620 Shares 6409 views

Kokosowy Woda: Właściwości kompozycji i użyteczne

Co to jest woda kokosowa? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w materiałach tego artykułu. Ponadto, powiemy o tym, co przedstawił właściwości produktu, jak powstaje i jaki wpływ ma na organizm człowieka.

Ogólne informacje o produkcie

Woda kokosowa jest cieczą bielmo owoce (często młodsi) palmy kokosowe. Jak się ją tworzy? Podczas dojrzewania kropelki oleju spadnie do tkanki owocu wydzielane z kopry, że ciecz mleka kokosowego przekształca dalej. Napój zaczyna gęstnieć i twardnieć.

Kokosowego wody, które zostały wyodrębnione z owoców bez pęknięć – sterylna. Były czasy, kiedy był on używany do celów medycznych, jeśli brak soli fizjologicznej.

Jak wyodrębnić i używać?

Woda kokosowa jest pobierany łatwo i prosto. Można go pić prosto z owoców, łamiąc w nim dziurę ostrymi przedmiotami. Używać jako pożądany napój bezpośrednio po otwarciu opakowania, a pod wpływem światła i tlenu, to jest bardzo łatwo psujących się.

Nie możemy powiedzieć, że naturalna woda kokosowa jest często pakowane i sprzedawane w butelkach lub puszkach, które nie pozwalają promienie słoneczne.

Obecnie różnią malezyjski żywności kokosowe owoce, typowe Thai i brazylijski kokosowej Coco Anao.

Przydatne właściwości wody kokosowej

Zastanawiam się, w medycynie ludowej wody pochodzących z młodego kokosa, jest stosowany w leczeniu różnych chorób. Po tym wszystkim, to zawiera ogromną ilość składników odżywczych, w tym minerałów, witamin, aminokwasów, antyoksydantów i cytokinin.

Należy również zauważyć, że taki napój stanowi źródło najważniejsze dla ludzkiego ciała makro- i mikroskładników (magnez, potas, wapń, cynk, mangan, selen, bor, jod, siarkę i molibdenu). Ponadto woda kokosowy zawiera podstawowe aminokwasy (leucyna, walina, izoleucyna, lizyna, metionina, tryptofan, treoninę i fenyloalaniny).

napój aplikacja

Użycie wody kokosowej polega na tym, że zawiera dużą ilość składników odżywczych. Ze względu na wysoką zawartość minerałów i właściwościach nawilżających, reprezentowana przez napój jest z powodzeniem stosowany w fitness. W ten sposób, rolnictwo i Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa zaleca się używać wodę kokosową jako naturalnego napoju energetycznego dla tych, którzy są zawodowo w sporcie.

Naukowcy już dawno udowodniono, że woda kokosowy, których opinie są tylko pozytywne, że jest to produkt naturalny, który zawiera wszystkie elementy niezbędne dla człowieka. Zwłaszcza jeśli idzie w sportowych. Wynika to z faktu, że napój ten jest bardzo bogata w potas. Jest to substancja wymaga sportowcem, kiedy zaczyna się skurcze mięśni.

Wpływ na organizm

Kokosowego wodę, przy czym kompozycja jest przedstawiony powyżej, jest w stanie działać jako naturalny obecny przeciwutleniacz. Innymi słowy, kiedy napój spożywany regularnie ludzki organizm otrzymuje nową moc rozszerzonych rodników walki (wolne), przy czym, w rzeczywistości, przyczynia się do przedwczesnego starzenia się organów wewnętrznych i komórek skóry.

Woda kokosowa jest często określany cennej cieczy tonikiem. Po tym wszystkim, zawiera wiele potasu i chlorku sodu, który w gorącym latem aktu atmosferycznych w elektrolitach. Taki napój izotoniczny jest charakterystyczny dokładnie taki sam poziom równowagi (elektrolit) z ludzkiej krwi. Dlatego ciągłe korzystanie z niej może pozbyć się nadwagi, z powodu uchylania się od metabolizmu.

Jak wspomniano powyżej, badania wykazały, że napój celuloza, która jest w wodzie kokosowej jest dość podobny do osocza ludzkiej krwi. W związku z tym, taki płyn z pulpy niezwykle przydatna dla sportowców i tych, których praca wiąże się regularne i intensywne ćwiczenia.

