806 Shares 2517 views

Z tego, co pomaga „Sulgin”? Wskazania do stosowania instrukcji, opinie

Co jest lekarstwem „Sulgin”? Od tej pracy, jak zrobić to lekarstwo? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule.

Formie, kompozycja

Zanim powiedzieć, że od tego, co pomaga „Sulgin” powinien powiedzieć co tworzą ten lek jest sprzedawany. Ten lek może być zakupiony w postaci tabletek, substancję czynną, która jest sulfaguanidyna i substancji dodatkowych – Primogel, stearynian wapnia i skrobia.

Funkcje leki

Lek „Sulgin” od tego, co pomaga? Zgodnie z instrukcjami, narzędzie to ma właściwości przeciwbiegunkowe i antybakteryjne. To pokazuje wysoką aktywność w stosunku do bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich bakterii, w tym patogenów infekcji jelitowych.

Oglądane lek raczej słabo wchłaniana po podaniu doustnym. On działa głównie w świetle jelita.

Środek aktywny leku – sulfaguanidyna – digidropteroatsintetazy i hamuje konkurencyjnych względem receptorów z kwasem para-aminobenzoesowy. Taki wpływ tego składnika prowadzi do spowolnienia syntezy biologicznej kwasu tetrahydrofoliowego, który jest niezbędny do syntezy puryn i pirymidyn w komórkach patogenu.

Z tego, co pomaga „Sulgin”

Eksperci sugerują następujące wskazówki dotyczące funduszy:

  • czerwonka bakteryjna;
  • zapalenie jelita grubego lub jelit z objawami biegunki;
  • przedoperacyjne przygotowanie do zabiegów chirurgicznych w jelitach.

Lek „Sulgin” od tego, co pomaga? Tabletki do podawania doustnego są często wykorzystywane w wykrywaniu patogenów nośniki duru i czerwonki lub podejrzewa się, że to.

dozowanie

Teraz wiesz, od tego, co pomaga „Sulgin”. Jak ten lek powinien być właściwie wykorzystane? Ostrej infekcji jelit to znaczy, do przyjmowania doustnego. W pierwszym dniu leczenia, 1-2 gramów do 6 razy dziennie. W odniesieniu do drugiego i trzeciego dnia, określone dawkowanie utrzymuje się jednak, częstotliwość odbioru jest zredukowana do około 5 razy dziennie. W czwartym i piątym dniu wielości stosowania tego leku w dawce 1-2 g do 4, do 3 razy dziennie, odpowiednio.

Czas trwania leczenia z tego leku nie powinna przekraczać dwóch tygodni. Dzieci poniżej 3 lat zaleca się 200 mg leku na 1 kg masy ciała na dzień (podzielone na trzy części) przez jeden tydzień.

Dzieci w wieku 3 lat mają 400-750 mg leku do 4 razy dziennie.

W ramach środków zapobiegawczych w powikłań pooperacyjnych u chorych zaleca się 50 mg leku na 1 kg masy ciała trzy razy dziennie przez 5 dni przed zabiegiem, a następnie na kolejny tydzień po operacji.

skutki uboczne

Dowiedzieć się od tego, co pomaga „Sulgin”, należy zapoznać się z jego skutków ubocznych. Zgodnie z instrukcjami, po zastosowaniu tego narzędzia dla pacjentów często doświadczają następujące niekorzystne skutki natury:

  • depresja, bóle mięśni, ból głowy, martwica, apatia, fotosensebilizatsiya, drżenie;
  • wysypka, zawroty głowy, swędzenie, neutropenia, nudności, niedokrwistość, zapalenie błony śluzowej żołądka, agranulocytoza, cholestaza, niedokrwistość;
  • gorączka, skurcz oskrzeli, wymioty, bóle stawów, biegunka, krystaluria, anoreksja, wielomocz;
  • zapalenie języka, zwiększenie stężenia mocznika, zapalenie jamy ustnej, toksyczne nefropatia, pemfigoid rumień wielojądrzastych;
  • zwiększenie stężenia enzymów, niewydolności nerek, zapalenia wątroby, krwiomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek, zapalenie mięśnia sercowego toksyczne alergiczne;
  • skąpomocz, hypercreatininemia, obrzęk naczynioruchowy, naskórkowy, bezmocz.

przypadków przedawkowania

Przy wyższych dawkach leku „Sulgin” może mieć objawy, które są wspólne dla wszystkich agentów sulfonamidy (np wymioty, omdlenia, nudności, zawroty głowy, kolki jelitowe, gorączka, bóle głowy, depresja, krwiomocz, krystaluria).

Leczenie tych warunkach odbywa się przez wycofanie leków i płukanie żołądka płynów i wymuszonej diurezy.

zalecenia

W ostrym potrzeby lek badany może być stosowany w połączeniu z innymi środkami przeciwbakteryjnymi i sulfonamidy, które są dobrze wchłaniane z jelit.

Podczas traktowania „sulgin” zaleca zwiększenie diurezy, a także równolegle do podjęcia witaminy z grupy B.

opinie konsumentów

Większość pacjentów przyjmujących lek „Sulgin” spełnia swój efekt terapeutyczny. Twierdzą oni, to znaczy, że dobrze i dość szybko eliminuje wszystkie objawy zatrucia jelitowego, w tym biegunki.

Pomimo wszystkich pozytywnych opinii, należy zauważyć, że sulfaguanidin i leki oparte na nim od dawna zakazane w krajach rozwiniętych z powodu ich skrajnej nefrotoksyczności.