732 Shares 3017 views

Ciasto z orzechami, makiem i rodzynkami. kilka wariantów

Kto nie lubi zabawiać gości, a jej dom, coś słodko, smaczne? Jest to możliwe z herbatą i można pić, a potem mocniej, alkohol, takich jak wino lub słodki deser taki cudowny. Nie ma wyjątków i ciasto z orzechami, makiem i rodzynkami. Produkt podobny do gotowania ZSRR nazywane „Fairy Tale” i miał nawet własne gości. Jak to było pyszne – z pamięci zanika z czasem. A my po prostu staramy się zrobić domowe ciasto z orzechami, makiem i rodzynkami, składające się z kilku ciast, nasączone kremem i tych całkiem przydatnych składników. Cóż, po prostu Yum!


Ciasto z orzechami, makiem i rodzynkami

Składniki: trzy jaja, pół mąka kubek, pół cukru kubek, filiżanka pół śmietana Trzy łyżeczki proszku do pieczenia (wytworzonego w domu: Dziesięć gramów kwasu cytrynowego, piętnaście gramów sody żywności trzydzieści gramów mąki). Do napełniania ciastka wziąć polstakana mak polstakana obrane i posiekane orzechy włoskie, rodzynki polstakana. Dla Cream – krem i cukier.

Przygotowanie ciasta klasycznej receptury

Ciasto z orzechami, makiem i rodzynkami zaczynają przygotowania ciasta i ciastka. Im, pamiętać będą trzy. W związku z tym, ciasto musi być podzielony na trzy równe części. Niektóre gospodynie są bardzo proste: każdy ciasto ugniata ciasto osobno, biorąc jedna trzecia składników. I będziemy robić. Cukier, jajko i kwaśna mieszanka śmietaną, lekko ubij. Mąka jest przesiewany i mieszany z proszkiem do pieczenia i dodać do masy całkowitej. Dobre połączenie. Uzyskać wystarczająco ciasto. To dodać mak. Ugniatać aż będzie gładkie. Zaokrąglony kształt, smarowane, rozłożone mieszaniny. Piec w rozgrzanym piecu w temperaturze około 200 C. Jest to o pół godziny. Można sprawdzić gotowość zwykłym meczu lub patykiem: jeśli propeklos ciasta, to nie będzie trzymać się go.

Drugie i trzecie shortcakes

Podobnie wytwarzamy drugiego i trzeciego do pieczenia ciasta. Tylko zamiast maku dodać orzechy, obrane i pokrojone silnie, jak rodzynki pestki (rodzynki). Orzechy lepiej jest wziąć, jak również rodzynki, świeże, „bazar”. Chociaż są one droższe. Ale cokolwiek powiedzieć – gwarancję autentyczności: w opakowaniach w supermarketach często są nieaktualne, nie mają oryginalny smak, wykastrowany. Wszystkie trzy nasze ciasto upiec włączyć i dać im cool.

krem

W międzyczasie produkować śmietankę. Najbardziej proste, ale smaczne! Jedna filiżanka kwaśnej śmietany, wystarczająco gruba, trzepaczką w mieszalniku lub mieszalniku z kilku dużych łyżek cukru. Niektóre gospodynie wolą umieścić i miód, jako opcja. Tutaj ważne jest, aby powietrze, pokonać dobrze, mundur.

finał

Dalej – hojnie płaszcz z torty i ułożone na siebie. W jakiej kolejności? To musisz zdecydować. Niektóre leżały pośrednim mak, powiedzieć tak smaczne. Dajemy ciasto dobry moczyć. Na szczycie dzieło sztuki kulinarnej ozdobić te same orzechy, rodzynki. Można również użyć czekoladę. Gdzie wolność wyboru jest twoje. Najważniejsze jest, aby przestrzegać podstawowych składników, które składają się na ciasto: ciastka, mak, orzechy, rodzynki, śmietana. I twoi goście otrzymają gwarantowaną przyjemność pyszne i bardzo przydatne deser.

Tort "MAK-orzechy, rodzynki". Wariacje przepisu

Można gotować jak tort z kremem. Niektórzy nawet tak bardziej podoba. Aby to zrobić, wymieszać dwa surowe jajka, 100 g cukru, pół szklanki mąki przesianej. Dodać pół szklanki ogrzanego mleka i mieszać. Otrzymaną mieszaninę dodać więcej mleka (250 g). Doprowadzić do wrzenia, z ciągłym mieszaniem. Gotować, aż gęsty na bardzo małym ogniu. Dodaj stu gramów masła i pokonać z mieszadłem, aż będzie gładkie. Otrzymujemy go i płaszcz z kremowych ciastek. Wszystkie inne operacje są, podobnie jak w pierwszym przepisie. Bon appetit!