nowych technologiach. W tym przypadku wcześniej zbudowany Martwe droga była całkowicie nieużywany.

Jego budowę przerwano po śmierci Stalina w 1953 roku, a do czasu dzięki więźniów został już zbudowany 900 kilometrów. W tym czasie zginęło tam ponad 300 tysięcy osób. Wszystkie nieruchomości rząd został rzucony w tundrze. Historia rosyjskich kolei zawiera wiele tajemnic błędów i wypadków, które zginęło ludzi ze sobą, ale takie działania na budowę niepotrzebnych obiektów, nikt nie jest bardziej podobny do zniszczenia narodu.