697 Shares 9453 views

Sura River – „mała siostra” od Wołgi

Jednym z najpiękniejszych rzek regionu Uljanowsk, Sura Sura zaczyna pobliżu Stożki. To wzgórze, dając początek burzliwej rzeki został uznany za pomnik przyrody. Tuż poniżej stożków Sura Sura rzeka przecina wschodnią część regionu Penza, a następnie, po ostrym zakręcie w pobliżu wsi Ostrog Sursky ponownie z powrotem w regionie Uljanowsk. Przepływając przez trapezowym doliny, Sara rodzi jedenastu dopływów, w tym – dużych zysków, i wpada do potężnego Wołgi.


Sura – burzliwa rzeka. Jest znana ze swoich Swift Current, ostre zakręty, długie łóżka pluje piasku i stromych brzegach. RSS rzeka roztopów liczne małe sprężyny i gruntowych. W związku z tym woda w początkach Sura jest bardzo czyste i zimne. Brzegi rzeki są porośnięte wysokimi sosnami, złoty, a jego zalewowych i przełomowym tworzą liczne małe jeziorka i zalesione bagna. Sura wiosna pozostawia jej brzegów i przelewa się dwa kilometry i więcej.

Przed rewolucją, rzeka była znana z ryb – to było bardzo smaczne i cenione daleko bardziej niż ryby z Wołgą. W tych dniach w rzece zostały przeprowadzone ogromny sum, szczupak, kleń, jesiotra i mniejsze gatunki, takie jak płoć. Barbarzyński i niekontrolowane wychwytujący odprowadzana z jego bogactwa. Teraz niebieski Sura interesujący, głównie turystów i sportowców, ponieważ to właśnie przez to prowadzi jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych rosyjskich. Na wiosnę, w czasie wysokiej wody, rzeka „podbić” głównie zawodowych sportowców, jak i początkujących turystów odwiedzane przez wizytą do Surat w lecie, kiedy rzeka jest trochę uspokaivaets i.

Trasa zaczyna się w miejscowości Tyuhmenevo przechodzi Chaadaevka, Penza, Alatyr i Szumerla a kończy w Vasil'sursk. Sura długość Tyuhmenevo do Wasilsursk wynosi 850 km. Początek trasy jest zawsze trudne, ponieważ źródła rzeki Sura szczególnie uparty. Dzielni mężczyźni, którzy ośmielili się wejść na drogę wczesną wiosną, będzie musiał przedzierać się przez zalane krzaki kajakowych. W swoich stałych koryta wraca po wakacjach maja.

U źródła koryta rzeki jest bardzo wąski, w niektórych miejscach jej szerokość nie przekracza trzech metrów. Znacznie szersza rzeka Sura staje po płynie do Truev dopływu. Rzeka uspokaja, bo to staje się wolniejszy, a banki są pokryte lasami sosnowymi. Jednak nadal są krzywe Sura stroma i trudna trasa. Większe i bardziej płynne po stają się miejscami, gdzie Teshnyar wpada do rzeki. Następny Sura staje się jeszcze szerszy, a wzdłuż jej brzegów występują niewielkie piaskowce plaże Anye.

Fueled dvadtsatikilometrovaya zbiornik Sura Penza zaczyna Kanaevkoy, a przed Penza turystów czekają liczne przeszkody – Bary piasku, wyspy i ławice. Dla Penza rzeki stają się delikatne, i Sura płynie gładko i bezpiecznie. Szczególnie dobre wiosna Sura The powódź błotna blisko Prokazna. Tam, rzeka jest otoczony kwitnących ogrodów i blisko Alexandrowka ona ozdabia się z imponujących wapiennych i kredowych klifów. Poniżej rzeka jest otoczony skalistymi brzegami, jest głęboki i żeglowna. W dolnym biegu rzeki jest spokojny, ale szybki.

Każda powódź zmienia kształt rzeki. Ona „nabywa” nowych mielizn, plecionki i starorzeczy. Dzięki tej zmianie, trasa nie jest nudny. Stale aktualizowana, Sura rzeka każdy rok przynosi nowe doświadczenie dla turystów.