627 Shares 3903 views

Swierdłowsku Philharmonic: opis, historia

Swierdłowsku Filharmonia – skarbem kulturalnym miasta. Plakaty są stale uzupełniane wielkich nazwisk. Filharmonia Budynek ma ciekawą historię. Nadąża z czasem stał się jednym z ośrodków muzycznych w kraju.


Trochę historii

W 1913 roku władze miasta ogłosiły konkurs na najlepszy klub w budynku. Constantine wygrał projekt Babykin. Więc nowy klub biznesu z fasadą w stylu secesyjnym i sali koncertowej. W 1915 roku został położył pierwszy kamień pod budowę, a budynek był w pełni gotowy w 1920 roku.

Biznes w ciągu dekady klub stał się miejscem teatralny. W 1934 roku, pierwszy koncert symfonia w budynku. W 1936 roku Swierdłowsku Filharmonia powstała zamiast Klubu Biznesu. W tym samym roku jego pierwszy sezon otwarty w dniu 29 września. Od początku globalnej restrukturyzacji organizacji.

Europejskie i amerykańskie modele metod nowych technologii informacyjnych i zarządzania wprowadzonych w sztuce akademickiej. Swierdłowsku Filharmonia pierwsza organizacja w Rosji, otrzymała uznanie roku. Od tej chwili otrzymał tytuł naukowy. Filharmonia została włączona do dziedzictwa kulturowego tego obszaru.

W latach 60-tych. istnieje wiele nowych produktów. Swierdłowsku Orkiestra stała się pierwszym interpretatorem Ural i kompozytorów muzyki klasycznej. współpraca owocna przyszedł z chórów kraju. Programy te są coraz częściej zaczęły pojawiać się nazwiska współczesnych kompozytorów europejskich.

W latach 70-tych. Swierdłowsku Filharmonia dzięki jego reputację jednego z najważniejszych ośrodkach muzycznych kraju. W tamtych latach nie było nazwiska na plakatach jednostek twórczych: Gennady Rożdiestwienskim, M. Szostakowicza, G. Kremer i wiele innych. Swierdłowsku Filharmonia uzyskała sławę nie tylko ze względu na sławnych gości, ale także dla własnej trasy w kraju.

W późnych latach 80-tych. Zaczęło rozwój kontaktów międzynarodowych. Był to program rosyjsko-amerykański, w którym wciąż odbywają się liczne imprezy kulturalne. Są one udział amerykańskich dyrygentów i solistów. Potem przyszedł nowy ruch z dodatkiem koncertów wystaw tematycznych, spotkań i różnych konkursach. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z pracami autorów i nowych gatunków.

Historia orkiestry

Orkiestra, na podstawie którego powstała Filharmonia pojawiła dwa lata wcześniej. Następnie, w stolicy Uralu przyszedł młody dyrygent Marc Paverman, absolwent Konserwatorium Moskiewskiego. Zorganizował Sverdlovsk Symphony Orchestra i został jej liderem. Obejmuje ona muzyków Komitetu Radia i Teatru Opery i Baletu. Pierwszy koncert odbył się 9 kwietnia 1934

Pierwszy sezon w Filharmonii

Wstępne sezony odzwierciedlają ogólną atmosferę 30-tych. Pragnienie nowego, nieznanego, twórczy impuls – wszystko to oferuje melomanów Swierdłowsku filharmonii. Plakat był pełen nazwisk znanych artystów: Antoniny Nezhdanovoy, Ksenii Derzhinskoy, etc. A młodzi muzycy byli: Bert Marants studenci Genriha Neygauza i wiele innych.

Udział w koncertach znanych artystów przyczyniły się do wychowania młodego zespołu. W repertuarze oprócz dzieł klasycznych, uzupełniane z bardziej nowoczesnych dzieł. W Swierdłowsku Filharmonii przeprowadzić jedną z pierwszych symfonii Prokofiewa, Chaczaturiana i innych. W 1938 roku odbył się recital Reynold Glier. Przeprowadziliśmy prace wielu kompozytorów Uralu.

praca patronat Filharmonii

W 40-tych. Swierdłowsku Filharmonii, gdzie bilety wyprzedane z hukiem, stał się muzyczny wyspa Ural życie. W całej historii zespołu dużo czasu do pracy mentoringu. Filharmonia Pierwszy oddział powstał w obszarach wiejskich – w Aramil. W koncercie, sala była zawsze pełna.

W czasie wojny, artyści wykonywane zadania patronat w wojsku, działając w urzędach kampanii, w szpitalach i jednostkach wojskowych. Swierdłowsku Filharmonia wielokrotnie otrzymała za swoją pracę najwyższe noty. Kreatywność rośnie z każdym rokiem.

Filharmonia dziś

Teraz Filharmonia posiada największy narząd. Za nim są znane nie tylko rosyjskich artystów, ale także z ich zagranicznymi odpowiednikami. W 2014 roku, organ został uaktualniony. W ostatnich latach, Filharmonia zainicjował wiele projektów federalnych na dużą skalę. Na przykład, festiwal „Eurazja”, który przynosi utalentowanych artystów z całego świata.

Symphony Forum stało się miejscem spotkań dla rosyjskich orkiestr. Bakovsky Festival – wydarzenie to Bieriezowski. Po raz pierwszy w Rosji, był to festiwal duetów fortepianowych odbyła się w Swierdłowsku Filharmonii. W rezultacie życie Jekaterynburgu znacznie i stale wzbogacać poziomu kulturalnego ofert inwestycyjnych.

Swierdłowsku State Philharmonic Society spędza rocznie około 2000 koncertów w jednym sezonie: 200 występy w Wielkiej Sali, a reszta – w siedmiu oddziałów w różnych miastach regionu Swierdłowsku. Także sprawia, że koncerty Filharmonii szkół, przedszkoli i uniwersytetów w Jekaterynburgu.

Swierdłowsku Philharmonic: plakat do 2017

W marcu 2017 roku Filharmonia Swierdłowsku zachwyci miłośników sztuki odnajdywania Bach-fest festiwal, który odbędzie się 1 miesiąca. Ponadto, każdy dzień znajdą się różne programy. Na przykład, w dniu 2 marca odbędzie się koncert tria instrumentalnego, interpretacja autora do dzieł Bacha, słuchacz usłyszy niezwykły dźwięk.

koncert dla dzieci odbędzie się 5 marca. Numer 16, aby dać koncert Sergey Dudinskiy. W pierwszej części programu zostaną wypełnione piosenek, podczas gdy drugi – krajowych i zagranicznych przebojów pop. A to nie wszystkie interesujące arcydzieła muzyczne w wiosnę.

Swierdłowsku Filharmonia: subskrypcje i ich koszt

Filharmonia oferuje system subskrypcji. Na przykład, „Muzyczny Alfabet” jest przeznaczony dla studentów od 6 do 8 lat. Ceny karnetów – 1500 rubli. „Przewodnik dla Orkiestry” ma odwiedzić dzieci od 10 lat. Ceny karnetów – 1100 rubli. Oddzielnie przewidziane koncerty dla starszych dzieci i całej rodziny, takich jak „narząd godzinę.” Ceny karnetów – od 1000 rubli.

Bardzo szybko wykupione cykl „Muzyka dla duszy”. Są karnety, który kosztował 10 tysięcy rubli, na przykład, „Major League”. Na tych koncertów obejmuje najlepsze prace Spiwakowa. Filharmonia oferuje ponad sto rodzajów biletów z różnych cenach.