332 Shares 6494 views

Gdzie jest tatarski Strait, i dlaczego jest to tak zwany?

W dawnych czasach nie było odległe i nieznane kraj – Tatarska. Żyliśmy tam nieznane plemiona, Tatarzy niosąc zagrożenie dla chrześcijaństwa (w sensie europejskim) i prowadząc swoje pochodzenie od samego Tatara – Królestwo terroru, najgłębszych rejonów piekła. Od niemal początku 19 wieku w Europie Zachodniej postrzegane wszystkie ludy żyjące na obszarze między Morzem Kaspijskim, Chinach i na Oceanie Spokojnym.


Historia nazwy

Dlaczego nazywa tatarski Tatar Strait? Wszakże z Sachalinu, Japonii i mórz Ochockiego, łączy się z miejsca, w którym żyją Tatarów, kilka tysięcy kilometrów … Fakt, że Tatarzy Europejczycy nauczyli w czasach Czyngis-chana. Nie szczególnie sortowaniu języka i kultury ludów tureckich i mongolskich, wszyscy Europejczycy nazywa im Tatarów. Z biegiem czasu słowo „Tatarzy” zostały przekształcone w „Tartar”. Ważną rolę w tym zjawisku zmian, które nazywa się skażenia lingwistyki: dźwięk słów podobnie jak „Tartar” – najgłębszy obszar piekła.

Z biegiem czasu, ludzie żyjący w odległej nieznane terytorium, zaczął przypisywać wszystkie cechy charakterystyczne dla mieszkańców piekła. Słowo „Tatarzy” i „Tartar” jest tak pomieszane, że cieśnina łącząca kamienia nazębnego z resztą terytorium stał się znany jako kamienia nazębnego. Jednakże, nie jest zaskakujące, że Tatar Strait wiązało się dla wielu z czymś strasznym, prawie nieziemskiego. Nawet w najbardziej południowej części 40-80 dni w roku ciasna jest pokryta lodem. W północnej części „ice” okres może trwać do 170 dni. warunki lodowe w Cieśninie Tatarskiej tak skomplikowane, że jego badanie kartografowie dawna dyskutowane, zatokę lub ciasna jest cecha geograficzny.

Cechy i położenie geograficzne

Negresco w 1787 Kruzenshtern w 1805 roku, Broughton w 1796 roku były częścią Tatarów cieśniny, ale z obawy przed wielu łachy, które są narażone podczas odpływu, nie mógł przekazać je do końca. Byli przekonani, że Sachalin to półwysep, i to miejsce, odpowiednio, zatoka. W 1846 roku, podróżny Gavrilov potwierdziły swoją wersję i okazało się, że ani Cieśnina ani Sachalin, Rosja Amur lub nie mieć żadnej wartości praktycznej. Nie wiedział, co jeszcze kilka lat przed jego japońskiego geodeta zrobił sobie przerwę od początku do końca przekonany, że Sachalin – wyspa, powiedział tatarski Cieśninę na mapie. Jednakże, z wyjątkiem Japończyków, aż do 1849 roku, informacja ta nie była znana każdemu. Tylko Nevel był w stanie udowodnić, że przez ciasną przejściu dla statków. Ale stało się to dopiero w 1849 roku. Jaki jest Cieśniny dzisiaj? Oddziela Azję od Sachalinie. System składający się z Tatarów Strait, ujścia Amurem i Sachalin Bay, łączący Morza Ochockiego i Morza Japońskiego. Tatar Strait Mapa pokazuje, jak jego szerokość waha się w różnych miejscach. W najwęższym cieśniny Nevelsky jest mniej niż 8 km na północy wynosi 40 km, a południowe wybrzeże oddzielone są od siebie o 324 km.

Cud natury – Tatar Strait

Niespodzianka nie tylko osobliwy brzeg zatoki, ale jest ogromna głębia. Jednym z jego najbardziej „płytkich” miejsc położonych pomiędzy Imperial Harbor i De-Kastri. Tutaj pokazuje głębokość 32-37 metrów i jest w odległości dwóch mil od brzegu. Wokół wybrzeży Sachalinu, w pobliżu wyspy Monneron koło głębokości Cape Lesseps na wszystkich zakresach od 50 do 100 metrów. Ale między Cape Lazareva i umarł, gdzie jest podobno, że istnieje podziemne przejście z wyspy z lądem, głębokość zaledwie 10 metrów. Prawie wszystkie miasta, położone nad brzegiem cieśniny są równe obszarów na dalekiej północy. Wysoka wilgotność, niskie temperatury znacznie skomplikować życie ludzi, ale nie wpływają na żywotność morskich stworzeń. W wodach cieśniny zwykle łososia i król łosoś, nerka i okonie. Zaskakujące jest to, że mieszkańcy wybrzeży okresowo dwa-metrowy rekin złapany. Dawna tajemnicą, jak ryba, nie tolerują zimno, złapany w sieć lokalnych rybaków. Dziś wszystko obwiniać skrajnej ciekawości i mobilności drapieżnika. „Stray” – tak żartobliwie i poważnie miejscowi nazywają złowione rekiny. W Cieśninie Tatarskiej kursują śledź, makrela, pachniał.

