721 Shares 3010 views

Microsoft Lumia 435 smartfon: przegląd, funkcje i opinie

Lumia 435 – ciekawy wzór budżetu. Jest to pierwsze urządzenie z linii 400, mającą na celu grupy docelowej, który różni się od większości modeli tej marki. Jeśli potrzebujesz smartfon dla dziecka, awaryjnej lub dokonać przejścia od tradycyjnego telefonu przyciskowego na pierwszym smartfonem – jesteś dobrze nadaje Lumia 435. Cena i dane wyraźnie wskazują na przeznaczenie tego modelu.


wygląd

Jeśli dla drogich smartfonów, firmy często wolą win-win klasycznych kolorów – czerni i bieli, dla urządzeń fiskalnych nie tracą popularność kwaśnych jasne kolory.

Lumia 435 w kształcie Asha 503 – tym samym ściśle prostokątny kształt. Tylna pokrywa się z mocnego, odpornego na zarysowanie matowego poliwęglanu można łatwo usunąć / zużycie. Jest to nie tylko wartość estetyczną (kupione kilka kolorów, można je zmieniać co najmniej raz dziennie), ale także praktyczne – jeżeli tylna traci atrakcyjny wygląd, jest łatwa i prosta wymiana, bez kosztów profesjonalnej naprawy i części zamiennych długich poszukiwaniach.

Microsoft Lumia 435 – jest to bardzo kompaktowy model, który idealnie pasuje do obu dłoni. Tylna łagodnie zaokrąglone i dobrze rozproszone masy smartphone w celu uzyskania doskonałej równowagi. Dokładne wymiary wzoru: 11,8h6,5h1,2 cm, ciężar 134 g

Znajdowanie złączy normy: na górze – gniazdo słuchawkowe na dole – microUSB. fizyczne przyciski znajdują się z prawej strony – przycisk głośności i przycisk odblokowania. Oba są łatwo rozpoznawalne i miłe wciśnięty. Lewa strona jest zupełnie pusta.

Do wymiany i instalacji microSD i MicroSIM kartki dostać baterię.

pokaz

Wyświetli mały jak na dzisiejsze standardy, ale dość standardowy dla urządzenia budżetowego – o przekątnej 4 cali, o rozdzielczości 480 na 800 pikseli (gęstość 233 pikseli na cal). Być może jest to jeden z modelu słabości. Ekran nie jest chroniony żadnym szkłem Gorilla Glass, lub oleofobowej. Oznacza to, że rysy na nim będzie szybka i odciski palców (i policzki) będą bardzo zauważalne. Więc po prostu zaopatrzyć się w chusteczki czyszczące do sprzętu.

Niska rozdzielczość jest szczególnie uderzające, gdy czyta tekst i komplikuje przeglądanie stron internetowych.

Jasne światło słoneczne jest również problemem dla Microsoft Lumia 435. Czarny silnie traci swą ostrość, więc być przygotowany na to, co będzie musiał pokryć ekran ręką (zwłaszcza przy użyciu WhatsApp).

Ale smartphone jest opcją, która jest zazwyczaj nieobecny w modelach tanich – ekran automatycznego dostrajania jasności. To nie jest bardzo wrażliwy, ale również eliminuje konieczność częstego ręcznie zmienić swoje ustawienia.

Oczekiwane kąty widzenia z ekranu są złe, światło i nasycenie kolorów, znacznie spada, gdy patrząc na to z różnych punktów widzenia. Inteligentne Zakres poprawia sytuację trochę, ale nadal nie jest w stanie całkowicie wyeliminować tę wadę.

Ale czujnik ekran jest bardzo czuły i szybko reaguje na dotyk.

Lumia 435 Specyfikacje

W dwuprzewodowych Snapdragon telefonie procesora 200, taktowany 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Pozwala to obsłużyć większość zadań wymaganych przeciętny użytkownik, na którego dążył.

Wewnętrzna pamięć 8 GB (należy pamiętać, że około połowa zajęte pliki systemowe), możliwe jest, aby zwiększyć poprzez karty microSD do 128 GB.

Bateria jest dość skromne, jego pojemność wynosi 1560 mA.

W 2 smartphone kamery, ale nie oczekuj wiele od nich:

  • Podsumowanie – 2 megapikseli, lampa błyskowa nie jest dostępna. Na małym ekranie, zdjęcia mogą wydawać się akceptowalną jakość, ale wraz ze wzrostem dużego urządzenia wyświetlającego z niskiej jakości jest bardzo widoczny. To samo dotyczy filmu pobranej z nim;
  • Przedni VGA – równoważny 0,3 Mn. nadaje się tylko do rozmów wideo przez Skype, a nawet wtedy wynik będzie dość przeciętne.

Szanse dla komunikacji

Ponieważ telefon Lumia 435 nie jest przeznaczony że być uniwersalne urządzenie mobilne, jego główną funkcją, a mianowicie zapewnienie właścicieli różnych rodzajów komunikacji, to powinny być realizowane w jak największym stopniu. I tutaj producent nie zawiódł oczekiwań.

Jakość rozmów na górze, głośnik i mikrofon działają doskonale, a więc dwa rozmówcy doskonale słyszalne.

Ludzie Hub firmware aplikacja pozwala tworzyć „inteligentne” listy kontaktów oraz jej uzupełnienie informacji pobranych z profili znajomych w sieciach społecznościowych.

