878 Shares 8891 views

butelka malowana farbami akrylowymi. butelki ze szkła barwionego malowanie

Załóżmy dotknąć takiego popularne w dzisiejszych czasach kierunku sztuki jak malarstwo na szkle. Te dni, ma wielu fanów i wielu, którzy chcą nauczyć się tej sztuki.


Co będzie działać

Farba akrylowa, przeznaczona do malowania na szkle – jak wyglądają? Istnieją dwie główne odmiany: nadruku i poplamione. Po pierwsze, w zależności od własności, pokrycie warstwy nieprzezroczyste szkło, takie jak zwykły gwaszem. Praca z nimi jest łatwe, nawet początkujący, specjalne umiejętności nie są wymagane. Zazwyczaj są one wykonane na bazie wody. Dlatego taki wzór jest bardzo łatwy do zarysowania lub nawet całkowicie zmyte. W związku z tym skończył prace powinny być lakierowane (również akrylowy na bazie wody). Po tym rysunku zyska „długowieczność”.

Inne akryle, przez które prowadzi butelka witraż malowania, dzięki swojej przejrzystości może stworzyć niesamowitą grę w jasnych odcieniach. Pracują one o wiele bardziej skomplikowane, pożądane jest, aby posiadać przynajmniej minimalnego doświadczenia malowania konturów.

Jakie są poplamione farbą

Powinieneś wiedzieć, że takie tusze są sprzedawane również kilka odmian:

– normalna (na ich suszenie trwa od dnia);

– tak zwany piec – w zabarwione farby ogrzewa się w piecu do pożądanej temperatury. Wymagane jest, aby zabezpieczyć obraz. Wszystkie szczegóły technologiczne prace prezentowane są w instrukcjach towarzyszących;

– "przeszkoda". Zrozumiałe jest, że uwolnienie ich do kreatywności dzieci, ale dorośli lubię pracować z nimi. Proces ten jest bardzo zabawny – obraz jest rysowany na każdej gładkiej powierzchni (takich jak normalny plik biurowej), wysycha i zamienia się w piękną plyonochku ze swoim wzorem, który można ostrożnie usunąć i przykleić w dowolnym miejscu.

Gdzie dokładnie? Na szybie okna, lustro, lodówka, płytek ceramicznych i tak dalej. N. Wydaje się, że dane te są bardzo delikatne, i radzić sobie z nimi powinny być starannie. Jednak w praktyce, powierzchnię ze związanym wzór może nawet być myte do czyszczenia szyb.

Kolejną zaletą tych farb – nudny obraz można łatwo wyjąć i ponownie kij w dowolnym miejscu. Ponadto praca ta jest w stanie doskonale bawić zarówno dzieci jak i dorosłych.

Co musimy malować?

– farby akrylowe takie same jak gwóźdź mocujący (słoików – wymaga szczotkowanie lub w postaci aerozolu).

– szczotki o różnych grubościach.

– kontury plastyczne dla spektakularnych murale i szablony do malowania.

– Patyczki i wykałaczki do wzoru korekcyjnego.

– paleta, która zastąpi i płytki z tworzywa sztucznego do jednorazowego użytku.

Malowana powierzchnia może być różny: lustro, wszystkie naczynia, panele dekoracyjne, okna z christmas wzorów, a nawet meble szklane. Jesteśmy w tym krótkim artykule, należy rozważyć malowanie butelkę z farbami akrylowymi. Tak, najczęstsze szklane butelki!

Przygotowanie materiału

Szkło bez wszelkiego nadmiaru wymaga jedynie odtłuszczanie z alkoholem czy nawet zwykłym płynem, który jest usuwany z paznokci. Jeśli nam się podobało – butelkę z etykietą, to, oczywiście, trzeba najpierw pozbyć się go.

Zanurza w gorącej wodzie przez piętnaście minut lub dwudziestu usunięcia resztek kleju za pomocą sztywnego pędzla lub proszek do czyszczenia papier ścierny. Następnie wysuszyć – a butelka jest gotowa. Pamiętaj, że butelki malowane farbami akrylowymi w stanie przekształcić zwykły przedmiot w wyjątkowej wazonie lub oryginalny prezent dla każdego artykułu wypoczynku.

Następnie możemy wybrać obraz. Dla początkujących rysunku nie powinna być zbyt kłopotliwe. Popularne motywy kwiatowe, liście i gałązki. Na sprzedaż można znaleźć wiele szablonów do malowania. Niektóre z nich – dość skomplikowane, ale inni powinni być Początkujący artystką.

iMAGE TRANSFER

butelka malowana farbami akrylowymi wymaga pewnych umiejętności artystycznych. Jeśli masz ich jeszcze trochę przesunąć rysunek bezpośrednio na szybie – ryzykownym zajęciem. Dobra rada dla początkujących – starają się umieścić obrazek pod szkłem i po prostu kole! I dla wygody, może być nawet „klej” woda.

Jeśli chcesz osiągnąć efekt witrażu, najpierw należy zastosować pętlę. On wyschnięcia na godzinę lub dwie, to jesteś gotowy do upiększanie.

Być może największym wyzwaniem – w gładkiej konturu rysunku. butelka malowana farbami akrylowymi wymaga bardzo dokładnej pracy. Naciśnięcie ręce stale monitorować to, co nie jest łatwe początkujący. Delikatny nacisk nie da pożądanego efektu – farba po prostu nie będzie działać, gdy zbyt duży nacisk będzie płynąć „na krawędzi”.

