430 Shares 3039 views

"ZIL" roślin. Lichaczew Roślin (ZIL) – adres

fabryki samochodowe – najważniejszą częścią stanu samowystarczalności mniej lub bardziej duży kraj. Oczywiście, w naszym kraju istnieje wiele podobnych firm, z których jedna jest fabryka ZIL. Historia jego wygląd i opis obecnego stanu zawarte w niniejszym materiale.


Jak to wszystko się zaczęło

W 1915 roku, w końcu stało się jasne, że zacofanie techniczne imperium rosyjskiego, jest zbyt drogie na froncie. Jeden gigant powoduje straty w zatrudnieniu i technologii z przodu był prosty fakt, że pierwsza linia obrony nie miał czasu, aby wywołać muszle i pocisków. Nie było żadnych ciężarowe i trakcja zwierzę nie było wystarczająco skuteczne.

Dlatego w 1916 roku terytorium Tyufelevoy gajów położył pierwszy budynek AMO roślinę. Jego budowa była obarczona dużymi trudnościami, ponieważ kraj po prostu nie mieć pojedynczą maszynę do produkcji niezbędnych części. Maszyny Sami produkujemy również w Rosji nie było mowy, a zatem wszystkie powinny być uporządkowane w Stanach Zjednoczonych.

Po Czerwony Październik

W 1918 roku, po rewolucji październikowej, robotnicy musieli znaleźć sposoby, aby producenci części zamiennych jak dostawy z zagranicy nie była bardziej. Pierwszy w listopadzie 1924 roku powstał pierwszy wózek Radziecki AMO, który został zbudowany w całości z elementów krajowych. Data ta uważana jest za dzień od początku współczesnego przemysłu motoryzacyjnego Rosyjskiej.

W 1927 roku stanowisko dyrektora zatwierdziła IA Lichaczew. Wszedł do słupka w poważnym kryzysie, kiedy kraj był ani fachowców, ani zdolności do wytworzenia nawet jak wystarczająca liczba wysokiej jakości stali. Produkcja w takich okolicznościach to było tak drogie, że samochody dostarczane ze Stanów Zjednoczonych, o wartości 30% (!) Tańsze!

Aby poradzić sobie z tym, rekonstrukcja na dużą skalę w zakładzie przeprowadzono w 1931 roku. Tylko jak wielki był ten sam zakres prac, świadczy fraza Lichaczew: „W rzeczywistości, szyte płaszcz dla przycisków …”. Podczas gdy roślina jest nadal nazywa ZIL ZIS. Do roku 1939 firma była w stanie zwolnić tylko około 40 tysięcy ciężarówek AMO, nie wspominając o tej samej liczbie amerykańskich samochodów, produkowanych w czasie jazdy. Przypomnijmy, że od 1917 do 1920 roku opuścił bramę mniej niż dwa tysiące samochodów. Do 1939 roku fabryka pracowała 39747 ludzi.

1941/45

Wojna stała się ciężka próba dla całego kraju i dla zespołu fabrycznego. Ponieważ firma wydała główny produkt (nie tylko samochody, ale także pułkowe broń, muszle, etc.), jego pracownicy z przodu nie jest tzw. Jednak oni pracowali w trudnych warunkach tak, że młodzi ludzie wolą, aby przejść do przodu.

Ogromne trudności dodać, że w 1941 roku, fabryka musiała zostać ewakuowana do innych miast, w częściach. W 1942 roku, ze względu na trudną sytuację na froncie, i groźby wychwytywania przez hitlerowców bazy produkcyjnej nakazano całkowite zniszczenie przedsiębiorstwa. Jest zapisane fabrycznie ZIL tylko zimą kontrofensywy pod Moskwą, w wyniku którego zlecenie zostało odwołane.

Oczywiście, wkrótce firma głównie starzy pracownicy, kobiety i młodzież. Wpół zagłodzony, w warsztatach nieogrzewanych, musieli zebrać standardy pierwszej linii. A oni radzą sobie. Tylko ciężarowe ponad 100 tysięcy zostało wydane dla tych strasznych czterech lat!

okresu powojennego

W tym czasie zakład ZIL zaczął aktywnie restrukturyzacji i zrekonstruować. W tym samym roku, Związek Radziecki rozpoczął aktywną współpracę z Chinami. Zgodnie z wynikami negocjacji w Chinach, została ona zbudowana fabryka, który został użyty do budowy dokumentacji Radzieckiego. Ponadto, w Związku Radzieckim zostali zaproszeni chińskich ekspertów do szkolenia.

