885 Shares 9195 views

Jak zrezygnować z systemu Windows 10: krok po kroku instrukcje i zalecenia

Dziesiąta wersja od jego uruchomienia jako bezpłatne uaktualnienie zrobić sporo szumu wśród użytkowników systemów komputerowych. Ale nie każdy chciał zainstalować go na górze istniejących systemów operacyjnych, wolą pracować z siódmego lub ósmego modyfikacjami. Ale zawiadomienie o gotowości do załadowania ciągle daje o sobie znać. I wtedy pojawia się pytanie, w jaki sposób zrezygnować z systemu Windows 10 na zawsze. Następnie kilka podstawowych technik zostanie poproszony, aby umożliwić w pełni Wyłączenie obejmuje instalację nowego systemu lub anuluj instalację, jeśli użytkownik, aby potwierdzić instalację, ale z jakiegoś powodu nowy OS nie przyszło mu do gustu, i chce, aby powrócić do poprzedniej konfiguracji.

Jak zrezygnować z instalacji systemu Windows 10 na etapie składania wniosków?

Początkowo Microsoft otrzymał bardzo niekonwencjonalny sposób, aby zapewnić użytkownikom pobieranie i instaluje nową wersję systemu operacyjnego. Jeżeli stałe połączenie z Internetem, w zasobniku systemowym „wisi” ikona gotowość pobrać instalator, że wielu szczerze denerwujące. W zasadzie jest to możliwe, oczywiście, po prostu ukryć ikonę w obszarze wyświetlania, ale to posunięcie czysto warunkowy, jak komunikat pop-up będzie nadal wyświetlany, gdy użytkownik chce, czy nie.

Dlatego na etapie propozycji problem, w jaki sposób odmówić instalacji systemu Windows 10, to jest rozwiązane inaczej. Oprogramowanie systemu pozbyć przypomnienia nie działa, i zdecydować, czy zainstalować konkretne pakiety usług aplikacyjnych do istniejącego systemu operacyjnego lub narzędzi Edytora rejestru.

Instalacja aktualizacji dla innych niż Windows 10

W najprostszym przypadku, pytanie jak odmówić uaktualnienia do systemu Windows 10 w siódmej i ósmej wersji systemu operacyjnego, można rozwiązać instalując specjalną aktualizację, która zablokuje instalację dziesiątego modyfikacji.

Dla „ósemka” jest pakiet z numerem KB3065988 dla „siedem” potrzebuje KB3075851 (mogą być bezpośrednio pobrane z oficjalnej zasobu Microsoft lub ustawić ręcznie wyszukać aktualizacje w „Update”), a potem okazało się, pakietów tylko je zainstalować. Częścią problemu, jak odmówić uruchamiania systemu Windows 10, działania te będą decydować. Ale nie do końca. W przypadku jakichkolwiek dalszych działań musi być cierpliwy, jak to jest konieczne, aby zagłębić się w rejestrze, a skupić się na tworzeniu nowych kluczy i wpisów.

Rejestr: pierwszy krok

Początkowo z konsoli „Run”, zwany w najprostszym przypadku, przez Win + R lub z menu „Start”, dostęp do rejestrów polecenia edytora regedit.

Tutaj, w pierwszym etapie zostanie wybrany HKLM oddział, w którym przez OPROGRAMOWANIA katalogu zejść do katalogów Microsoft i Windows do WindowsUpdate sekcji aktualizacji. Jeśli folder w drzewie katalogów nie jest obecny, będzie musiał stworzyć samemu. W oknie edytora w prawo za pomocą menu prawego przycisku myszy jest wywoływana, w którym trzeba wybrać, aby utworzyć parametr DWORD nazwać DisableOSUpgrade, kliknij dwukrotnie (lub prawym przyciskiem myszy poprzez menu), aby wywołać okno edycji i przypisać wartość 1 w specjalnym polu.

Następnie wystarczy opuścić edytor i wykonać pełne restart systemu.