Trudno nie zauważyć faktu, że wszystkie napoje energetyczne zawierają syntetyczne w sobie jest nie tylko duża ilość cukru, ale także sztuczne aromaty. W odniesieniu do wody kokosowej, że zawiera wyłącznie naturalne składniki, które korzystnie wpływają na cały organizm.

W niektórych przypadkach zastosowanie?

Nie można twierdzić, fakt, że właściwości wody kokosowej użytecznego dla ludzkiego organizmu. Dla dobrego powodu regularnego spożywania tych, którzy mają wyraźne problemy zdrowotne.

Spójrzmy na to, co razem przypadki woda kokosowa jest szczególnie przydatna.

 1. Kiedy serce i choroby naczyniowe. Jak wiesz, ludzie, których ciśnienie krwi jest zwiększone przez cały czas, mają raczej niski poziom potasu w organizmie. Według badań, woda kokosowa jest bogata w ten pierwiastek. Dlatego jego stały użycie bardzo skutecznie kontrolować ciśnienie krwi.
 2. Jeśli masz problemy ze skórą (w zwalczaniu plamy starcze, zmarszczki itp.). Woda (kokos) jest źródłem kwasu laurynowego i cytokininy. Naukowcy że ostatniej substancji pozwala regulować wzrost i podział komórek. Tak więc, zastosowanie napoju może zminimalizować proces starzenia.
 3. Gdy odwodnienie. Prezentowane napój zawiera wiele minerałów, które regulują gospodarkę wodną, jak również zrekompensować utraconej cieczy. By the way, i istnieją dowody na to, że woda kokosowy pomaga z odwodnieniem spowodowanym przez niestrawność, czerwonki, cholery i biegunki.
 4. Jeśli masz problemy z układem trawiennym. kwas laurynowy z oleju kokosowego wody w organizmie człowieka będzie system z wysoką przeciwbakteryjne i aktywność przeciwwirusową. W rezultacie, napój ten pomaga bojowe robaki jelitowe, pasożyty, wirusowe i inne infekcje żołądkowo-jelitowe u dorosłych i dzieci.
 5. Do normalizacji masy ciała. płyn kokosowy pomaga zwiększyć metabolizm. Z tego powodu jest bardzo przydatna dla osób, które chcą normalizacji masy ciała.

Działania niepożądane z wody kokosowej

Podobnie jak inne pokarmy zawierające dużą ilość minerałów i witamin, kokosowy napój może również powodować skutki uboczne. Z reguły są one narażone na ludzi, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych lub ciężkich chorób alergicznych. Jednak należy zauważyć, że woda kokosowa jest bezpieczny dla dzieci i matek karmiących i kobiet w ciąży.

Ciekawostki o napoju

 • Podczas wojny 1941-1945. Obie strony konfliktu regularnie stosowany jako alternatywny koks płynnego osocza dla żołnierzy rannych.
 • Woda kokosowa jest bardziej pożywne niż mleku. Po tym wszystkim, jest o wiele mniej tłuszczu i absolutnie nie cholesterolu.
 • Napój ten świeży regularnie używać w krajach tropikalnych, Tajlandii i Malezji. Jest to związane z faktem, że interakcja z powietrzem szybko traci swoje właściwości organoleptyczne i odżywcze właściwości.
 • Woda ta jest znacznie lepszy niż preparaty dla niemowląt przeznaczone do sztucznego karmienia.
 • Taki płyn jest naturalnym napoju (izotonicznym) z tym samym poziomem równowagi elektrolitu ludzkiej krwi.
 • Woda kokosowa jest znacznie zdrowsze niż picie soku pomarańczowego. Po tym wszystkim, jest o wiele mniej kalorii.
 • Woda ta jest sterylna. Wznosi się dłonie tułowia i ostatecznie uformowane wewnątrz owocu.
 • Napój zawiera więcej potasu sportowego, napoje energetyczne.
 • Woda kokosowy zawiera tylko naturalne cukry, które korzystnie wpływają na wszystkie systemy ludzkiego organizmu.