Wszystkich kolejnych okresów, aż do końca lat 80-tych, fabryka ZIL w Moskwie w celu zwiększenia wielkości produkcji. Specjaliści z firmy uczestniczył we wszystkich dużych projektów w kraju: Medycyna i przestrzeni, wojskowych i motoryzacji – to wszystko zostało zrobione w tym ich rękach.

Grave 90

Pierwsza połowa poniżej wszelkiej 90. zakładzie nadal trzyma. Jakoś uratować pozostałych umów radziecko-era, i jest szeroko rozłożone kupcy wciąż kupują samochody. 1994, taśma przenośnika składa się z „ostatniego Mohikaninie”, ZIŁ-130. Wydawało się, że Zil (ZIL) mieszka jego ostatnich dni.

Od 1995 roku zrobiło się naprawdę źle. Ponad połowa sklepów wejdzie w ruinę, pracownicy zostali zwolnieni masowo bo nie mieli nic do wyżywić swoje rodziny. Częściowo uratowany zlecenia mniejsze produkcje, w ramach którego pozostałe zakłady produkcyjne niekiedy wykraczających małych partii produkcyjnych. Do 2011 roku, sytuacja pogorszyła się tak, że opuszczone fabryki wielkość terytorium była porównywalna do obszaru All-Russian Exhibition Center.

1996-2011 roku

W 1996 roku, właściciele przedsiębiorstwa szybko rozpadających stalową Dmitry Zelenin i Alexander Efanov. Muszę powiedzieć, że sami nigdy nie widział na takiej pozycji, ale nie mógł ominąć akcji roślinnych, które w tym czasie koszt dosłownie grosze.

Pierwszą rzeczą, którą znaleźli normalny system alarmowy, połatany gigantyczne dziury w ogrodzeniach (nawet maszyny kradzież), a także wprowadził nowe przepustkę, jako starego systemu przez długi czas rzeczywiście pracował. W pierwszym miesiącu został zapobiec kradzieży około miliona dolarów. Wydawało się, że wszystko poszło gładko, kupujący pojawił ZIL. Lichaczew roślina stopniowo pozyskując nowych klientów nawet za granicą.

nowa awaria

Niestety, Łużkow myślał inaczej. Więc jak zacząć opłacalne roślina stała się zbyt łakomym kąskiem dla „biznesu krajowego” i Efanova Zelenin szybko zmuszony sprzedać pakiet kontrolny. Firma po raz kolejny stał się własnością Moskwie, który przed śmiercią automaker nie było absolutnie konieczne.

Oficjalnie produkcja przelewa miliony dolarów, wartość akcji wzrosła … Ale wszystko szło coraz gorzej, robotnicy znów przez kilka miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia. Więc poszło aż do 2010 roku. W tym czasie zakład został już praktycznie opuszczony. Gdzie w 1939 roku pracował prawie 40 tysięcy osób w 7000 opuścił „wiek demokracji.” W 2010 roku wybrali 1258 Truck (!). Przenośnik wstał.

Oszczędza tylko zakład, że ogromne obszary znaleźć warsztat, w którym naprawdę zainwestowanych środków, ale ponieważ produkują coś namacalnego. Zarobi nawet z Japonii.

2011

Ten rok jest niezapomniany za to, że Sobyanin dotarliśmy. Strzelił nie jest jasne, który z Account Director, odrzucił oferty sprzedaży zakładu, znowu zaczął pompują pieniądze w firmie. Czy się uda? Chociaż nic nie wiadomo. Jednak w dniu 30 sierpnia 2011 roku została ostatecznie ponownie uruchomiony proces produkcji, zaczął bardziej lub mniej stabilne samochody kompilacji. Trzeba tylko mieć nadzieję, że roślina Lichaczew jeszcze przezwyciężyć kryzys.

nowe trendy

Biorąc pod uwagę, że dziś jest aktywnym przezbrojenie armii, zarząd spółki żywi nadzieje, że zamówienia rządowe zostaną umieszczone na swoich uprawnień. Biorąc pod uwagę historię i stopniowo ożywienia projektanci klasy, to mają dobry powód. W każdym razie, rząd wielokrotnie podkreślał, że aby przyznać ostateczną grabieży firmy w każdym razie niemożliwe.

W szczególności, firma została ostatecznie zatwierdzona w statusie city-formowania. Oznacza to, że będzie utrzymywać niezależnie od studiów wykonalności. W takim stanie jest dziś ZIL roślin. Adres firmy – 115280, Moskwa, ul. Avtozavodskaya, d.23.