513 Shares 6761 views

Ormianie: religia i kultura

Ormianie są znane jako jeden z najstarszych narodów. Historia tego narodu od kilku tysiącleci. Po świetnie się stan, teraz udało się utrzymać niewielką część swojego imperium. Będąc długi czas pod jarzmem tureckim i perskim, można jeszcze uratować nie tylko swoją religię i kulturę, ale także język.


Wiadomym jest, że język ormiański jest odrębną gałęzią języków indoeuropejskich, podobnie jak grecki. I ormiańska kultura – jeden z najbogatszych w całej historii ludzkości. A dziś, patrząc na przedstawicieli tego narodu, którzy mieszkają poza granicami współczesnej Armenii, trudno jest uwierzyć, że są przedstawiciele niegdyś wielkiego państwa ormiańskiego. I dzięki nim, w świecie jest źle opinia o Ormianach, ponieważ wielu nie wie, że ludzie żyjący w Armenii są bardzo różne od tych, które są hańbą dla imienia ludzi w innych krajach, szczególnie w Rosji. Obywatele Republiki Armenii – intelektualiści, ludzie religijni, a czasami mogą być bardzo wstydzić swoich rodaków. Chociaż, oczywiście, po ludobójstwa Ormian w Imperium Osmańskim , nawet wyrazami ludzie mogą się zmienić, patrząc na to, co robi dla swoich żon, dzieci i rodziców.

Jednak, Ormianie, których religia pomogła im przetrwać i poruszać nawet tyle cierpienia, udało się zachować swój stan i niezależność. Oczywiście, od dawna wielkość nie było, wiele zabytków, kościołów i khachkars pozostał na terytorium współczesnej Turcji, ale historia i rozwój kultury pozostawił swój ślad.

Jakiej religii jest ormiański? Jaka jest jego historia? To właśnie ten artykuł jest poświęcony.

Każdy wie, że „Ormianie, religion” – słowa są synonimami, bo to ludzie w roku 301 pierwszy na świecie przyjęła chrześcijaństwo jako religię państwową. Główną rolę odgrywały Gregory oświetlacz, który został ogłoszony świętym dla swoich usług. Tak więc okazuje się, że ormiański religię – najbardziej trwałe, gdyż nie zmieniło się do dziś. Ludzie pozostali wierni chrześcijaństwu, nawet pod groźbą zniszczenia narodu, ponieważ Turcy i Persowie byli zobowiązani do podjęcia wszelkich islam; w przeciwnym razie ludzie po prostu zabić.

Ale wracając do historii. Ormianie, religia jest związana z wieloma legendami, jeszcze utrzymać je w swoim sercu. Tak, męczeństwo Ripsimeyanok, święte dziewice, znane wszystkim. Te dziewczyny były z Rzymu, zabrakło, prześladowany za swoją religię i głosił chrześcijaństwo wszędzie. Kiedy dotarli do Armenii, która nadal pozostawała pogańskiego króla Trdat zakochał się w jednej z nich. Ale została ona odrzucona, wywołując gniew. Dziewczyny zostały skazane na męczeństwo, a wszyscy umarli, z wyjątkiem dziewice Nune, którzy uciekli do sąsiedniej Gruzji. Król Trdat zaczął cierpieć z powodu chorób układu nerwowego. Jednak siostra króla miał sen, że jej brat może uzdrowić tylko Grigorij, który 13 lat temu został uwięziony w studni bez wody i jedzenia. Wydawałoby się cud, ale udało mu się przeżyć i wyleczyć króla. Trdat wierzyli w chrześcijaństwo, głosząc, że jest to stan religią Armenii.

Ormianie, których religia była w stanie przetrwać dzięki Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, pamiętają historię i uczcić pamięć świętych. Więc nadal w obszarze Khor Virap można zejść do grobu, który został podpisany 13 lat St. Grzegorz Illuminator. Idź tam może nie wszystko – istnieje głęboka i zbyt ciemny. Wydaje się jednak, cuda Boga jeszcze zdarzyć, więc święty był w stanie przetrwać i pomóc naród osiągnąć prawdziwą wiarę. To właśnie religia Ormian!

Ponadto terytorium współczesnej Armenii ma wiele starych kościołów i kaplic, zwiedzanie, którzy czują, że ci ludzie naprawdę wybrany przez Boga. I niech Ararat nadal pozostał w Turcji, ale ból w sercu każdego ormiański mówi, „świętej mej górze.” Grandeur, historia i ból ludzi nie da się zapomnieć. A po zakończeniu tego artykułu, chciałbym przytoczyć słowa, które każdy 24 kwietnia – Dzień Pamięci Ludobójstwa Ormian w Imperium Osmańskim – mówi każdy ormiański. Nic nie jest zapomniane, nikt nie jest zapomniane. Ten naród pamięta i wierzy.