797 Shares 8801 views

Jak zmiękczyć skórę rąk w domu: proste przepisy

Przy intensywnym interakcji z naskórka wody cierpi z powodu braku wilgoci. Skóra dłoni cienki i staje się mniej elastyczna i gładka. Również często występuje problem taki jak obieranie i wygląd szorstką warstwę na powierzchni skóry. Aby powrócić rąk do dawnej urody i utrzymać ją przez dłuższy czas, nie koniecznie zwrócić się do profesjonalistów. W tym artykule pokażemy, jak zmiękczyć skórę rąk w domu. Oczywiście, przechowywać kremy przynieść wymierne rezultaty, lecz zastosowanie środków ludowej zakłada dostępność składników i sprawdzonych receptur.


kosmetyka dłoni

Dbać o skórę rąk musi być stale. Regularna konserwacja pomaga utrzymać miękkie i aksamitne. Ręce kobiety na codzień mają wpływ różne czynniki, które wpływają na wygląd skóry. Aby zapobiec wyschnięciu można użyć leków aptecznych oraz różne kosmetyki. W celu utrzymania miękkości rąk, wszystkie prace domowe muszą być wykonywane w gumowe rękawice. Ręce – jest ważną częścią ludzkiego ciała, więc nie możemy traktować go lekko.

dostępne kremy

Wiele kobiet chce, aby nauczyć się zmiękczyć skórę rąk w zimie. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w oknach sklepów i aptek. Przede wszystkim, można stosować kremy ochronne z naturalnej kompozycji. Najbardziej skutecznym środkiem w walce z suchości naskórka jest krem zwykłej zabaw. Można je nabyć w każdym sklepie absolutnie higienicznej. Apteka zaleca się kupić te leki „Radevit”, „Pantoderm”, „Bepanten”. Prawidłowo używać kremu apteka, zaleca się dokładne przeczytanie instrukcji. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre składniki mogą powodować reakcje alergiczne, więc należy trzymać wstępny test. Doskonała ratownik jest krem, w którym kompozycja zawiera naturalny nagietek. Po zastosowaniu jakiegokolwiek produktu kosmetycznego, nosić rękawice tkanina bawełniana.

Kąpiel piwna aby zmiękczyć skórę rąk

Odpowiedź na pytanie, jak łagodzić skórę rąk w domu, leży w dostępności składników. Przede wszystkim ważne jest, aby podnieść składniki do przygotowania kąpieli i niezależnych środków tych produktów, jest zawsze pod ręką i nie stwarzają trudności dla zakupu. Na przykład, piwo jest łatwo kupić, ale produkt ten działa cuda w dziedzinie kosmetologii. W celu wytworzenia kąpieli potrzeba 50 g wysuszonych kwiatów rumianku i szkła piwa. Tę mieszaninę należy ogrzać się w ciągu 15 minut. Po chłodnym i upuść w dłoniach przez 15-20 minut. Następnie należy smarować skórę balsam ręki. Po dwóch lub trzech zabiegów stan naskórka znacznie przekształcony. Wanny do rąk, zmiękcza skórę, jest wiodącym sposobem walki niedoskonałości.

Wanna z sody oczyszczonej, aby zapisać szorstką skórę

W tym rozdziale dowiesz się, jak złagodzić szorstką skórę. Wiele osób do czynienia z takim problemem, który jest popularna nazwa „wyprysk gospodarstwa domowego.” Jest to choroba skóry, która występuje po dłuższym mycia naczyń lub prania. Uratować sytuację w takiej sytuacji może łaźni sody. W celu wytworzenia wymaganego łyżeczka sody i 1 litr prokipyachonnoy wody. Konieczne jest, w celu obniżenia ramion 15-20 minut otrzymanego roztworu. Po tym, trzeba smarować skórę z oliwy z oliwek lub olej słonecznikowy do wygrzewania się. Po upływie pół godziny, jest to konieczne w celu usunięcia nadmiaru oleju, podpaski i rozłożone krem zmiękczający skórę. Ten skuteczny przepis pomoże sprawić, że skóra piękne i zapisać go od peelingu.

Taca z oleju i skrobi o aksamitnej skórze

Ten niezwykły przepis daje odpowiedź na pytanie dotyczące złagodzenia bardzo suchą skórę. Jest to konieczne, aby przygotować galaretki ze skrobi ziemniaczanej i schłodzić, wymieszać sok z cytryny. Następnie należy umieścić swoje ręce w misce z galaretką na 15-20 minut. W procesie, można dokonać dokładnego masażu. Po zabiegu smarować ręce oliwą z oliwek. Następnym krokiem będzie przemyć ręce w zimnej wodzie. Ostatnim punktem będzie smarować ręce kremów nawilżających. Metoda ta pomoże przywrócić skórze miękkość i gładkość.

