517 Shares 4173 views

Do kogo i kiedy korzystać z Hibiscus. Przydatne właściwości i przeciwwskazania

Hibiskus, właściwości użytkowe i przeciwwskazania mają być badane przed użyciem, jest rośliną szeroko rozpowszechnione w Azji i Afryce. W przeciwnym razie, to się nazywa hibiskus lub Sudanu róża. Używany głównie płatki kwiatów, które są sprzedawane w stanie suchym i parzona jak herbata. Ważne jest, aby pamiętać, że taki napój może być zasilany zarówno w ciepłej i zimnej w stanie, właściwości są nieco inne.

Jeżeli uważa się za użyteczne niż hibiskus, lista jest imponująca. Gorący napój przeciwgorączkowy, a ze względu na dużą zawartość kwasu cytrynowego i askorbinowego, doskonale walczą z zimnem. Więc kiedy pierwsze objawy choroby lub po hipotermii nie przeszkodzi filiżankę gorącej herbaty z hibiskusa, który można dodać trochę miodu i imbiru w celu poprawy smaku i zwiększenia skuteczności leku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie cechy Hibiscus (właściwości użytkowe i przeciwwskazania), wynika z tego samego kwasu, jego stosowanie powinno być ograniczone do osób z tych chorych narządów, takich jak żołądka, nerek lub wątroby. Dla tych, którzy cierpią z powodu choroby wrzodowej, napoju i w ogóle powinno być zaniechane. W celu uzupełnienia podaży witaminy C w zimie, oprócz herbaty, można jeść płatków siebie, po zostały one we wrzącej wodzie. Z ciepłą wodą hibiskusa staje się miękka. Część przydatnych elementów, oczywiście, idzie do picia, ale również w pozostałej części liścia wystarczy. Jeśli jedzą miód, smak okazuje się całkiem dobrze.

Ci, którzy próbują walczyć z nadwagą, można również polecić do picia herbaty z hibiskusa. Przydatne właściwości i przeciwwskazania hibiskusa jest często brane pod uwagę w praktyce dietetyków. I napój czyści naczynia i wyświetla ciała metali ciężkich i innych toksyn.

Jak zaparzyć Hibiscus. Receptura i wskazówki

Zaparzenia napoju, nie należy używać naczyń metalowych, ponieważ, po pierwsze, to może uszkodzić smak, a po drugie, herbata w kontakcie z pojemnikiem traci swoje właściwości lecznicze. Dla bardziej wyrafinowanego smaku, a także zwiększonych właściwościach leczniczych, można dodać trochę przyprawy: imbir, goździki, cynamon czy miętę.

Na 10 g wysuszonych płatków hibiskusa przyjmowania płynnego szkła. W celu osiągnięcia maksymalnych witamin napój herbaciany z zimną wodą i pozostawiono do parzenia przez kilka godzin, a następnie doprowadzono do wrzenia i gotować przez 3 min. W tym miejscu można dodać przyprawy. Służyć herbaty, odcedzić i przelać do filiżanki. Możesz dodać cukier lub miód do smaku.

napój wytwarza się w podobny sposób, ale karmione wstępnie chłodny do wykorzystania na zimno. W tym przypadku lepiej jest wlać do szklanki, dodać trochę lodu.

Niektórzy używają parzenia herbaty z hibiskusa, zmieszanie go z ziołami lub róży. Co do zasady, ten przepis jest zalecany dla osób, które są przeciwwskazane ze względów zdrowotnych „czysty” hibiskusa. Przydatne właściwości i przeciwwskazań do mieszanej herbaty nie jest tak wyraźny.