859 Shares 7969 views

Jak gotować sosie słodko-kwaśnym: Przepisy i porady

Tradycja gotowania różnych potraw z sosem słodko-kwaśnym przybył do Rosji z kuchni chińskiej, która jest połączeniem smaków jest uważana za jedną z najlepszych. Wiele kucharze wiedzą, że najlepsze danie może okazać się, jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w pierwotnym źródłem, albo przynajmniej próbować zbliżyć się do tego przepisu. smakosze często zastanawiam się, dlaczego wieprzowina jest gotowane w sosie słodko-kwaśnym, serwowane w chińskiej restauracji, to jest zupełnie inna w smaku z podobnej żywności wykonane w domu. Tajemnice kucharzy są wystarczająco wiele, począwszy od wyboru produktów, skończywszy na specjalnych przypraw i ziół.


Jednak nadal można starać się przygotować taką potrawę i zaskoczyć domowników lub gości. Mimo wszystko, jeśli za coś wziąć z duszą, wynik może okazać się oszałamiający, a to na pewno przejdzie do doskonały kucharz.

Najczęściej gotuje się w tym sosie, wieprzowina lub wołowina, ale można wziąć jagnięcina, drób (zwykle kurczaka). Podstawą do potraw z nowoczesnymi akcentami jest koncentrat pomidorowy lub koncentrat soku. W rezultacie produkt smak wynikający może przypominać danie z kurczaka znany gruziński „chakhokhbili”. Różnica będzie, że w sosie słodko-kwaśnym umieszczone specjalne przyprawy sprawiają, że smak bogatszy.

Należy zauważyć, że podczas przygotowywania potraw w chińskiej tradycji jest prawie nie używany sól. Nacisk kładzie się na innych cechach smakowych. W kuchni chińskiej sos jest gotowy nie tylko na mięso, marynować go zrobić i owoce morza, warzywa, ryby i tak dalej. D.

Więc jeśli na podstawie, kurczak, przepis byłby następujący. funta średniej wielkości plastrów ciętych pachwinowych, korzystnie o tej samej wielkości. Po tym, że mięso jest marynowane. Kurczak, w tym przypadku zaleca się używać sosu sojowego (3-4 łyżki) zmieszanego z surowym jajkiem. Marynata zaleca się dodać sól do smaku (zbyt dużo soli nie jest konieczne, aby umieścić, jako smak mieszanki i tak się nasycony). Aby słodki i kwaśny sos do kurczaka, trzeba będzie 375 gramów octu (najlepiej nie brać zwykłe i stosowane w kuchni chińskiej – ryż). Płyn jest gotowane, to umieścić trochę mniej filiżanki cukru, i pozostawia na kilka minut na ogniu. Ponadto, mieszaninę umieszcza ketchup polstakana (można wziąć koncentrat pomidorowy), sos sojowy i łyżka. Otrzymaną masę ogrzewa się do wrzenia przez około 5 minut. Aby zagęścić sos, włożyć trochę mąki w nim. Przygotowaną mieszaninę wylewa się ostrożnie smażone na patelni mięsa. Pierś z kurczaka pozostawia się dusić do miękkości.

W naczyniu, można dodać cebulę, marchew i inne warzywa, dzięki czemu będzie więcej smaki. Nie zapominaj także, że prawie wszędzie w kuchni chińskiej wykorzystuje imbir, który można umieścić w sosie słodko-kwaśnym jako surowy i marynowane. Należy zauważyć, że mięso może być przygotowywane oddzielnie, przed złożeniem go wlać uzyskany sos.

Nie jest następujący przepis, jak zrobić słodki i kwaśny sos, który może okazać się korzystne dla owoców morza. Tak, zajmie około 400 gramów obranych krewetek średniej wielkości. Dwa mała cebula drobno zniszczyć. 2-3 papryki, korzystnie o różnych kolorach, cięte na sześciany. Warzywa smażone na patelni na chwilę. Krewetki dodaje się surowe jajko, trochę mąki i kilkoma łyżkami sosu sojowego, po którym są smażone w głębokim tłuszczu. Seafood do warzyw umieszczone. Tutaj mieszaninę wylewa się z koncentratu pomidorowego (około 5 p. L.), można go zastąpić ketchup lub koncentratu soku, ocet ryżu i cukrem (2 łyżek. L.). Danie jest gotowane przez około 5 minut. Przynajmniej tutaj rozplanowany kawałki ananasa, następnie potrawom trochę czasu na małym ogniu, a następnie usuwa się i pozostawia do ostygnięcia.