Domowe mleczka do popularnych receptur

Nasi przodkowie wiedzieli, jak szybko i bezpiecznie zmiękczyć skórę rąk. Byli w stanie tworzyć własne kosmetyki naturalne. Jednym z popularnych narzędzi do balsamu parze z wina, które ratuje skórę przed wysuszeniem i szczelności. Do przygotowania balsamu gojenia trzeba pół kubka mocnej herbaty liści herbaty, kieliszek wytrawnego wina, szałwia, mięta i płatków róży. Wszystkie elementy muszą być zmieszane razem w jednym pojemniku i umieścić w chłodnym miejscu przez dwa tygodnie. Następnie odcedzić i stosować codziennie po przebudzeniu i przed pójściem spać na wychudzonego skóry. Po tym, należy użyć krem odżywczy ustalić wynik.

Jak zmiękczyć skórę rąk w domu

Aby skutecznie radzić sobie z problemem suchej skóry na rękach, wymaga ciągłego monitorowania jej stanu. Poniżej znajdują się przepisy, które będzie przydatna dla każdego człowieka prostego codziennej pielęgnacji:

 • Po dokładne mycie rąk szorstką ściereczką wytrzeć ruchy rytmiczne następnie wcierać mieszankę miodu z oliwą z oliwek. Aby uzyskać najlepsze wyniki, pożądane jest, aby owinąć celofan ręki i dołączyć je do źródła ciepła. Po upływie pół godziny, aby zakończyć procedurę.
 • Mleko jest w każdej lodówce, ale nie wszyscy ludzie są świadomi leczniczego efektu ciepłego mleka na skórę rąk i stanu płytki paznokciowej. Mlecznego pięć minut łaźnię rozjaśnienie i zmiękczenia skóry, a także działa wzmacniająco na paznokcie.
 • Neutralny wazelina. To cud, oznacza dla zbawienia od suchości i podrażnienia skóry. Zaleca się stosować go na rękach przed pójściem do łóżka pod bawełniane rękawiczki.

Maski do rąk

Z małym marginesem wolnego czasu, można wydać je dobrze wykorzystać i zrobić maski do domu na rękach. Będą prawdziwym dobrodziejstwem dla ludzi, którzy mają problemy ze pytanie, jak łagodzić skórę rąk w domu:

 • Jednym z najmodniejszych i najbardziej popularnych masek – glicerol. Dodając trochę soku z cytryny w słoiku z gliceryny farmaceutycznej, można uzyskać gotowy do zapisania składu ręce przed wysuszeniem i odwodnieniem.
 • Maseczka z płatków owsianych – jest to prosty, nieskomplikowany przepis z dostępnych produktów. Do jego przygotowania będzie potrzebował pięć łyżek tradycyjnej owsiane, mleko i olej jadalny. Mieszaninę ogrzewano i wprowadzono do rąk, pozostawiając pół godziny. Powtórzyć procedurę trzy razy do trzech razy w tygodniu.
 • Maska jajko. Nałożyć mieszankę na rękach ubitych jaj przez 10-15 minut.
 • Maska z aloesu. Mięsiste części rośliny wziąć na zimno w ciągu tygodnia, a następnie wycisnąć kilka łyżek soku, zmieszane z krem odżywczy i dodać kilka łyżek oleju roślinnego. Przed nałożeniem maski do pary skórę rąk w kąpieli solnej. Utrzymywania przez 15 minut, a następnie przemyć gorącą wodą.

Jak uniknąć suchość i łuszczenie się skóry na dłoniach

W tym artykule omówiono, jak zmiękczyć skórę. Ale co zrobić, aby nie być świadomi tych problemów? Odpowiedź poniżej:

 • Zaleca się unikać bezpośredniej ekspozycji na domowych środków czyszczących i chlorowanej wody.
 • Umyć ręce w ciepłej i zimnej lub ciepłej wody. Łagodne temperatury nie pozwoli skórze wyschnąć.
 • Wychodząc na mroźnym powietrzu zimą, konieczne jest, aby nosić rękawiczki.
 • Użyj krem kilka razy dziennie.
 • Poddawane okresowej procedury eksfoliacji, który pomaga usunąć warstwę martwych komórek.
 • Chroń swoje ręce przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych przez stosowanie kremów o właściwościach ochrony przeciwsłonecznej.