334 Shares 3027 views

Jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej: tajemnice, porady, przepisy kulinarne

Na pytanie, czy możliwe jest, aby ugotować makaron w kuchence mikrofalowej, zadają sobie pytanie, prawdopodobnie wiele gospodyń domowych. Zdarza się, że wszystkie palniki są zajęte (na przykład w ramach przygotowań do wakacji lub podczas przechowywania), i nic do jedzenia. Kuchenka mikrofalowa jest zawsze do Państwa dyspozycji, więc dlaczego nie korzystać? Jednak pamiętając o niepowodzeniu jaj, czasami ludzie boją się eksperymentować. I na próżno, tak jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej jest nie tylko możliwe, ale także łatwe. I oszczędność czasu obserwuje.


kilka subtelności

Przed rozpoczęciem procesu przeczytać etykietę na opakowaniu. Absolutnie nic dobrego pasta fast food – po prostu raspolzetsya do mush. Nie jest konieczne, aby gotować w kuchence mikrofalowej i bardzo cienkich makaronem i z tego samego powodu.

Podstawowe zasady , jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej, nie bardzo różni się od zwykłej więcej gotowania na kuchence. Ale niektóre szczegóły są wciąż obecne. Najważniejszą rzeczą – woda jest niezbędna do wlać więcej niż klasycznego gotowania. Przybliżony stosunek 1: 2 na korzyść wody. Ale jeśli produkty są grube, możliwe jest, że ciecz będzie musiał jeszcze bardziej. Ale twój makaroshki pewno nie „uciekają” i spalić.

Może być problem z umieszczeniem w długim naczynie z makaronu. Spaghetti często nie pasują do całości. Jeśli nie chcesz, aby je łamać, będą musiały znosić patelni w piekarniku kilka minut bez pokrywki, a gdy gałązka będzie elastyczna, starannie owinąć je w środku.

Podstawowy przepis

Przed rozpoczęciem gotowania makaronu w kuchence mikrofalowej, odpowiedzialne podejście do wyboru potraw. Kuchenka mikrofalowa dość wierny do plastiku, ale gotowanie nie jest konieczne. Dig ich kosze szkła lub naczynia ceramicznego, nadającego się do pieca i dostatecznie duży.

Przegotowanej wody; etap ten można przeprowadzić w kuchence mikrofalowej, ale pozostawiają wiele czasu nie jest opłacalna. Lepiej jest używać konwencjonalnego piekarnik i czajnik elektryczny. Otrzymany gorąca woda wlewa się do naczynia, zanurza w nim produktu. Woda powinna być powyżej poziomu, przez co najmniej trzy centymetry (korzystnie więcej). Zawartość dodać trochę soli; aby zapobiec przyklejaniu się rozlewa olej słonecznikowy łyżka. Podnoszeniu pokrywy z otworem w górnej części, zbiornik jest umieszczony w kuchence mikrofalowej. Wyciąć jedną pełną moc, zegar jest ustawiony na sześć minut. Gdy piekarnik jest wyłączony, pasta pozostaje we wrzątku „zasięg”, tak jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej, aż gotowane na raz nie zadziała – zaczynają się kruszyć. W zależności od odmiany produktów i producenta, może to potrwać do dziesięciu minutach oczekiwania. Miękka pasta był pokazywany i przesunięty do płyty. Sosy, masło, składniki mięsne – według uznania gospodyni.

Alternatywą przepis

Proponowana metoda dołu, jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej, mogą być uznane za kontrowersyjne. Ale to zostało przetestowane przez wielu jest uważany za ważny i. Artykuły są umieszczane w odpowiednich potraw, wypełniona zimną wodą i czyścić w kuchence mikrofalowej. Tryb jest maksymalna; Zegar jest ustawiony na trzecim godziny – w tym czasie stają się miękkie, ale makaron zachowuje elastyczność. Jeśli podoba Ci się bardziej miękkie wersji, umieścić czas na pół godziny.

Jednakże, kuchenka mikrofalowa jest dobre, bo to nie jest trudne, aby włączyć dalej, gdyby okazało się, że nedogotovilsya produktu.

sos pomidorowy

Wystarczy wkleić istnieje bardzo niewiele osób chce – zbyt nudna. Jest na to sposób, aby szybko ugotować makaron w mikrofali i uczynić je w tym samym czasie bardzo apetyczne danie i samowystarczalny. Algorytm będzie takie.

  1. Przegotowanej wody.
  2. W przygotowanym naczynia wlano makaronu i smaku z niewielką ilością oleju roślinnego.
  3. Fundament wylewa się wrzącą wodą i dodać sól.
  4. Pokrywa pojemność i wytrząsano łagodnie (ostrożnie, aby uniknąć poparzenia nie rozlać wody).
  5. PAN usuwa się w mikrofalówce przez osiem minut; piekarnik jest włączony na maksymalną moc.
  6. Makarony są usuwane, woda jest odprowadzana.
  7. W rondlu dodać koncentrat pomidorowy z ulubionymi przyprawami lub gotowym ketchup. Pojemność ponownie wstrząsnąć.
  8. Przesunąć z powrotem do mikrofalówki na kilka minut na rozgrzanie i moczyć sos do makaronu.

Wszystko! Smaczne, spełniające, pięknie.

Jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej: recepty z serem i serem feta

ser danie z makaronem były i będą popularne. Aby wdrożyć pomyślany początkowo ugotowany makaron podstawowy przepis. Równoległy jest sos z masła, musztardy, mąki i soli z przyprawami. Tutaj jest wcierać z kawałkiem sera. Mieszaninę zakłóca gotowego makaronu których cztery minuty w piecu mikrofalowym zwróconej do tyłu.

Do eksperymentów z serem makaron gotowany recepty № 1 i przesunięte w naczyniu wykorzystywanych do pieczenia. Są posypane na wierzchu olejem roślinnym, wlać śmietanę i posypujemy rozdrobnionego sera feta i posiekaną cebulę kopułą. Dwie minuty z pełną mocą, i jesteś gotowy na kolację.