115 Shares 8531 views

Przypowieść o ślubie młodego. gratulacje ślubne i grzanki

Skąd tradycję wypowiedzieć przypowieść na święta, nie odpowiedział nikt. Ta forma nauczania jest znana od wielu wieków, ale mimo to nadal zachowuje swoje znaczenie, ponieważ wnieść coś do osoby korzystającej żywe obrazy i konkretne przykłady, choć czasem przesadzone, o wiele łatwiej niż niepotwierdzonych faktów. Przypowieść o ślubie była najmłodsza w tym samym obowiązkowym atrybutem małżeństwa to tort urodzinowy i pierwszy taniec. Najczęściej, to brzmi z ust rodziców, którzy aż do śmierci są nauczyciele i mentorzy swoich dzieci, ale czasami może uczyć nowożeńcy i toster. Jakie są przypowieści, to lepiej porozmawiać? Zbadamy.


mądrość Wschodu

Najczęściej, gdy ludzie mówią o naukach podczas obchodów przyjść na myśl orientalne tosty, zwykle rozpoczynające się od słów „gdzieś wysoko w górach.” Dlatego chciałbym, aby rozpocząć z orientalnymi mądrości.

Przypowieści o ślubie młodzi rodzice są zwykle uczy się jak zachowywać się być w rodzinie, jak budować relacje między małżonkami. Oto jeden interesujący wariant tego nauczania:

„Jeden dzień sułtan zapytał:” Spójrz, twoje granice są stale wrogów, stan czasami nie wystarczy chleba, aby nakarmić wszystkich, ale w tym samym czasie nie ma żadnych zakłóceń. Jak udaje Ci się zachować spokój i ciszę?”. Do której Biskup odpowiedział z uśmiechem: „Gdy wyjdę z siebie – moi ludzie są ciche, gdy są niezadowoleni – Jestem spokojny. Innymi słowy, co mnie pociesza, a ja ich. " Każda rodzina – to mały kraj, z jego celem i podziału obowiązków. Warto więc w swoim stanie zawsze zachować ciszę i spokój. "

ongi

Czasami długie i poważne gratulacje może zmęczyć niecierpliwych nowożeńcy. Więc trzeba myśleć o tym, że przypowieść o młodych na ślubie był krótki, ale pojemny. W tym przypadku można użyć odniesienia do odległych czasów.

„Słowo” małżonek”, jak mówią, przychodzi do nas ze starożytnego języka greckiego. Niespodziewanie oznacza woły wiązki. Na pierwszy rzut oka nie jest jasne, dlaczego młoda rodzina jest w porównaniu do zwierząt pociągowych, ale w rzeczywistości jest to proste. Para, jak woły, musi być w tej samej wiązce, ciągnąc ze sobą pospolitość życia rodzinnego i zrelaksować się razem. Więc można zawsze tam będzie. "

dla zabawy

Co wesele bez humoru? Zwykle zabawny przypowieść o miłości na wesele krótko – rozcieńczają splendor obchodów dotyk prawdziwej zabawy. Oto jeden z przykładów:

„Dla starszej pary spiczastym diamentowe wesele. Oczywiście, pytano, jak były one w stanie wytrzymać tak długo, życie małżeńskie. Do którego mąż odpowiedział, że to wszystko z powodu pojedynczym łóżkiem, na którym spali: nawet po kłótni musieli przytulić się do siebie na noc. Więc i ta rodzina będzie wąskie łóżko, które gwarantuje im długie, szczęśliwe małżeństwo. "

W Twoich rękach

Piękna przypowieść ślub może cudownie zmienić nastrój gości i nowożeńców. Po triumf poprawnie wypowiedziane słowa mogą uspokoić na chwilę rozważała je, a może to jest najważniejszym celem każdego nauczania – by się zastanawiać.

Jest jeden bardzo znany drżący, choć nieco smutna historia. „W odległym końcu był człowiekiem, który wiedział wszystko, wszystko, nawet , ile jest gwiazd na niebie. Pewnego dnia przyszedł do młodej pary, firma zdecyduje się okazać, że nie wszystko może być znana człowiekowi. Jej mąż miał w ręce zaciśnięty motyla: jeśli człowiek powiedział, że ona wciąż żyje – młody by go zniszczyć; jeśli uznany za zmarłego – mógłby zwolnić ćmę. Kiedy para pytanie, co jest ukryte w dłoniach, mądry człowiek odpowiedział z uśmiechem, który ukryć oni od niego motyla. I czy to będzie spadać lub vyporhnet zgnieciony w trawie – to zależy od nich. szczęście rodzinne, jak delikatny motyl, tylko w twoich rękach ".

