880 Shares 7191 views

Masa molowa? Tabela pomóc!

Chemia – nauka skrajności. W tym sensie, że rzeczywisty, prawdziwy, opisującego rzeczywistość niego, albo bardzo małe lub bardzo duże. Bardzo wiele będzie straszyć liczbę z 23 zerami. To naprawdę dużo. A ponieważ tak wiele jednostek (akcje) są zawarte w jednym molem substancji. Chciałbyś wykonywać obliczenia w takich dużych ilościach? Jest to niewygodne. Ale w dzisiejszych czasach każdy student rozwiązuje problemy w dziedzinie chemii za pomocą arkusza papieru i prostego kalkulatora. Jest to możliwe dzięki specjalnej uproszczenie języka, tworzone przez chemików. I jeden z kluczowych fraz języka – „masy molowej”.


Z definicji wzoru

Określenie masy cząsteczkowej jest prosta dużo materiału rozdziela się na ilości chemicznych. Oznacza to, że będziesz wiedzieć, ile waga jednego mola substancji. Jest też inny sposób na określenie masy molowej, ale najważniejsze – nie pomylić. masa cząsteczkowa jest liczbowo równa atomowej lub masa cząsteczkowa. Ale to różne jednostki.

W ogóle, to dlaczego?

W niektórych sytuacjach może być konieczne masy molowej? Klasycznym przykładem – potrzeba zidentyfikowania substancji formuły. Nie wszystkie substancje i nie wszystkie sytuacje można określić właściwości chemicznych i wyglądu, czasami konieczne jest rozważenie wskaźników ilościowych. Jeśli znasz rzeczywistą liczbę substancji, możemy obliczyć rodzaj węgla, a ich udział w substancji. A ty potrzebować pomocy starego chemika. Naprawdę bardzo stary. Mendelejewa.

koncepcje komunikacyjne

Tabela pomoże nam wielki naukowiec? Masa cząsteczkowa substancji o liczbie równej jądrowego (w odniesieniu do substancji atomowych i czystych metali) lub masę cząsteczkową, ale mierzy się innych jednostek. Ta cecha oznacza, substancję gramów na mol, cząsteczkowej – w atomowych jednostek masy. Jak to jest, że te liczby są takie same? Wartości, które można zobaczyć w tabeli dla elementów zostały obliczone empirycznie. Każdy rodzaj węgla ważyć i określa jego masę w odpowiednich jednostkach. Dlatego nie widzę minus stopień dwudziestym siódmym, i całkiem przyzwoite numery, często w obrębie jednostek i setki. Istnieją elementy wagi ciężkiej, ale zazwyczaj nie są wymienione w książkach szkolnych problemów.

Jeśli nie wszystkie numery w zasięgu ręki

A co, jeśli substancja składa się z cząsteczek, a wiesz co to jest? Jak Przeszukałem masę molową substancji, jeśli nie ma masa jego ilości i warunków chemicznych jednocześnie problemu? To jest po prostu znaleźć każdy rodzaj atomów (elementy) w tabeli i pomnożyć liczbę mas atomowych atomów w cząsteczce dla różnych elementów. A potem po prostu dodać – i uzyskać masę cząsteczkową, która będzie dokładnie taki sam, jak mol. Nowoczesnych młodych chemików wszystkich już przygotowane – w stosunku do znanego związku o wzorze do obliczania żądanej wartości nie jest problemem.

Jeśli zrozumieć chemię, znajdziesz to bardzo łatwe. Główny ciężar podczas rozwoju tej nauki – jest nauczyć i zapamiętać właściwości poszczególnych substancji, ale ogólne procesy i opisów – po prostu nigdzie. Raz okazuje potreniruetes – nigdy w życiu się nie pomylić.