624 Shares 1146 views

Dobry fotograf ślubny, czyli jak wybrać kompetentnie?

Krok pierwszy. Określić typ fotografowania
W pierwszym etapie, zdecydować – co należy uznać klucz fotografuje swoją uroczystość ślubną: w stylu reportażu, czy powinny przeważać zainscenizowane strzały. W tym i w innych Obecnie jej udział w prawdzie i wszystko zależy tylko od Państwa życzenia. Często jeden fotograf fotografowanie ślubu uosabia zarówno style, ale w różnym stopniu.


Jeśli chcesz sfotografować twoje uroczystości weselne były żywe i prezentują wyższy procent niespodziewanych ujęć – liczba inscenizowanych zdjęć została zredukowana do minimum. Jeśli chcesz zadać, a następnie, odpowiednio, sytuacja zmienia się w przeciwnym kierunku. Ale tym razem jest to obowiązkowe, aby decydować o sobie i podać swoje przyszłe fotografa ślubnego.

Krok drugi. Identyfikacji wraz z godziną fotografowania
Czas fotografowania ślubu zależy wyłącznie od intensywności programu ślubnej. Jeśli chcesz ograniczyć się tylko skromnym stole domu bufetu przed rejestratora, bezpośrednio ślubu do sali weselnej i małą uroczystość w restauracji z rodziną i najbliższymi, a zarazem nic specjalnego się dzieje nie jest, a następnie wynająć fotografa ślubnego na wszystkich etapach swojego ślubu w zasadniczo, nie ma specjalnego sensu.

Wystarczające, aby ograniczyć oficjalną część i mały spacer po rejestratora. Wyjątek może stanowić fakt, że jest bardzo ważne, aby zobaczyć fotografie podkreśla przewody w rejestrze i rozpocząć uroczystość rodzinną w restauracji. W skrócie, na tym etapie trzeba podjąć decyzję o swoim programie ślubu i stosowności ich fotografii.

strong> Faza trzecia. Czy muszę mieć żadnego głęboki retusz?
Pomyśl – jeśli masz potrzebę, aby spojrzeć na zdjęcia jak na okładce błyszczącym magazynu? Wolisz naturalny wygląd. Będzie to zależało od poziomu przetwarzania zdjęć. Z tego trzeba się zdecydować. W przeciwnym razie, fotograf ślubny robić traktowaniu na własnego gustu i na podstawie własnych preferencji.

strong> Co skupić swoją uwagę?
Zdecydowałeś w odniesieniu do przyszłego fotografa ślubnego. Ale przed rozpoczęciem poszukiwania dla niego, należy położyć nacisk bardziej na jakiegoś ważnego szczegółu.

strong> Po pierwsze, należy pamiętać, że liczba zdjęć – nie wskaźnik fotograf ślubny. Nie potrzeba wielu nakładających się zdjęć.

Należy również pamiętać, że ludzki mózg posiada funkcję na postrzeganie informacji graficznej. Człowiek robi zdjęcie w około 5 sekund, a jednocześnie mógłby przyjąć nie więcej niż 70 obrazów. I zakładając wynająć fotografa ślubnego na cały dzień, optymalną liczbę strzałów na wylocie – 500-700. To jest dokładnie taka ilość, która pozwoli Ci cieszyć się wydarzenia ślubu przez długi czas i nie znudzi się nią.

strong> Po drugie, zapomnieć o oryginalnych zdjęć, które oferują zarówno zdjęcie i film z wesela w tym samym czasie. W większości przypadków to nie działa dobrze. W żadnym wypadku nie powinny być prowadzone tu w kosztach. Jeśli chcesz, aby uchwycić swój ślub i zdjęcia i wideo – weź dwóch ekspertów – fotograf i filmowiec. Szansa, aby uzyskać dobre rzeczy wzrośnie o rząd wielkości.

Jeśli są na wyczerpaniu budżetu, wziąć kogoś jedno – albo fotograf lub kamerzysta. Wtedy można mieć pewność, że ciekawe momenty nie zostaną pominięte i nie będzie to miało wpływu na jakość nagrania. Pamiętaj słynne powiedzenie: „Przez dwa zające pościgu – nie złapiesz”? Tak, to jest po prostu o uniwersalnym. Jest to niemożliwe, aby zrobić dwie rzeczy w tym samym czasie iw tym samym czasie również.

strong> Szukamy fotografa ślubnego
Doskonałe zdjęcia Szukaj opcję na swoim weselu – popytaj znajomych, którzy mają swoją pamięć było wesele. Tutaj masz realną szansę, aby zobaczyć wyniki swojej pracy, aby spotkać się z nim i uzyskać opinię na temat tego fotograf ślubny z żywych ludzi, którym ufasz.

Jeśli ta metoda nie przynoszą rezultatów można udać się głębiej w poszukiwaniu w Internecie oraz w mediach i mediów. Cóż, sugestie dotyczące ślubu fotografowania wystarczającej ilości. Jednak w tym przypadku na żywo spotkanie z przyszłą fotograf ślubny jest obowiązkowe.

strong> Osobiste spotkanie z fotograf ślubny
Znalezienie fotograf ślubny, który Twoim zdaniem, na pewno chcesz przypisać mu na spotkanie. Dobry fotograf, zwykle prosi o osobisty samego spotkania. Ale jeśli z jakiegoś prichnam nie, podjąć inicjatywę i pamiętaj, aby poprosić go o spotkanie.

Na spotkaniu należy poprosić go, aby przynieść swój portfel. Pożądane jest, aby w formie drukowanej. W tym przypadku, będzie w stanie w pełni zapewnić jakość jego pracy. Dobry fotograf ślubny przyniesie spotkania około 50-60 swoich prac w formie drukowanej lub grafiki albumu.

Na spotkaniu, pod warunkiem, że praca fotografa chcesz, pamiętaj, aby zadać mu kilka kwestii organizacyjnych: chroni swoją obecność na swój ślub, w sprawie zawarcia umowy pomiędzy Tobą, o możliwości realizacji wszystkich życzenia do zdjęć prepaid kwota (nie warto przestraszony – to normalna praktyka), o czasie produkcji zamówienia, poziom przetwarzania obrazu.

Jeśli jesteś zainteresowany w poziomie techniki fotograficznej, która wykorzystuje fotografie, może być wyjaśniona. Należy jednak pamiętać, że utalentowany fotograf zrobił dobry strzał i nie najdroższe i fajny aparat. Istnieje wiele ważniejsze jest inne pytanie – w jaki sposób aparat przedstawia Państwu jako pokaz zdjęć Twój fotograf ślubny. Jeśli uczynił je na informacjach dostępnych dla niego w tej chwili technika – może być spokojny.

Dobry fotograf ślubny również poprosić odpowiedzieć na szereg kwestii organizacyjnych: jaki jest plan na swój ślub, czy obecny kamerzysta ślub (fotograf będzie miał z nim rozmawiać, żeby być skoordynowane i nie zakłócają się wzajemnie), co panna młoda będzie suknia ślubna i make-up planowane co pokrycie wybrano restaurację. On może nawet zapytać – jaki jest twój zawód, na edukację, ile masz lat i co robiłeś wcześniej. Nie bój się tych problemów. To daje mu szansę do robienia zdjęć z unikalnych i zwiększyć szansę, że podoba Ci się.

Jeśli spotkanie zakończy się pomyślnie, bardzo zadowoleni i nie przeszkadza, można bezpiecznie zatrudnić fotografa na swój ślub.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli mój czytelnik dokonać właściwego wyboru. Z poważaniem, profesjonalny fotograf Leonid Starikov.