Wypijmy za …

Gratulujemy uroczystości w każdym razie bardzo dużo. Monotonne życzenia szczęścia, zdrowia można rozcieńczyć toast do przypowieści ślubu. można odebrać jako poważny Przestroga i coś łatwiejsze i bardziej zabawy – to na pewno pamiętał dla gości.

„To był jeden z haremu władcy. Zadzwonił do niego jeden z jego doradcą i powiedział, że chce nagradzać go za jego długiej i wiernej służby, dzięki czemu można wybrać kobietę z haremu żony. Doradca, bez zastanowienia, wybrał trzy. Wszedł do pierwszego i rzekł: „Ile jest dwa plus dwa?”. „Three” – natychmiast odpowiedział kobietę, do której doradca zdecydował, że to jest bardzo ekonomiczny. Drugi odpowiedział bez wahania: „Cztery”, doradca powiedział jej niezwykły umysł. Trzecia kobieta powiedziała: „Pięć” i doradca w celu oceny jego hojność. Jaką kobietę wziął za żonę?”. Po tych wszystkich opowieści obecnych na ceremonii oferowane własne warianty, po wysłuchaniu ich gratulując radośnie stwierdza: „I wziął najpiękniejsza! Więc pijmy nasze piękne panie! ”.

kryształowe serce

Brzęk kieliszków, głośne okrzyki „Bitter” i tętniących życiem żartów Toastmasters chcą i historie, które przypominają Goście delikatności i kruchości rodziny, o niezwykłych i żywych uczuć, które powstały między młodymi ludźmi. Uroczy przypowieść dla nowożeńców na ślub, mówiąc Kreatora Crystal.

„W jednym mieście żyłem kreatora, który wykonany zabawek wykonanych w całości z kryształu. Były one bardzo piękne i warte fortunę, ale mistrz dał je podobnie jak wszystkich okolicznych dzieci. Oczywiście, kruchy kryształ nie mógł mieć dzieci porywający gier i rozpadł się, co jest bardzo frustrujące dla dzieci. Pewnego dnia pan przyszedł do rodziców dzieci i zapytał, dlaczego dać beztroskie dzieci, że jest tak łatwo złamać. Na co on odpowiedział z uśmiechem: „Pewnego dnia dzieci będą stanowić dar, który jest znacznie bardziej kruchy niż kryształu – serce ukochanej osoby. I wtedy będą w stanie obsłużyć go tak, jak powinny. " Pamiętaj, że serce ukochanej Crystal, nie rozbicie go przez niedbałym ruchem! ”.

trochę pieprzu

Czasami młody zapomnieć, że życie rodzinne – jest nie tylko nieograniczone szczęście. Przypomnieć im o tej przypowieści can-gratulacyjnym do ślubu: brak tych nauk – świetny sposób, aby przekazać do nowo utworzonego małżonków tajemnicy małżeństwa.

„To bardzo bogatym człowiekiem w podeszłym wieku poślubił młodą piękną dziewczynę. Młoda żona starał się zadowolić męża, ale wkrótce zaczął narzekać na nudę i monotonię życia, zmęczony. kolega ludzki był zdumiony: „Jak to! Twoja żona jest uroczy, ona jest gotowa zrobić wszystko dla ciebie!”. Bogacz z uśmiechem zaprosiła go na kolację. Na stole serwowane jest shookolad, Turkish Delight, ciasteczka, słodycze, ciastka. Przyjaciel był zaskoczony taką wybór dań, ale smakował jeden, drugi, trzeci, czwarty … w mniej niż godzinę później przyznał: „Nie mogę mieć coś słodkiego! Daj mi coś innego. " Bogacz dał mu wino: „A więc widzisz – nawet słodycz nudne.” Więc niech życie rodzinne dla naszych młodych jest ostry, pikantny, słony, ale w żadnym wypadku nie gorzki! ”.

