578 Shares 1932 views

„Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Sekrety i tajemnice

Dla wielu krytyków i historyków „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci – największego dzieła. Ten mural mierzy 15 o 29 stóp, powstała między 1495-1497 lat. Artystka wykonano go na ścianie refektarza klasztoru w przypadku mediolańskiej Santa Maria delle Grazie. Nawet w czasie, gdy sam Leonardo mieszkał, ta praca jest uważana za najlepszą i najbardziej znany. Według zapisków, obraz już w ciągu pierwszych dwudziestu lat swojego istnienia stał się kwaśny. „Ostatnia Wieczerza” Da Vinci został namalowany na suchym tynku dużą warstwę jaj temperą. Pod kompozycji farby był szorstki szkic, prześledzić na czerwono. mural klient był Lodoviko Sfortsa – książę Mediolanu.


„Ostatnia Wieczerza” – obraz, który rejestruje moment ogłoszenia Jezusa Chrystusa do Jego uczniów, który zdradził jeden z nich. Przedmiotem kontrowersji wielokrotnie stał się człowiek z apostołów, ale sądząc z dostępnych na przechowywane w Lugano kopii obrazów napisami, od lewej do prawej: Bartholomew Jr James, Andrew, Judasz, Piotr, Jan, Tomasz, S. James, Filip, Mateusz, Tadeusz, Szymon Zelot. Krytycy uważają, że kompozycja powinna być postrzegana jako interpretacji komunii, ponieważ Chrystus punkty obie ręce na stole z chleba i wina.

W przeciwieństwie do innych podobnych obrazów „The Last Supper” pokazuje zdumiewającą różnorodność bohaterów emocji wywołanych wiadomości Jezusa. Żadna inna istota opiera się na tej samej działce, nie może być nawet w porównaniu z arcydziełem blisko Vinci. Jakie są sekrety jego pracy w zaszyfrowanej znanego artysty?

Autorzy prac „Otwarcie templariuszy” Lynn Picknett i Klayv Prins twierdzą, że „Ostatnia Wieczerza” jest wypełniona zaszyfrowanych znaków. Po pierwsze, prawo do Jezusa (dla widza po lewej stronie), ich zdaniem, nie siedzi się John, a kobieta w sukni, kontrastujące z ubrania Chrystusa. Przestrzeń między nimi przypomina literę «V», natomiast same postacie tworzą literę «M». Po drugie, uważają, że obok wizerunku Piotra na zdjęciu można zobaczyć rodzaj rękami z zaciśniętej nóż, którego nie można przypisać do żadnego z bohaterów. Po trzecie, pokazany po lewej stronie Jezusa (na prawo widza) Thomas z podniesionym palcem odwraca się do Chrystusa, i że, według autorów, geście typowym Ioanna Krestitelya. Wreszcie, po czwarte, istnieje hipoteza, że Tadeusz, siedząc plecami do Jezusa – to autoportret da Vinci.

Przyjrzyjmy się jeden po drugim. Rzeczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę obraz bliżej, widać, że siedzi po prawej stronie Chrystusa (dla widza po lewej) ma kobiece cechy charakteru. I istnieje jakiś symboliczny obciążenia obwodów uformowanych brył list «V» i «M»? Książę i Piknett twierdzą, że takie umieszczenie figur zawiera aluzję do faktu, że postać z kobiecych cech – jest Mariya Magdalina, a nie John. W tym przypadku litera «V» reprezentuje kobiece. «M» oznacza po prostu nazwę – Mariya Magdalina.

Jak dla ciała pozbawionego rąk, a następnie ze starannym rozważeniu wszystkich tak samo oczywiste jest, że należy on do Piotra, on po prostu skręcone to, co wyjaśnia niezwykłą pozycję. O Thomas, który podniesionym palcem w górę jak Jan Chrzciciel, to nic nie powiedzieć. Spory w tym zakresie może trwać przez długi czas, i zgadza się lub nie zgadza się z takim założeniem, decydować o sobie. Juda Tadeusz Apostoł, jak zauważył księcia i Piknett, a prawda ma pewne podobieństwa z Leonardo da Vinci. Faktycznie, w wielu obrazach artysty, dedykowane do Chrystusa i Najświętszej Rodziny, jeden i ten sam przedmiot może być widziany: co najmniej jeden z tych figur jest odwrócił się do głównego bohatera.

„Ostatnia Wieczerza” został niedawno poddany renowacji, który pozwolił, żeby dowiedzieć się o wielu ciekawych rzeczy. Ale prawdziwe znaczenie zapomnianych symboli i grypsów nadal niejasne, więc rodzą się wszystkie nowe założenia i domysły. Kto wie, może to właśnie my będziemy mogli dowiedzieć się trochę o projektach wielkich mistrzów.