217 Shares 5302 views

Jak obniżyć ciśnienie krwi bez leków?

Nadciśnienie tętnicze jest stosunkowo częstą chorobą. Do tej pory, to występuje u około 10% dzieci i około połowa ludzi w wieku powyżej 60 lat. Mężczyźni są bardziej podatne na jego wystąpieniu. Rozwinęły one choroby częściej niż w targach połowa ludzkości. Ponadto, jest to ich nadciśnienie pojawia się nieco wcześniej. Oczywiście, wszystkim, którzy mają ten problem są skłonni do obniżenia ciśnienia krwi. W tym przypadku, nie każdy wie, że we wczesnych stadiach nadciśnienia może to zrobić bez przyjmowania jakichkolwiek leków były.


zmniejszenia masy ciała

Wiadomym jest, że normalizuje ciśnienie krwi i tętno jest możliwe poprzez zmniejszenie ciężaru własnego ciała (oczywiście, jeśli jest zbędny). We wczesnych stadiach nadciśnienia, to ta metoda leczenia powinna być podstawą dla pacjentów z różnym stopniem otyłości. Stwierdzono, że zmniejszenie ciężaru 1 kg osoby mogą obniżać ciśnienie krwi o 1 mm Hg. Wydawałoby się, że to nie jest tak dużo, ale utrata wagi 10 kg pozwalają już niższe ciśnienie krwi o 10 mm Hg. W wielu przypadkach będzie to wystarczające, aby zapomnieć o nadciśnieniu tętniczym. Na przykład, jeśli osoba obserwuje tętniczego ciśnienia 130 w 90 ° C, a następnie redukcję masy przy 10 mm Hg, na tej figurze, że stabilizuje się przy 120 na 80 mm Hg. Do tej pory ta jest normą.

Musisz schudnąć skutecznie. Nie pozwalają zbyt gwałtowny spadek masy ciała, więc nie jest to bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka w ogóle. Średnia „złoto” jest obecnie uważany za utratę masy ciała o 1 kg tygodniowo. Takie stawki są uważane jednocześnie na tyle miękkie, i to działa, pozwalając na kilka miesięcy, mają wyraźny wpływ na ciśnienie krwi. W takim przypadku zaleca się, aby zmienić swoją dietę pacjenta. Podał się jeść wolniej węglowodany użytkowych, produktów bogatych w skrobię (zwłaszcza ziemniaki), tłustych mięs (wieprzowina, wołowina). musi być obecny sporo zieleni, warzywa w diecie. Produktów mięsnych zaleca się jeść gotowane piersi z kurczaka. Przewidziana osoba jeść co najmniej 5 razy dziennie, ale stosunkowo małe porcje. Nie należy jeść 3-4 godziny przed snem. Nocą można poddać się tylko szklankę kefiru.

Aby schudnąć, często trzeba rozważyć swój styl życia. Faktem jest, że nadwaga i nadciśnienie są często wystarczająco satelity bezczynność. Wynika to z faktu, że ton naczyń obwodowych może być zmniejszona bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Warto zauważyć, że z pomocą ćwiczeń może obniżać ciśnienie krwi tylko nieznacznie. Należy pamiętać, że w tym czasie sami wykonywać ciśnienie u ludzi wzrośnie, co oznacza, że obciążenie na ciele należy podawać kolejno, nie peretruzhdaya niewprawny ciało. Z biegiem czasu, będzie to pomóc obniżyć ciśnienie krwi.