287 Shares 9885 views

Karp pręt – niezawodne i trwałe narzędzie do połowu

Pręt karp jest kilka rodzajów, w zależności od ich funkcji: biznes, markerów i spod. Każdy z nich powinien mieć w arsenale wędkowania, bo to jest sukces połowów zależy od niego. Po tym wszystkim, Karp – ryba, która łatwo może złamać wadliwy pręt. Dlatego też wybór sprzętu do tego rodzaju „ciche polowanie” należy podchodzić z namysłem i znawstwem.

Pręt karp powinien charakteryzować się nie tylko optymalną wytrzymałość, ale także wygodę. Istnieje kilka cech dla prawidłowego wyboru, a na pierwszym miejscu jest długością. Optimum między 3,6 i 3,75 m. I choć wzrost tego wskaźnika będzie wygodniej sterować vyvazhivanie wędkarza szczególnie istotne w obszarach, gdzie rybołówstwo jest trudne, szczególnie w szybkich rzekach, nadal istnieje niebezpieczeństwo haków.

Narzędzia karp pręt wytwarza się z 2,5 do 3,5 lbs. Jego badanie jest wybierany na podstawie warunków połowów. Jeśli to możliwe, haki należy dobrać tak daleko, jak to możliwe szczelne, około 3,9 m. Krótkiego zasięgu połowów w „stojącej” organy wodne najlepiej karpia pręta – ciasto do 2,7 lbs.

Marker rodzaj sprzętu jest przeznaczony do badania właściwości dnie. Z pomocą swoich doświadczonych rybaków nie tylko określić dolną część ulgi w obszarze oblavlivaniya ale są obiecujące miejsca zwabić karpia i przedstawić go przechylić na tej stronie.

Reklamowe pręt karp ma jedną cechę: transmituje wibracje dobrze w dłoni. Ogólnie rzecz biorąc, do pomiaru głębokości wody w miejscu rybackiej, można użyć dowolnego rodzaju urządzeń, które będą rzucać stogrammovoe ciężarka. Ta waga jest na tyle utopić go w miejscu, gdzie trzeba zmierzyć głębokość. Natomiast do badania dna struktury i topografii potrzebują specjalnego pręta karpia, posiadające wrażliwą wskazówka, że wahania można dokładnie określić skład gleby, obecność muszli lub trawy. Ponadto, jest on oznaczony na nogi, jednak pit z cewki rusztowania, można łatwo obliczyć długość przed pływak unosi się na powierzchni.

Spod karp pręt, którego cena jest zależna od długości oraz producenta (od 1,5 do 15000), stosowane przy odlewaniu pocisków zanętę lub kulki. Aby się nie zepsuło, trzeba zwrócić uwagę na taki środek, jak gęstość stawu kolanowego.

Wielu wędkarzy używać do długodystansowych odlewania karp pręta „Shimano”, w ramach której, oprócz sprzętu i zapewnia podajnik.

Ponadto, niektórzy ludzie wolą złapać na podajniku, jednak nie nadaje się do stawów, gdzie zakoryazhenye obszarów.

Pręty historia karpia jest dwojakiego rodzaju: „szybko” i „wolno”. W pierwszym przypadku jest to możliwe, aby dokonać dokładnych odlewów. Sztywna podstawa trzonu zapewnia jego niezawodność i giętkiej końcówki może absorbować karpia szarpnięć. W „wolno” w dół kija miękkie. I choć jest to również przydatne podczas gry, ale układ „szybko” nadaje się do tego jeszcze bardziej.

Wielu karpiarzy uwierzyć, że optymalna ilość kolan podczas połowu karpi – dwa. Składany w trzy lub cztery razy pręt jest bardzo niewygodne dla obsługi.