845 Shares 8472 views

Pike połowów na wiosnę

Pike można znaleźć w praktycznie wszystkich naszych wodach. Ryba ta rośnie do odpowiedniej wielkości i można mieć przyzwoity waga: 5-6 kg instancji – częstym zjawiskiem, ale czasami można natknąć się na długości okaz więcej niż jeden i pół metra o wadze do 24 kg.


drapieżnik szybko woda nie podoba i dlatego zawsze będzie tarło w cichej i spokojnej rozlewiska.

Na przełomie marca i kwietnia, gdy woda ogrzewa się do 6 stopni, szczupak tarło się, schodząc na głębokość 1 metra. To jest zupełnie naturalne, że po ryby muszą odzyskać swoją siłę, więc zaczyna karmić intensywnie.

szczupaków jest na wiosnę, prawdopodobnie jeden z najbardziej dobychlivyh na cały okres otwartej wodzie. Pierwsza dekada marca jest idealnym miejscem, aby uzupełnić swoje kolekcje trofeum tych drapieżników. A okres ten nie charakteryzuje się jednym aktywnym zhorom: w tym czasie, można złapać tyle duże trofeum szczupaków, dla którego chcesz ciężko pracować w okresie letnim.

Od pierwszego marca, nawet nie zwracając uwagi na obecność lodu, szczupak przychodzi do karmienia. Ona wpada dosłownie wszystko: przynęty, miękkiego tworzywa przynęty, twistery, piana, gramofony, żywe ryby i łyżki, itp

Jest to najlepiej szczupaków na wiosnę odbywa się w cichej i ciepły, ale pochmurny dzień, gdy ciemne chmury przeciągając całe niebo, a wydaje się, że są one o wyprowadź przepływ deszczu, ale z jakiegoś powodu tak się nie stanie. Wokół cisza i spokój, natura czeka burzę. Są dni – idealny czas, aby złapać szczupaka na wiosnę nie zostawić myśliwego bez połowu.

Sezon wiosna Jora niestety rybacy, jest krótki i na początku kwietnia szczupaki gdziekolwiek zostanie wciągnięty na tarło. Chociaż po ukąszeniu zostaje wznowione, ale to już inna szczupak i bardziej apatyczny i ospały, który jest tylko przy słonecznej pogodzie pokaże wędkarz coś zdalnie podobny do Zhoř przed tarłem. Ale od początku marca ryba jest aktywowana ponownie.

W wiosennej szczupaki, zwykle zaczyna się o świcie i trwa aż do zmroku. W tym czasie, zaleca się patrzeć w miejscu tarła, jak tylko wszystkie jaja samicy mowa, musi spędzać więcej czasu przy jego murze. Po tym wszystkim, okoń i płoć nie pogardził nawet smak świeżego szczupaka kawioru, nawet ryzykując dostać prosto w paszczę szczupaka.

W uzupełnieniu do miejsc, gdzie szczupak Spawny się, że jest możliwe, aby złapać w płytkiej wodzie – w miejscach tarło karpia, okonia i płoć.

Ponieważ kobiety w tym czasie już jaj wylęgowych, nie może pomóc, ale zastanowić się nad ich preferencji w żywności, drapieżnik w tej chwili nie jest widoczne w stosunkowo dużych ryb. Dlatego połowu szczupaka wiosna obejmuje tylko mały haczyk: trzy- lub pięć centymetrów korb, same twistery, miękkiego tworzywa przynęty i łyżkę.

Jednocześnie, pomimo aktywności ryb, nadal jest dość zimno, rybacy nie powinni próbować złapać tego drapieżnika sprzęt zimowy, zwłaszcza – Donka.

Jednym z najczęstszych sposobów na uzyskanie tej ryby łapie szczupaki zherlitsy, gdzie urządzenie jest znane do każdego wędkarza: zwykle ulotkę ze sznurka zawinięty wokół niego i zaczep na smycz.

Zherlitsy jest czysto rosyjski wynalazek, prosty i dowcipny, bardzo popularne w Europie Zachodniej. A od drugiej drapieżnika na zherlitsy całej rzadko, to można nazwać czystą szczupak pocisk.

Ekscytujące szczupaków na wiosnę na przędzenia, gdy małe, bardzo szybki wysyceniu strumyki roślinności wodnej jeszcze nie pojawił, więc łyżka-przynęta nie wiszą na to.

W ogóle, wybierając sprzęt do wędkowania, konieczne jest uwzględnienie specyfiki danego akwenu. Na przykład, na tej samej głębokości sięga również zaczep na kołach, ale w tym samym dniu lub nierównym wśród gęstych glonów lepszego wykorzystania przędzenia.