770 Shares 7730 views

Złote Zasady Facebooku użytkownik, który powinien pamiętać

Naukowcy z Arizona State University wykorzystali grupy fokusowe i badań ankietowych uczniów w celu określenia najważniejszych zasad dziesięć na wykorzystanie słynnego społecznościowym Facebook. Z ich pomocą można mieć pewność, że twoje działania w sieci społecznej nie doprowadzi do pojawienia się swoimi rzeczywistych wrogów. Wyniki badań zostały opublikowane kilka lat temu w jednym z czasopism naukowych. Zasady te mogą być różne dla wieku użytkownika, ale według studentów zasady te są najbardziej istotne i przydatne do wykorzystania tej sieci społecznej.


Oczekiwanie na odpowiedź

Członkowie uznają, że duże znaczenie ma kwestia wzajemności. Więc jeśli na ścianie ktoś zostawił wiadomość, zakłada się, że będzie na nią odpowiedzieć. To samo odnosi się do tego, co piszesz na ścianach zostawić swoich przyjaciół.

Powiedzieć „nie” brak szacunku

Jeśli postawisz lekceważący wiadomość o swoim przyjacielem w Facebooku, uważa się za złe zachowanie. Starają się szanować innych ludzi w dokładnie taki sam sposób, jak ich przestrzegania w rzeczywistej komunikacji.

Pomyśl zanim pisać

Ważne jest, aby myśleć o negatywnym skutkiem, że twój post może produkować. Lepiej jest nie od razu nacisnąć przycisk, aby wysłać wiadomość i poczekać trochę dłużej. Rozważmy ponownie przeczytać to, co napisałeś, poprawić pewne rzeczy. Może się okazać, że trzeba całkowicie przepisać posta jako brak szacunku wkradł się do niego.

Nie należy umieszczać post ponownie

Jeśli ktoś usuwa stanowisko, które zostały umieszczone, nie uprzejmy, aby opublikować go ponownie. Najprawdopodobniej twój przyjaciel miał powody, aby upewnić się, że usunąć swój post i będzie robić to samo z drugim, z wyjątkiem, że stosunek jego do ciebie już pomieszane.

Nie obcy

Facebook nie jest substytutem osobistego kontaktu. Z przyjaciółmi w realnym życiu, trzeba komunikować się w inny sposób, w uzupełnieniu do witryny w Internecie.

Bądź szczery

Uprzejmy z was będzie, jeśli przedstawi się szczerze i pozytywnie do znajomych.

Nie będzie uzależniony

Nie siedź w sieci społecznej na tak długo, że zaczyna przeszkadzać w życiu osobistym i pracy.

Zabezpiecz się

Nie umieszczać informacje w sieci, które następnie mogą być wykorzystane przeciwko tobie.

Pomyśl jeszcze raz

Wielu użytkowników powiedzieć, że robią wdrożenia zasady „zdrowego rozsądku” podczas komunikowania się z przyjaciółmi na Facebooku.

Pomyśl o pracy

Pomyśl o tym, jak twój post będzie wyglądać dla pracodawcy przed wysłaniem go.