730 Shares 6353 views

Sophia Pilyavskaya – aktorka z trudnym losem

Utalentowany uczeń Konstantina Stanislavskogo, pomimo zapotrzebowania w zawodzie aktorskim i skutecznie panującej prywatności, nie uważam się w stu procentach zadowoleni. Sophia Pilyavskaya zdobyła miłość ogromnej armii widzów, pokazując im pełny zakres ich potencjału twórczego. Była także doświadczony nauczyciel przeszkolony plejadę aktorów, który później stał się znany.


Na jego delikatnie granych ról w filmowej i teatralnej Sophia Pilyavskaya został laureatem nagrody stalinowskiej i otrzymał „wysoki”, tytuł Artysty Ludowego Związku Radzieckiego. Jednak jest ona ciągle ważył po wydarzeniach, które miały miejsce do jej rodziny: przeżyła śmierć brata i siostry, aresztowanie ojca w 1937 roku, jej przyjaciele i koledzy wychodzili z życia … Ona musiała się z tym pogodzić i dostosować się do nowych warunków, które zostały podyktowane z zewnątrz.

informacje biograficzne

Zofia Pilyavskaya urodził się w Krasnojarsku, 4 maja 1911 r. Jego dzieciństwo prima MHATa wspomina z rozrzewnieniem. Aktorka Sophia Pilyavskaya, którego rodzina po sześciu latach podróżowania, najpierw w Piotrogrodzie, a następnie do Moskwy, nie miała pojęcia, że jej ojciec był polskim obsesją „rewolucyjny” pomysł. Wiele lat później dowiedziała się, że jej rodzice – „starych bolszewików” z otoczenia Lenina. Nie możemy powiedzieć, że jej rodzina w nędzy. Wręcz przeciwnie, na sylwestra otrzymała luksusowe prezenty z Polski, rodzice próbowali niczego nie mogła odmówić.

W szkole się obudziła zainteresowanie w play-aktorskiej: ona chętnie uczestniczyli w matinees i skecze gdzie wystawiano mini-spektakle.

„Pierwszy naleśnik zawsze jest lumpy”

Ale pierwsza próba, aby stać się uczniem Z. S. Sokolovoy pracownie artystyczne Teatru nie powiodło się. Nauczyciele mylić Polki akcent. Ale wytrwałość i ciężka praca młodego „Siberian” zostały nagrodzone. Zajęcia w logopedii wykazały pozytywne rezultaty, a wkrótce teatralny instytucja była stonowane.

MAT

Po studiach w Moskwie Sztuki Teatr Studio Sophia Pilyavskaya wchodzi trupy Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Kiedy Związek Radziecki została zaatakowana przez hitlerowskie Niemcy, świątyni Melpomeny został ewakuowany do Saratowa, a dopiero późną jesienią 1942 roku przeniósł się z powrotem do stolicy. Aktorka z Moskiewskiego Teatru Artystycznego w Krasnojarsku służył przez prawie siedemdziesiąt lat.

Należy zauważyć, że na początku swojej drogi twórczej zarządzanie MHATa jest aktywnie zaangażowana w jej występy, jak ona po mistrzowsku reinkarnacji w przedstawicieli radzieckiego śmieci dramatu. Jednak, aby usunąć „komunistyczny” urok To nie było trudne, dlatego, Sophia Pilyavskaya Aktorka (MAT) może odgrywać różne role, o czym świadczy na przykład, jej praca w produkcjach „Idealny mąż” i „School for Scandal”. Jednak w 60. i 70. latach swojej kariery „syberyjski” litsedeyki przyszedł twórczy kryzys: rola była oferowana bardzo niewiele.

Praca w filmie

W kinematografii Pilyavskaya nie grał tak wiele ról, ale dla wizerunku Christina Pader w filmie „Spisek skazana” (M. Kałatozowa, 1950), aktorka została wyróżniona Nagrodą Stalina. Krytycy zauważył jej doskonałą pracę w "Anna Karenina" (A. Zarkhi, 1967).

I, oczywiście, moviegoer pamiętać Pilyavskaya Raisa Pawłowna z ról w "doczekał poniedziałku" (S. Rostockiy, 1967) oraz "Alicja w Vitalievna Pokrowski Gate" (M. Kozak, 1982).

życie osobiste

Mąż aktorki był Mikołaj Dorokhin, również aktorem Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Tylko razem spędzali bardzo niewiele – nasza bohaterka żyjący małżonek przez 46 lat. Fakt, że próbował zaciągnąć się do NKWD, ale odmówił, powodując jedną z pozostałych przypadkach zawałów serca. Pierwszy był kiedy Nicholas odwrócił 33 lat, ostatni – w 48 lat.

Ostatnie lata swojego życia

Pod koniec podróży życia Sophia Pilyavskaya rzadko zgadza się wziąć udział w filmowanie w filmie. Wolała żyć w izolacji, nie zapominając, aby przejść i zobaczyć od czasu do czasu w Moskwie Art Theatre School.

Aktorka zmarła 21 stycznia 2000. Mamy pochował ją w Novodevichy kapitału cmentarz, gdzie znaleźli swoje ostatnie miejsce spoczynku drogi do swego ludu: Olga Knipper, Nemirovich Danczenki, Moskvin.