539 Shares 1215 views

Meteoryt Technogenesis lub czary? Co spowodowało awarię Półwyspu Jamalskiego?

Czasami dzieje się na naszej planecie, który w każdej powieści fiction nie napiszę. Tam są wyjaśnienia, które nie opierają się na tak wiele faktów, ale raczej na fantazji autorów. Przypadki te obejmują niesamowitą awarię Półwyspu Jamalskiego. Yama jest naprawdę imponująca. Obraz krążył wszystkich zasobów informacyjnych planecie. Oraz wszelkiego rodzaju specjalistów teorii (i bez cudzysłowu) są absolutnie oszałamiający wyrafinowania i zakres wyobraźni. Zainteresowany? Zobaczmy, czy możemy.


niesamowite odkrycie

Sto metrów pit został zauważony przez przypadek. Zapytać: „Jak to nie ta sama dziura w grochu i ogromna porażka?” W jamalskiego miejsca opuszczone. Ta edukacja nie jest wieś została utworzona. W związku z tym, widzieliśmy go od razu. Awaria na Półwyspie Jamał znajduje się około trzydziestu kilometrów od pola Bovanenkovo. Helikopter, podróżujących w celach biznesowych, zauważyłem to dziwne zjawisko. W swoich zdezorientowanym historie krater był tak ogromny, że może to być osiągnięte przez helikopter, ale nie takie same. Ponadto, emisja glebie jest wyraźnie widoczne na krawędziach. W przeciwnym razie, pochodzenie tego basenu można wyjaśnić przyczyn naturalnych. Fakt, że awarie w ziemi Yamal czasami pojawiać. Są one znane jako „kotlin”. Tylko w ziemi a lot wnęk. Czasami cienka warstwa ziemi zapada się w sobie. Są spadki w ziemi. W Yamal, to nikogo zaskoczyć. Ale ta sprawa była wyjątkowa.

teoria przestrzeń

Niektórzy badacze wręcz odrzucone naturalne pochodzenie tego zjawiska. Według ich teorii, brak na półwyspie Jamał mógł tylko nosić znak spacji. Nie, o przybyszów poważnie nikt nie mówi. Mówić o upadku meteorytu. Na przykład, Ivan Nesterov, doktor nauk geologiczno-mineralogicznych i profesor, przylega do hipotezy o upadku obiektu kosmicznego, złożony z lodu. Według jego wersji, nie palić w atmosferze. Zderzenie był twardy i silny, wraz z eksplozji, który został utworzony przez interesujący awarii. W jamalskiego (zdjęcie – w artykule) wiele z nich jest zainteresowany we wnęce ściany. Są niemal pionowe. Odnosi się wrażenie, że są one spalone przez laser. Jeszcze większe zainteresowanie wzbudziła wśród naukowców, że jest na dnie wykopu obcym. Okazało się, że brak na półwyspie Jamał jest wypełniona wodą.

Może tam jest rzeka?

Taka opinia została wyrażona przez miejscową ludność. Nic o niej nienaturalne. W głębi półwyspu, jak i gdzie indziej, tam jest woda gruntowa. Mogą one stanowić podziemnych jezior i rzek. Jednak ten sam Ivan Nesterov jest skłonny wyjaśnić pochodzenie wody w kubku z jego punktu widzenia. Był przekonany, że pozostałości meteorytu lodowej. tarcie powietrza i następnie wybuch doprowadziły do tego, że lód zostanie stopiony. Utworzona przestrzeń wody. To przelewanie na dnie głębokiej studni, czekając na odkrycie. Ponadto wybuchu ogrzewa ten zmarzliny. Z trehsotmetrovoy kolumna płynie teraz bulgotanie wody w głębi Edukacji, pobudza wyobraźnię badaczy.

Argumenty przeciw wersji kosmicznej

Przeciwnicy teorii I. Nesterov dać swoje poglądy. Według ich teorii, meteoryt tej wielkości nie może spaść niezauważona. W pobliżu znajduje się mała wieś (około piętnastu kilometrów). Mieszkańcy słyszeli odgłosy eksplozji. Jednak nic nie zauważy. Ponadto stan planety jest monitorowane za pomocą specjalnych urządzeń. Magnetogramów muszą wykazać zagranicznej oburzenia. Są to fakty zostały nagrane.

Może człowieka katastrofy?

Niektórzy eksperci uważają, że lejek można przypisać działalności człowieka. Fakt, że ekstrakcja gazu wytwarza ogromną ilość odpadów ciekłych. Proces technologiczny jest taka, że cały nadmiar pompowana do podziemnych jam. Ta ciecz przepływa na nich w sposób arbitralny. Okazało się, że znalazła „dobre miejsce” i wybuchnął. To może brzmieć jak podziemnym wybuchu. Oznacza to, że sprzedających naturalny rezerwuar cieczy ścianę, powodując awarię. Naukowcy sugerują, że zjawisko to nie jest wyjątkowa. Istnieje potrzeba, aby je badać, ponieważ może się zdarzyć ponownie. Ale w jakim miejscu jest nadal nieznany. Niepożądane jest, że odpady wiertnicze spowodowały awarię rozliczenia, na przykład. Taki przypadek będzie towarzyszyć ofiar wśród ludności.

Niespójności teorie gazu wiercenia

Oczywiście, Półwysep Jamał lejek sławny na całym świecie. Ale z drugiej strony, wymaga zgody tajemnicy. Do tej pory żaden z istniejących teorii nie może wyjaśnić wszystkie aspekty tego zjawiska. Tak, to nie jest jasne, dlaczego ziemia ma śladów topnienia. To wymaga bardzo wysokich temperatur (około sześciu stopni). Teoria przestrzeń jest, oczywiście, zakłada. Ale nie jest to potwierdzone przez dowody świadków. Ale naturalny nie może wyjaśnić, skąd pochodzi taki gorączki w wiecznej zmarzlinie. W międzyczasie naukowcy uważają i spekulować, blogerzy konkurować nominowania niewiarygodnych teorii.

Trochę fantazji

Z pewnością jednym z najbardziej niesamowitych pomysłów jest ten, który zakłada istnienie broni klimatycznych. Fakt, że głębokość krateru na półwyspie Jamał jest niesamowite. To jest po prostu olbrzymi yamischa! Ale są też pewne „podejrzane” czynnik. Mianowicie – czas jego wystąpienia. Uważa się, że została ona utworzona w maju i czerwcu 2014 r. Było wysokość ukraińskiej wojny wewnętrznej. Oczywiste jest, że wydarzenia mogą przeplatać w stanie zapalnym umysłach. Najbardziej śmiałe sugerują, że taki straszny sposób tych, którzy wspierać Ukrainę, próbując przestraszyć rosyjski przywódca. Konkretnie, wykazano działanie broni klimatycznych. Wystarczy wyobrazić sobie, co może mieć miejsce w przypadku istnienia takiego urządzenia, gdy nie jest wykorzystywana obszary słabo zaludnione oraz w mieście? Teoria, nawiasem mówiąc, jest uważany za fantastyczny i śmieszne w poważnych profesjonalistów.