474 Shares 1170 views

Chleb z otrębami jest smaczny i użyteczny

Ludzie, którzy podążają za ich kształtem i zdrowiem, od dawna wiedzą o korzystnych właściwościach otrębów. Ten naturalny produkt pomaga oczyścić organizm i nasyca go użytecznymi witaminami i minerałami. Dlatego w naszych czasach większość ludzi preferuje zwykły chleb do chleba z otrębami. Jego użyteczne właściwości są znane od dawna. W czasach carskiej Rosji chleb taki dano żołnierzom. Wyższe szeregi jadły bardziej uprzywilejowane rodzaje białego chleba. A gdy oficerowie byli dręczeni przez problemy z przewodu żołądkowo-jelitowego, żołnierze czuli się wspaniale. Stało się jasne, że chleb bardziej użyteczny dla organizmu to chleb z otrąbkami.

Jego zastosowanie jest zawarte w kompleksie witamin, takich jak H, PP, B1, D, C, E i inne pierwiastki. Pomaga usunąć toksyny z organizmu, sprzyja szybkiemu sytemu i tłumieniu apetytu. Ponadto, ze względu na zawartość otręby w chlebie, ciało otrzymuje niezbędną część żelaza. Biały chleb wykonany z mąki rafinowanej, najczęściej bielonej mechanicznie, a zatem nie jest szczególnie korzystny dla organizmu, daleko do tak doskonałego produktu jak chleb z otrąbkami. Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, należy wziąć pod uwagę proces produkcji mąki. Jest on wykonany z ziaren, w których leżą wszystkie korzyści. Kiedy ziarno zostanie zgniecione, niektóre jego użyteczne właściwości tracą się i bardzo mało pozostaje w przygotowaniu drobnej młyny do mielenia. Szacuje się, że mąka wyższej jakości traci ponad osiemdziesiąt procent swojej pierwotnej użytecznej kompozycji, a mianowicie tę część ziaren, zwaną otrąbką.

Substancje cenne dla organizmu, takie jak celuloza, pektyna i lignina, a także środek ziarna (zarodka), bogate w witaminy E, B i pierwiastki śladowe, pozostają niezmienione w produkcji chleba z otrębami. Jego użycie pozytywnie wpływa na układ nerwowy, daje spokój i równowagę, łagodzi depresję, łagodzi stres. Szczególnie zalecany chleb z otrębami dla osób z nadwagą, mających problemy z przewodu żołądkowo-jelitowego i układu sercowo-naczyniowego. Eksperci zalecają stosowanie otrębów w okresie ciąży, aby pozbyć się problemów związanych z jelitami, które powstają w tym okresie i obniżają poziom cholesterolu w organizmie. Ten chleb jest bardzo przydatny u pacjentów z chorobami onkologicznymi i chorymi na cukrzycę, ponieważ otręby pomagają spowolnić proces trawienia skrobi.

Jego główną zaletą jest zawartość błonnika pokarmowego w otrębach, która poprawia ogólną mikroflory jelitowe i reguluje metabolizm. Wiele krajów od dawna docenia wszystkie użyteczne właściwości tego produktu jako chleb z otrąbkami. W swojej masowej produkcji udział otrębów w chlebie sięga dwudziestu pięciu procent. Niestety w Rosji do tej pory nie ma tak wielu odmian tego zdrowego produktu, ale jeśli jest to pożądane, zawsze można kupić płatki zbożowe, sportowe lub słodkie z pełnoziarnistego. Chleb z otrębami jest produkowany z dodatkiem rodzynków, suszonych śliwek, nasion słonecznika i innych przydatnych składników. Ale nie mylić go zwykłym szarym chlebem, które niektórzy nieuczciwi producenci wydają na chleb z otrąbami. Jego zastosowanie w organizmie jest niewielkie, gdyż mało prawdopodobne jest, aby w niej było otręby, a jego produkcja pochodzi z mąki o niskiej zawartości. W celu ustalenia prawdziwego chleba owsianego, konieczne jest wdychanie zapachu, którego nie można mylić z innymi. Jest jasny i nasycony, a przy wycięciu widoczne są wyraźne wtrącenia o żółtawym i jasnobrązowym kolorze. To otręby. Chleb sam w sobie jest naturalnie szary. To właśnie ten chleb stanie się wielką alternatywą dla zwykłego białego chleba dla ludzi, którzy obserwują ich zdrowie i odżywianie.