878 Shares 7225 views

Airport "Pietrozawodsk (Besovets)." Airport „Piaski”

lotnisko Pietrozawodsk ma 2 „Besovets” i „Sands”. Każdy z nich, będziemy podać krótki opis.


Airport "Pietrozawodsk" ( "Besovets")

„Pietrozawodsk” (inna nazwa – „Besovets”) – jest lotnisko Pietrozawodsk, który znajduje się 12 km na północ od miasta. Założyliśmy go w sierpniu 1939 roku. Może upłynąć IL-76, Tu-134, Ru-12 płaszczyzny 3-4 grup (AN-24, jaka-40 i lżejsze) i wszystkie typy śmigłowców. Maksymalna możliwa waga startowa 150 ton. Airport „Pietrozawodsk” do wspólnej lokalizacji, ponieważ znajduje się inna i na bazę lotniczą, gdzie ramiona są złożone z Su-27 na jego terytorium. W odniesieniu do transportu pasażerskiego, trwa przelotów wszystkimi największymi miastami Rosji i krajach WNP. Dziś lotnisko „Pietrozawodsk” 10-30 dziennie realizuje loty, co jest całkowicie dopuszczalne dla tej klasy.

Niewielka historyczne odniesienie

Opierając się na lotnisko „Pietrozawodsk” w 1939 roku. Podczas okupacji (1941/44 okresie dwuletnim). Był on używany w Finlandii. 01 września 1950 rozpoczął budowę nowego lotniska, który w pierwszych latach jego istnienia, prowadzonym przez Ministerstwo Obrony ZSRR. Z biegiem czasu jego terytorium otwiera nowe biurowce. W 1990 roku międzynarodowy lotu, został wyprodukowany pierwszy. W 1994 roku, po reorganizacji Pietrozawodsk linii lotniczej, został przekształcony w State Aviation Enterprise (GAP) "port lotniczy" Besovets "" (Petrozavodsk). W 2001 roku został wprowadzony nadzór zewnętrzny, a nowy terminal, którego koszt wyniósł około 19 mln. Rubli została aktywowana 08 czerwiec 2004. Większość środków zostały określone w programie inwestycyjnym. W lutym 2009 roku, 47 mln rubli przeznaczono z budżetu w celu zakupu na lotnisko do państwa. W 2009 roku było kilka ulepszeń, które znacznie poprawiły stan kompleksu. Aw 2011 roku Naczelnik Karelii Andrei Nelidov i rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow, zdecydowano, że część terytorium „Besovtsa” powinien udać się do własności republikańskiej. Było to konieczne w celu Karelii otrzymała podstawy prawnej dla inwestycji w modernizacji lotniska.

Charakterystyka Airport „Piaski”

„Piaski” – jest jednym z lotnisk w Pietrozawodsk, przeznaczonych dla lokalnych połączeń lotniczych. To ma swoją nazwę od miasta znajduje się w pobliżu Sands. Zdolne do przyjmowania samolotów AN-2, AN-28 i podobne do nich.

Niewielka historyczne odniesienie

Airport „Sands” (Petrozavodsk), serwisowany przed rozpoczęciem II wojny światowej. W 1940 roku, tutaj są pływające w niektórych miastach ZSRR: Leningrad, Shunga, Wyborg, albo Pudoż. W 1950-60-tych również sporadycznie podejmowane loty na samolotach An-12 i Jak-12 w różnych ośrodkach Karelii. Oprócz lotu na ziemi Karelski, również latać do lotnisk pobliskich regionów. Od połowy lat 1990, ruch pasażerski na liniach istniał do Pudoż i Kalevali. Oprócz tych lotów, operator realizuje transport ładunków, sanitarnej, fotografii lotniczej oraz inne prace z wykorzystaniem An-2 samoloty i helikoptery Mi-1, Ka-26 i Mi-8. Obecny operator portu lotniczego jest państwo unitarne Przedsiębiorstwo z RK „North West Bazie Lotniczej”, który powstał na zlecenie RF Ministerstwa Leśnictwa, którego celem było wykrycie i walki z pożarami lasów. Do dyspozycji mają bazy samolotów An-2 i Mi-8 helikopterów. W 2009 roku Federalna Agencja Transportu Air Air Base pod warunkiem dostępu do realizacji różnych ruchu aviakommercheskih. Teraz w okresie od listopada do maja realizowane są loty helikopterem w Kizhi, Pudoż i Sennaya Guba Mi-8. Są one przeznaczone do poruszania się turystów, którzy regularnie odwiedzają te święte miejsca.