Porty Cieśninie Tatarskiej

Dziś każdy uczeń wie, gdzie tatarski Cieśninę. Uczą się w szkole i na miasto, znajduje się na jej brzegach. Ich mały. W odległości 663 km (to jest długość cieśniny) znajdują się 8 miast. Sowiecka Gawań stał się znany jako punktu końcowego BAM, choć jego historia zaczyna się w sierpniu 1953. Ten port jest w dzisiejszej związane linii kolejowej tatarski Strait z Komsomolsk nad Amurem Autostrada do Vanino i Lidoga iz lotniska maj-Gatka może dotrzeć do każdego Dot ziemia. Na 32 kilometrów od Sowiecka Gawań jest mglisty portu Vanino. Jest to największy port na obszarze Chabarowsk. ruchu statków tutaj nie zatrzymuje się nawet w zimie: lodołamacze stale oczyścić wodę z pokrywy lodowej. Piers Vanino rozciągnięta na 3 km i 22 koi działać przez całą dobę.

Aleksandrovsk, Niewielsk, Kholmsk

Aleksandrovsk administracyjnie należy do regionu Sachalin, i znajduje się na zachodnim brzegu. W 75 km od hotelu znajduje się mały zagospodarowania lotniska. Na innych osiedlach miejskich ugoda wiąże szutrową. To miasto od warunków klimatycznych jest równoznaczne z dalekiej północy. Życie tutaj jest surowe i dosłownie zimne.

Niewielsk należy również do Sachalin obwodzie. Ten port w Cieśninie Tatarskiej jest znany jako rosyjskiej strefy lawinowego. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że istnieją trzy strumyki: Kazachka, Lovetskaya i Nevelskaya. W 2007 roku trzęsienie ziemi niemal całkowicie zniszczył miasto. Pomimo faktu, że prace renowacyjne ukończone dawno temu, ludzie stopniowo opuszcza miasto.

Kholmsk – jedyny i największy port w centrum Sachalin niezamrożonych akwenu. Dwa nowoczesne terminale, 3 stacji kolejowej, ogromny węzeł komunikacyjny są połączone w jeden system. Kholmsk – to centrum kultury, rybołówstwa i gospodarki. Aż do roku 1946 nosił nazwę Mauki japoński (Maoka).

De-Kastri, Shahtersk, Uglegorsk

Niewielka wioska o populacji poniżej 4 tysięcy osób jest cenne, ponieważ ma wiele naturalnych schronienia dla statków. De-Kastri pochodzi od markiza La Perouse sponsora wyprawy. Niewielki, ale cenny w porcie wojskowym należy do terytorium Chabarowsk. Znajduje się prawie w centrum Sachalin Szachtersk odnosi się również do tatarskiej Strait. Jest to jedyny port lotniczy, który łączy obszar do Jużno-Sachalińsk, i innych miast na wyspie. To może trwać tylko YAK040 i An-24. Gospodarka miasta jest stopniowo spada: od kilku kopalniach działają obecnie tylko „Udarnovskaya” i częściowo Solntsevsky kopalni. Port Uglegorsk znany ze swojego kanału, który miejscowi nazywają „rzekę Tuhlyankoy”. Rzuca pulpy odpadów młyn w tatarskiej cieśniny, a dokładniej w Morzu Japonii. Miasto ma LPH i żywności przedsiębiorstwa. Temperatura roczny -1,7 ° C Aż do 1946 roku wydobywano węgiel, ale dziś produkcja odbywa się w innych miejscach.

Zagadka Cieśninie Tatarskiej

Nawet pod koniec 19 wieku, idea budowy podziemnego tunelu został zaproponowany, co prowadzi do Sachalinie. Atrakcyjny pomysł nie został zrealizowany: nie było pieniędzy na jego realizację. Kwestia ta została podniesiona w 1929 roku, ale Stalin dokonał ostatecznej decyzji. Tunel pod cieśniną tatarskiej zaczął budować siły więźniów Gułagu. Wszystko zaczęło się na Cape zaginął i musiał skończyć na kontynencie w Cape Lazareva. Nie trzeba dodawać, jak trudna była praca więźniów na dalekiej północy. Ale ze śmiercią Stalina zatrzymał wszystkie prace. Stało się to w jeden dzień miliardów inwestycji, mnóstwo materiałów budowlanych pozostały niewykorzystane. Tunelowanie nawet nie zaczęła. Jednak w tej konstrukcji nadal ma wiele legend. prawie gotowy, ale wysoko klasyfikowane według jednej konstrukcji wersji. Z drugiej – zalały tysiące więźniów w tunelu. Jest znany z jednej rzeczy. Obecnie istnieją trzy sposoby podłączenia Sachalin z lądem: większość dam, tunel i most. terminy ich realizacji nie są jeszcze znane, ale to wykracza daleko poza 2015 r. Czasem jednak pojawia się informacja w prasie o tym, że jeśli Japonia będzie uczestniczyć w budowie, zostanie ona zakończona w najkrótszym możliwym czasie.

Co to jest zapora?

Naukowcy obliczyli, że jeśli namyvat tama w najwęższym miejscu (gdzie brzegi są oddzielone od siebie o zaledwie 7 km), rok można dokonać wiarygodnego Dam z jednym tylko dragi. Na gotowej zapory można zainstalować elektrownię, która pompuje wodę, będzie produkować, aby nie tracić energii. Według projektantów, elektrownia tama wpłynie na klimat tatarskiej Strait. Najśmielszych wizjonerzy twierdzą, że z tego urządzenia technicznego może przekształcić surowy klimat Cieśninie w ciepłym i przytulnym ośrodku krawędzi.