632 Shares 2570 views

Lek „interferon alfa”

Lek „interferon alfa” jest przeciwwirusowe immunomodulujący leku do stosowania miejscowego i zewnętrznego. To – mieszanina kilku podtypów alfa interferonu z leukocytów. Lek ma przeciwwirusowe, antyproliferacyjne i działanie immunostymulujące.


Produkt „interferon alfa”: instrukcje użytkowania (wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie)

Lek jest przeznaczony do podawania pozajelitowego, w chorobach, takich jak:

– zapalenie wątroby typu B i C;

– brodawki narządów płciowych;

– szpiczaka mnogiego ;

– białaczka kosmatokomórkowa;

– chłoniak;

– ziarniniak grzybiasty;

– rak komórek nerkowych i inne.

Często lek stosuje się doodbytniczo w leczeniu przewlekłego lub ostrego wirusowego zapalenia wątroby. Donosowo stosowane w profilaktyce i leczeniu przeziębienia i grypy.

Określenie „interferon alfa” jest przeciwwskazane u osób z ciężką niewydolnością serca, organicznego ciężką niewydolnością nerek lub wątroby, padaczka, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, przewlekłe zapalenie wątroby i marskość wątroby. Nie można się leku, jak u pacjentów cierpiących na przewlekłe zapalenie wątroby, i otrzymano różne leczenie immunosupresyjne (z wyjątkiem GCS), osoby choroby tarczycy i potwierdzono, że zwiększona czułość na główny składnik aktywny leku (interferon alfa).

Co do dawkowania, dawki, częstotliwość podawania i okres są indywidualnie. Wszystko to zależy bezpośrednio od takich czynników jak stopień choroby, wskazania, sposobu podawania i indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie.

Preparat „interferon alfa”: instrukcja obsługi (efektów niepożądanych interakcji leku i specjalne instrukcje)

Do podawania pozajelitowego, działania niepożądane leków występować częściej niż w przypadku innych sposobów podawania. Nie może być tak różne zjawiska grypy (ból głowy, gorączka, zmęczenie) oraz przy zaburzeniach trawiennych (nudności, utrata apetytu, wymioty, biegunka czasem); krążenia (arytmia, niedociśnienie); CNS (zaburzenia świadomości, senność, ataksja). Mniej powszechne po leczeniu „interferon alfa” mogą wystąpić reakcje skórne (suchość skóry, łysienie, wysypki na skórze, rumień).

Gdy mówimy o interakcji leku z innymi środkami Należy zauważyć, że interferony tendencję do hamowania metabolizmu oksydacyjnego w wątrobie, może zatem zostać naruszone biotransformację leków, które są metabolizowane w ten sposób. Nie zaleca się stosowania „interferon alfa” w połączeniu z inhibitorami ACE, ponieważ działanie wobec możliwie hematologicznej synergizmu i paracetamol (może zwiększyć aktywność enzymów wątrobowych).

W czasie ciąży, lek może być stosowany tylko na zalecenie lekarza, i tylko wtedy, gdy potencjalne korzyści dla kobiet przekracza prawdopodobnego zagrożenia dla dziecka.

Bardzo ostrożnie, lek jest stosowany przez ludzi, którzy mieli okazję przenieść zawału mięśnia sercowego. Starsi ludzie mogą wystąpić skutki uboczne na ośrodkowy układ nerwowy. W takich przypadkach leczenie jest zwykle przerwane.

U pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, którzy otrzymują terapię lek „interferon alfa” zauważyć zaburzenia tarczycy, które są w stanie hiper- lub tarczycy. Tak więc, przed rozpoczęciem cyklu leczenia jest konieczne w celu określenia poziomu hormonu tyreotropowego we krwi i rozpocząć stosowanie leku tylko w przypadku normalnego hormonu w surowicy.

Ostrzeżenie! Niniejszy podręcznik jest do zapoznania się z lekiem. Przed objęciem go, porozmawiaj z lekarzem, który indywidualnie ustalenia odpowiedniej dawki i czasu trwania leczenia. Uważnie przeczytać producent adnotacji.