164 Shares 8457 views

Gruzja: gruziński Religia

Gruzja – jeden z tych krajów, gdzie religia odegrała kluczową rolę w kształtowaniu narodowej państwowości. Wystarczy powiedzieć, że Gruzja stała się drugim w historii świata (po Armenii), w którym chrześcijaństwo stało się religią państwową, ale stało się to z powrotem w 326 AD. Georgia State, religia – to kategoria praktycznie nierozłączne na wczesnym etapie ich rozwoju historycznym.


Nowoczesne Gruzini, których religia jest reprezentowana w niemal wszystkich religii światowych religii, ludzie są bardzo tolerancyjny i tolerancyjny, a niektóre z nich już od wielu stuleci. Pomimo faktu, że wartość panujących w kraju do chrześcijaństwa odgrywa każdy Gruziński Kościół przestrzegane przedstawicieli innych wspólnot religijnych. A dzisiaj w kraju są kilka, konfesjonał zróżnicowanie populacji zależy głównie od ich pochodzenia etnicznego i dystrybucji terytorialnej. Tak więc, Abchazji i Ajarians, głównie muzułmanie, stosować się do tej samej religii Azerów i Kurdów mieszkających w kraju. Rosyjski, ormiański i grecki ludność Gruzji wyznaje głównie prawosławni. Są w kraju i katolików, ale ich liczba jest niewielka.

Największa wspólnota religijna w Gruzji jest prawosławny, że organizacja przedstawiła Georgian Apostolski Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. To jest – autonomiczna organizacja kościół, który jest kierowany przez patriarchę. Do tej pory, patriarcha All Gruzji (Katolikosa) jest arcybiskup Mccheta i Tbilisi Ilia II. Słupek pełnił od 1977 roku. Gruziński Kościół Prawosławny – jeden z najstarszych kościołów chrześcijańskich na świecie. Według tradycji religijnych apostolskiej wyboru Matki Bożej jest tylko Georgia. Religia w tym kraju zawsze była istotna w rozwoju kultury, na przykład, wielu naukowców wiąże pojawienie się pewnego rodzaju gruzińskiej literatury – mrgvlovani – mianowicie rozprzestrzeniania prawosławia w tym kraju i Armenii, który jest również nadal zachowanym tego typu piśmie. Cerkiew Gruzji – wręcz większe nominały, lokalne kościoły wśród narodów słowiańskich to szóste miejsce. Właściwość gruzińskiego autokefalii i wydał kościół w 9 wieku, rozciąga się nie tylko na terenie całego kraju, ale również na wszystkich Gruzinów, gdziekolwiek się znajdują. W 2001 roku między rządem i kierownictwem Kościoła Prawosławnego podpisał konkordat (umowy), zgodnie z którym Kościół prawosławny, aby zapewnić pewne zalety w stosunku do innych wyznań. Ale w 2011 roku uchwalono ustawę, że wszystkie kategorie religijne pod warunkiem właściwej osoby prawnej. Gruziński Konstytucja deklaruje pełną swobodę wyznania, podkreślając szczególną rolę prawosławia w historii kraju. A dziś, w związku z dużymi świąt prawosławnych w Gruzji ogłosił amnestię i trzymał inne działania rządowe. Georgia, religią, w której wielowyznaniowe, dał schronienie i innych przedstawicieli chrześcijaństwa.

Jednym z najbardziej powszechnych wyznań – Ormiański Kościół, którego członkowie wyznają Monofizytyzm. Są one dość znacznie w Tbilisi sam jest domem dla ponad ćwierć miliona Ormian. Duchowe arcykapłan dla nich jest patriarcha-Katolikos Wszystkich Ormian Garegin II. Ostatnio, istnieją przypadki nieporozumień między przedstawicielami autokefalii prawosławnego kościoła ormiańskiego i gruzińskiego nad uchwałą kultu w niektórych kościołach, które rozpoznają sporny tożsamość.

Katolicyzm w Gruzji reprezentowanych nie liczną społeczność – około 100 tysięcy osób. I tu jest drugim co do wielkości społeczność muzułmańska. Praktykowanie islamu w Gruzji – ponad 400 tysięcy osób. W stanie Georgia, przedstawił religię i wyznanie żydowskie, a według niektórych doniesień, pierwsi Żydzi pojawili się w kraju, zaraz po upadku Jerozolimy do Nabuchodonozora wyniku kampanii, a stało się to, jak wiadomo, już w roku 586 pne!

Dziś na terytorium Gruzji ma wiele niezwykłych zabytków odzwierciedlających kulturę religijną wszystkich religii świata. Wiele z nich – istniejące kapliczki, które sprawiają, że setki tysięcy ludzi pielgrzymki każdego roku.