676 Shares 1381 views

Spinning net-spinning pomocnika połowowego

Co przyciągnęło przędzalniczą warkę , że coraz częściej przechodzą na nią z linii monofilamentowej? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Pleciony przewód nie może być nazwany idealnym rozwiązaniem do przędzenia, przynajmniej ze względu na względnie wysoki koszt. Siła tarcia jest wyższa, więc musisz wybrać jakość i niezawodność, a następnie regularnie sprawdzać jego stan. Odrzut nie jest tak duży, jak chcesz. I mimo to warkę, aby przędzić z pluskami, których chcesz, uwiedzie.


Nie jest to przykład silniejszego włókna pojedynczego. Nie rozciąga się, ale nie skręca. Węzły dobrze się trzymają. Ultrafiolet nie boi się. Jego żywotność wynosi co najmniej dziesięć razy dłużej. Dla wszystkich tych parametrów najlepsze wskaźniki nie zostały osiągnięte, ale mimo to są znacznie wyższe niż wskaźniki monofilii.

A jednak, kiedy wędkarz dokonuje wyboru plecionych przędzalniczych prętów, powinien być ostrożny, aby dokładnie to, co jest najbardziej odpowiednie dla jego biegów i gwarantuje jakość.

Zacznijmy od równowagi walki, co jest istotne, jeśli mówimy o jigging. Potężna siatka pleciona, która może nie tylko trzymać duże ryby, ale również zaczepy, nie nadaje się do lekkiego przędzenia. Zakres odlewania zmniejszy się, ugryźć nie będzie już właściwie odczuwany – a to jest niekompletna lista wszystkich problemów. Dlatego przy wyborze warkoczyków należy postępować według wzoru: wytrzymałość linii powinna wynosić trzy czwarte mocy przędzenia.

Jeśli spinning netto ma na opakowaniu napis "zerowy rozciąganie" – to kolejny plus na rzecz zakupu. Jest to bezwarunkowa godność warkoczy, w jednym upadku swoopu obejmującego wszystkie jego niedociągnięcia.

Innym ważnym plusem – obecność oplotowej powłoki zewnętrznej. Natychmiast zmniejszone tarcie, tak bolesne dla pierścieni przędzalniczych i wałków (a tym samym zwiększa zakres odlewania), a same włókna są warkocze chronione przed ścieraniem. Pamiętaj jednakże: im grubość i gęstość muszli, tym większe odkształcenie resztkowe, do niedopuszczalnego.

Jeśli chodzi o materiał kordowy, najlepszą przędzarkę wykonano z nylonu lub modyfikowanego polietylenu. Ten ostatni ma bardzo mało cech bonusowych, ale lepiej.

Kolor przewodu nie powinien być oceniany "na brzegu" – refrakcja światła w powietrzu i woda jest inna. Żółta, zielona lub niebieska siatka fluorescencyjna pozwoli rybakowi dodatkowo monitorować okablowanie, a dla ryb już na płytkiej głębokości będzie to praktycznie niewidoczne.

Wreszcie – kilka wskazówek, jak uniknąć podróbek.

  • Z reguły wytwarzają drogie wysokiej jakości towary. Dlatego lepsze jest, jeśli przędząca sieć pochodzi z nie bardzo dobrze znanego producenta, ale będzie więcej pewności co do autentyczności produktu.
  • Fałszywe podrobienie nie używa etykiet holograficznych, jest to strata. Jeśli jest na opakowaniu, jest to ważny argument na rzecz zakupu.
  • Znając dokładną nazwę producenta i model warkoczy unikniesz starych technik, kiedy zmieniając jedną literę imienia naśladuj słynną na całym świecie markę. Przykład: Sony i Soni.
  • Zawsze używaj tych samych metod do określania autentyczności produktów, jak w przypadku innych towarów: firmowych informacji dla konsumenta na opakowaniu, dostępności tych ostatnich, obecności poświadczonej kopii świadectwa od sprzedającego itd.
  • Zawsze sprawdzaj jakość opakowania, etykiety, szpulkę, przewód.

Szukaj, spróbuj ocenić. Bądź przygotowany na rozbieżność rzeczywistych parametrów plecionego przewodu przez to, co jest zastrzeżone przez producenta. Mogą być zdumiewające przypadki: sieć przędzenia z nieznanej chińskiej firmy o doskonałych właściwościach i niesamowicie niskiej cenie!