Oczywiście, smartfon obsługuje nowy standard Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz GPS.

I Lumia 435 Dual Sim – repliką modelu 435, ale z 2-karty MicroSIM – umożliwiają korzystanie z dwóch planów taryfowych lub kartą osobistą i korporacyjnych w czasie.

interfejs

Początkowo smartfon Lumia 435 jest wyposażony w zainstalowany na nim Windows Phone 8.1, ale był to jeden z pierwszych na liście urządzeń oficjalnie obsługuje systemu Windows 10.

Oczywiście, skromna liczba wniosków – charakterystyczny brak obu wersji systemu operacyjnego, ale Microsoft szybko rozkręceniu ich liczbę. Ponadto, mają godność i że zasługują na szczególną uwagę.

Na przykład, klienci będą mieć 30 GB wolnego miejsca w chmurze onedrive przechowywanie, udostępnianie plików, które jest bardzo szybkie i wygodne.

Wraz z wygodnymi i ugruntowanych aplikacji Microsoft Office jest znacznie łatwiejsze użytkowników life – bo dziś często zaczynają pracować z dokumentu na jednym komputerze, a następnie przenieść go na inny, a od urządzeń mobilnych robią w nim zmian w ruchu.

Ponieważ kategoria cenowa Lumia 435 pozwala używać go jako smartfon dla dzieci i młodzieży, odtwarzanie muzyki – nie jest to ostatnia funkcja w nim. Należy zauważyć, że z nią, udaje mu się całkiem dobrze, a wraz z dobrymi słuchawkami rekordy poziomu głośności i basu pozwala cieszyć się w całej swej okazałości. Więc Lumia 435 – godnym wymiana oddzielnego odtwarzacza muzyki.

Krok w przyszłość

Dzięki technologii Windows futurystycznych filmów są jeszcze dostępne w smartfonie budżetu. Voice Assistant „Cortana” – Microsoft odpowiedzią na „Siri” Apple lub Google Now z Google – rozwija się dość szybko i już można wykonywać wiele funkcji:

  • rozpocząć wyszukiwanie danego wniosku o udzielenie informacji (ale to zrobić tylko w wyszukiwarce Bing);
  • rozpoznać i znaleźć muzykę;
  • Umieszczenie smartfon w tryb cichy podczas spotkań z kalendarza;
  • a nawet żartują.

Ale, niestety, że „Cortana” można tłumaczyć jedynie zwrotów w języku rosyjskim, ale używać go jako język komunikacji z użytkownikiem nie jest w stanie. Plotka głosi, że w 2016 roku ten deficyt zostanie skorygowany, ale dokładna data nie jest jeszcze znana.

sprawy pieniądze

Ile to będzie kosztować tyle samo Lumia 435? Cena w chwili rozpoczęcia sprzedaży (luty 2015) był o 4,5 tys. RUB. Teraz smartfon nieznacznie spadły w cenie, można znaleźć oferty z kosztem nieco mniej niż 4000. Rub. Ponieważ jest to dość popularne, a niedawno wydany model, można łatwo znaleźć w większości sklepów elektronicznych.

Co zrobić nabywców Lumia 435?

Opinie na smartfonie, a także opinie ekspertów, większość z nich pozytywnie. Biorąc pod uwagę jego koszt, jego funkcje wykonuje perfekcyjnie.

Atrakcyjny design z nieoczekiwanym niezawodności kadłuba, która jest trudna do uszkodzenia. W dobrym smartphone wydajności pozwala łatwo rozwiązać większość problemów. Oczywiście, słaby procesor daje o sobie znać – jeśli stare gry, takie jak Angry Birds i Jetpack Joyride działają dobrze, nowoczesny Asphalt 8, Subway Surfers i Temple Run 2 zaczyna spotykać się z graczy na wyższych poziomach i przyspieszenie gry.

Bateria wystarcza na cały dzień dość aktywne wykorzystanie smartfonów. Oczywiście, jeśli masz zamiar grać lub oglądać filmy znacznie dłużej (co nie jest tak wygodne, na tak małym ekranie), akumulator będzie usiąść znacznie szybciej.

Aby opóźnić ten moment, można przejść w tryb oszczędzania energii lub korzystania z aplikacji Battery Saver, która pokazuje gdzie bateria jest zużyta.

A co można powiedzieć o kamery w Lumia 435? Recenzje przewidywalne atrybut jej braków. Po takiej jakości obrazu dziś niewiele osób są zadowoleni, nawet w urządzeniu mobilnym. Ale jasne jest, że była to jedna z ofiar (wraz z małym ekranem), która musiała ponieść ze względu na zmniejszenie model kosztowy.

Reasumując

Obie wersje tego smartfona – z MicroSIM-kartki lub Lumia 435 Dual Sim – wykazać doskonała jakość „cena – jakość”. Tak, mają istotne wady – ekran, aparat, słaby procesor. Ale nie możemy zapominać, że te smartfony są coś podobnego 1/10 ceny iPhone 6, Samsung Galaxy S6 lub LG G4, a zatem mierzyć je na tych samych parametrach nie może. Jakość wykonania, delikatną równowagę cech i elementów fizycznych systemu operacyjnego, który pozwala skutecznie wykonywać najczęstsze zadania, funkcje wagowe są rzadko spotykane w tych modelach, w bardzo niskiej cenie – to wszystko sprawia, że bezpieczne i niedrogie Lumia 435 „wół roboczy”.