Nieprawidłowości nam trzeba będzie skorygować składowane wykałaczki i waciki. Cóż, jeśli nie mają na celu osiągnięcia efektu witraży, jest o wiele prostsze – losowanie „podobny” do improwizacji w toku.

Dodatkowe wskazówki

Pamiętać – farby akrylowe podlegają szybkiemu suszeniu, tak że nie jest wyciskany z tubki jednocześnie znacznie. Suszone w procesie odświeżania farby, spryskivaya wody.

Każdy z kolorów nie jest pożądane, aby zastosować pojedynczą warstwę, aw kilka. Wszystkie one mają do całkowitego wyschnięcia. Kolor szkła produkowane niezwykle żywe i wyraziste.

Kupić wiele różnych kolorów nie jest konieczne. Wystarczające kolory podstawowe – czerwony, niebieski, żółty, zielony, oraz, oczywiście, czarne i białe. Ilość kolorów, które mogą być uzyskane na ich podstawie przez mieszanie nie jest szczególnie ograniczona.

i

„Postpaid” wzór daje zwykle gumowej pianki gąbki. Duża powierzchnia (np drzwi szklane) lepsze pokrycie farbą w sprayu (tło jest płaska i czysta). Ale jego koszt jest wyższy.

Aby szczotka nie były „jednorazowego użytku”, dokładnie przemyć je natychmiast po użyciu. Dla każdej gamy kolorów, użyj niezawodność paznokci.

I najważniejsze – czekać na natchnienie, nie dostać się do pracy „z obowiązku”!

butelki malowane kontury

Wybrane twórczy butelka powinna elegancką formę – w przeciwnym razie nie będzie miało wpływu. Korzystnie – przejrzystego białego szkła. I bez rycin z oznaczeniem producenta.

Więc musimy kupować w sklepie sztuki specjalne kontury do szkła i ceramiki. Upewnij się, że zostały one sprzedane wraz z dyszą (czasem sprzedawany oddzielnie). Dysze mają otwory (około pół milimetra). Oczywiście, można to zrobić bez niego, ale korzystanie z dyszy daje subtelny i „profesjonalnego” wygląd.

Innym dobrym pomysłem byłoby, aby uzyskać PLACER holograficzny brokat (np Gold). Są one również wykorzystywane do tworzenia manicure i można dokonać zakupu w dziale kosmetyków dekoracyjnych. Wskazane jest, aby wybrać najmniejszy.

Oprócz wyżej wymienionych rozpuszczalników, szczotki, detergentów, gotować kolejne pióra plakat i wełny.

Zatem uważamy technikę malowania.

narysować kontury

Butelka (umyte, obrane i alkohol etykieta niskotłuszczowy) będzie ozdobiona dekoracyjnych wiruje. Ci przedstawiać je niezależnie od formy, która poprosi swoją wyobraźnię.

Za pomocą białej farby na butelce konturu pierwszego zawinięcia (dysz aż do użycia, to jest użyteczne później). Otwór istniejący w obwodzie nie pozwoli, aby uzyskać cienkie loki, ale nie jest to wymagane. Tłuste loki „zbierać” na kilku cekinów.

Nie czekając na obwodzie suchej (suche i to około pół godziny), delikatnie posypać brokatem. Na świeżym pętli musi dobrze trzymać. Część z cekinami nieuchronnie jest rozproszone na całym obwodzie, ale ich usunięcie nie jest konieczne – można smarować curl granicy. Oczyścić je dopiero po wysuszeniu loki, wykonywane kolejno w tej samej technice.

praktyczne porady

Przy zakupie kontury, można zalecić te, w których skład jest już cekiny. Ale oni już zmieszany z farbą bazową, więc blask i połysk nie będzie tak jasne.

Zatem, obwód lepiej wybrać bez błyskotki i stosować je podczas pracy już powyżej.

Stopniowo obraz obejmie całą butelkę. To nie nastąpi zbyt szybko – w kilku etapach. Po tym wszystkim, aby obrócić butelkę i zacząć malować po przeciwnej stronie to należy poczekać do ostatecznego wysuszenia już obrabianej powierzchni.

leżał na

Gdy wzór jest przenoszone na szkło całkowicie, a wszystkie suszy się pod bieżącą wodą i powinny być umyte i całkowicie zbędne blask promaknut tkaniny produkt. A dopiero potem rozpocząć pracę z farbami.

Wpisanie na pędzlem, wypełnij pinstripes butelki. Wybrać kolor farby do własnych upodobań – jedna lub więcej. Wszystkie loki lepiej nie malować, t. Aby. Monotonia malowane butelki nie będzie wyglądać imponująco.

Farbę tak delikatnie, jak to możliwe, równomiernie rozłożone na powierzchni. Oczywiste uderzeń peep nie powinno. Proces ten jest także przyrostowe, z przerwami na całkowitym wyschnięciu.

wykończenia

W końcowym etapie tylko poręczny końcówki na obwodzie. Dzięki niemu dopracowywało, czy raczej punkt. Będą ramka wokół krawędzi każdego zawinięcie. Elegancji i finezji niezwykły efekt końcowy daje dokładnie rozpoznać malowane butelki, które wzornik wybrane na podstawie jedności całej kompozycji. widać od razu, jak produkt będzie mienią się żywymi kolorami i „otoczyć”.

Obecnie malowane farbami akrylowymi niezwykle popularne, a to jest punkt – modne i wygranej opcja.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że to wspaniały widok sztuki zdobniczej z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Stworzyć najbardziej prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. A co najważniejsze – twórcy z nich pod warunkiem, że radość z kreatywnością i dobrym nastroju!