kwiaty życia

Ale nieograniczone przypowieść o miłości – to nie to, co chcesz usłyszeć cały wieczór: młody po trzecim lub czwartym gratulacje aby wyjaśnić wszystko. Więc jakie są chętni na weselach więcej? To prawda, do rodziny tak szybko, jak to możliwe, aby stać się bardziej. Do takich wniosków można wykorzystać tę przypowieść:

„Jeden rzeźbiarz pracował niezwykle piękne rzeźby – były tak realistyczne, że wydawało się, że żyje. Bóg postanowił go nagrodzić i obiecał tchnąć nowe życie w dowolnych dwóch elementów, które wybiera kreatora. Rzeźbiarz stworzył mężczyznę i kobietę niezwykłej urody, która ożywieni, natychmiast zakochał. Ale w miarę upływu czasu, kapitan zauważył, że były smutne, że czegoś brakuje w świecie im. Pewnego dnia przyszedł do rzeźbiarza i zadał mu szczęście. Po długich obradach go z materiału pozostałego po utworzeniu pary formowanego … dziecka. Prawdziwe szczęście u dzieci – nawet jeśli okaże się, że tak szybko, jak to możliwe! ”.

Wskazówki od starszych

Wielka przypowieść-gratulacje na ślub może wydawać się z parą rodziców. Trochę humor i dużo ciepła zadowoli zarówno nowożeńcy i goście obchodów.

„Pamiętam mój pierwszy synek właśnie wróciłem z ogrodem w poszarpanych ubraniach – musiał walczyć z kimś z dziećmi. Wtedy powiedziałem mu surowo, że to ostatni raz. Minęło kilka lat, on przyniósł szkoła swoją pierwszą dwójkę, co, skarcił go, znowu powtarza się, że i to był ostatni raz. Dziś mój syn się żeni się po raz pierwszy. I jedyną rzeczą, chcę teraz powiedzieć mu: „Bo to będzie ostatni raz!” ”.

najlepszy stop

Jeśli mówimy o życzenia humoru, będzie nadal pałeczkę toast przypowieść ślubu, krótki, ale niezwykle pojemny i, co najważniejsze, nieskończenie mądry.

„Wszyscy mówią o teraźniejszości, ale myślałem o przyszłości. Wiesz, aby wywiązać się z srebrnym weselu, trzeba nerwy ze stali i złotej cierpliwości. Teraz pijmy dla najlepszego stopu! ”.

łamanie wzory

A najbardziej zdumiewający dar może być szablon nie znaleziono mądrość Toastmaster lub odwiedzającym w Internecie, a przypowieść o młodych do ślubu, opowiadając swoją historię. Możesz zacząć z oblubienicy: „W jednym domu mieszkała dziewczyna, która bardzo lubiła czytania, chciałem być prawnikiem, uwielbiał chodzić po mieście i patrzeć na gwiazdy, nie mógł żyć bez filmów na światła i czystej miłości i wszystkiego, co tylko czeka na nią”, po czym dodał, że -Co o pana młodego: „niedaleko od niej mieszkał chłopiec, kochał piłkę nożną od dzieciństwa, był dobrym uczniem, myślałem być lekarzem. Jeszcze był bardzo wykształcony, szarmancki i uprzejmy. I pewnego dnia ujrzał tę samą jedną moją dziewczynę. I zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. "

Oczywiście, można powiedzieć wszystko: historię i randki i relacje. I do końca, można mieć tylko ślub, żałując jednocześnie, tak aby przyszłe życie było tak wspaniałe, jak wszystkich podobieństwach miłości, wykonane dzisiaj.

PS

„Człowiek żonaty kulawy, łysy i jąkał kobietę. Wszyscy jego przyjaciele byli zszokowani tym mezaliansu, ale tylko jeden podszedł i zapytał wprost:

– Ale gdzie są twoje oczy? Ona jest łysy!

– Ale bez kosztów dla fryzjerów.

– Lame!

– A można to zrobić bez tej całej mody obuwia.

– Tak, ona zacina!

– Musi być kobietą przynajmniej pewne wady! "

To przypowieść o myśli ślub młodych nowożeńców i zachwyci wszystkich obecnych. Pocałować!