Rejestr: Drugi etap

W drugim etapie w rozwiązywaniu problemu, jak zrezygnować z uaktualnieniem do systemu Windows 10, redaktor chcesz użyć tej samej gałęzi HKLM, ale w sekcji Microsoft, aby znaleźć punkt OSUpgrade (podobnie jak w przeszłości, jeśli katalog nie istnieje, konieczne jest stworzenie).

Teraz, w prawym oknie, podobnie jak w poprzedniej decyzji, aby utworzyć parametr DWORD, która daje nazwę ResrvationAllowed, jak również wartość jest ustawiona na 0 (zero). Następnie system w celu ponownego uruchomienia.

Jak odmówić zainstalowania systemu Windows 10 w już zainstalowanym systemie

Jeśli użytkownik nadal zgodził się zaktualizować i dziesiąta wersja zainstalowana, ale użytkownik pod względem wygody, a nie jak z jakiegoś powodu, można również przywrócić.

Pytanie brzmi, jak zrezygnować z systemu Windows 10, może być rozwiązany poprzez standardową „Update”, która posiada specjalną sekcję, aby powrócić do poprzedniego systemu. Ale tutaj, to z pewnością zwrócić uwagę na dwa główne warunki. Po pierwsze, możliwość wycofywania, wszystko w ciągu trzydziestu dni od daty instalacji dziesiątego modyfikacji. Po drugie, można to zrobić jedynie pod warunkiem, że stare komponenty systemu (zwykle pliki i foldery znajdujące się w folderze Windows.old) nie zostały usunięte (ręcznie lub za pomocą narzędzia Oczyszczanie dysku). Nawiasem mówiąc, ręcznie usunąć katalog nie może być pod żadnym pozorem, a nawet nowy system, który wie, może odmówić funkcjonować.

Anulowanie instalacji systemu Windows 10, alternatywnej metody

Teraz zobaczmy jak zastąpić system Windows 10, alternatywny sposób, który nie wymaga korzystania z Windows Update Center. W tym przypadku (znowu, przez okres 30 dni) należy przytrzymać wciśnięty klawisz Shift, a następnie użyć restart w menu „Start”. W doborze proponowanych działań, a następnie wybierz opcję Diagnostics przejść do ustawień zaawansowanych i wybrać linię, aby wyświetlić inne opcje.

Po wejściu do tego menu zostanie wyświetlona poniżej linii powrócić do poprzedniego zespołu, a które muszą być aktywowane. Po tym będzie tylko czekać, aż proces wycofywania.

Uwaga: jeśli nowy system został już zainstalowanych kilka programów i aplikacji, a także w pierwszym jak iw drugim przypadku wycofać wszystkie z nich zostaną usunięte a użytkownik dostanie starego systemu w takim stanie w jakim znajdował się w momencie instalacji systemu Windows 10, a nawet wszystkie błędy, które mogłyby to pristutstvovat chwilę.

zamiast wynik

Te metody rozwiązania problemu, jak zrezygnować z systemu Windows 10. Jeśli żaden z nich nie daje pożądanego rezultatu (co jest wątpliwe), jako ostatnie i fundamentalne decyzje trzeba używać całkowitą reinstalację niezbędne OS z pełnym formacie partycji systemowej. Wynika to z faktu, że możliwość instalacji w systemie operacyjnym komputera lub laptopa ma rangę wyłącznie jeżeli drugi system operacyjny jest zainstalowany równolegle. Jak to jest możliwe, aby zainstalować system podstawowy. Ponadto, format będzie musiał produkować i z tego prostego powodu, że Windows 10 może mieć architekturę 64-bitową, a próby zainstalowania systemu 32-bitowego spełzły na niczym ołów.

Wreszcie pozostaje odpowiedzieć na pytanie o preferencje w korzystaniu z braku instalacji dziesiątego modyfikacji systemu Windows. Jeśli system nie jest planowane do zainstalowania w ogóle, będą musieli kopać w rejestrze. Niech długa i trudna, ale – na pewno. Jeśli system z jakiegoś powodu jest jeszcze ustalone, użytkownik będzie dostępna tylko do 30 dni na zwrot, ale tylko wtedy, gdy wszystkie warunki opisane powyżej. Jednak myśleć za siebie: zainstalowanie systemu Windows 10 lub porzucić go dla swoich własnych powodów.