588 Shares 9228 views

Białe półpasiec: przyczyny, leczenie, konsekwencje

Dla wielu ludzi słowo „opryszczka” kojarzy się z niebezpiecznej choroby. W rzeczywistości, ta opinia jest błędna. Termin ten jest zazwyczaj oznaczało całą grupę schorzeń skóry. Z materiałów z tego artykułu dowiesz się, jakie objawy towarzyszą białych gontów, zakaźnych lub nie jest to rodzaj choroby, jak radzić sobie z nim.


Charakterystyka ogólna patologia

Większość ludzi myśli stereotypowo. Na słowo „opryszczka” w pamięci natychmiast pojawiają się zdjęcia medycznych leksykony. Wiele osób błędnie uważa, że jedyną formą zakaźnego i jednocześnie to patologia jest możliwość cięcia. W rzeczywistości, białe półpasiec (często nazywane po prostu) inny obraz kliniczny, jest całkowicie bezpieczny dla publiczności i nie wymaga poważnego traktowania.

Rozpoznanie choroby jest bardzo trudne, ponieważ do tej pory nie badano jego przyczyny i kolejność objawowych manifestacji. W konsekwencji, wybór skutecznej polityki leczenia jest również ograniczona.

Ta choroba są bardziej podatne małe dzieci i młodzież, z większością pacjentów – chłopców. Proste porostów mogą przewlekłą formę, jak również dorośli znikają bez leków. Samoleczenia – to dość powszechne. Dlatego choroba ta nie jest tak niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Przyczyny choroby

Przyczyny białych porostów nie został jeszcze zbadany. Zakłada się, że choroba związana jest z penetracją do organizmu bakterii Malassezia. Grzyby te blokują dostęp promieni UV na skórę poprzez produkcję substancji specjalnych. Ponadto, bakterie hamuje transport melaniny z melanocytów do keratocytes.

Kontrowersje w świecie nauki są prowadzone nie tylko na temat przyczyn choroby, ale także o jego przynależności do grupy chorób. Niektórzy eksperci uważają białych gontów na atopowe zapalenie skóry, z drugiej – do światła formy stafilostreptodermii. Nie ma zgody w tej sprawie nie istnieje.

Choroba jest prawie nie powoduje dyskomfortu u pacjentów, więc tylko 10% osób zakażonych aktywnie walczyć. Naukowcy zidentyfikowali specyficzną grupę ludzi, którzy są bardziej podatni na tę chorobę:

  1. Pacjenci, którzy wcześniej przeszli kształt alergiczne zapalenie skóry.
  2. Chłopcy od lat 3 do 16.
  3. Ludzie, którzy mają historię rodzinną astmy.
  4. U pacjentów z wypryskiem lub katar sienny.

Jeśli zakażenie miało miejsce w pierwszych latach życia dziecka, porosty może pozostać na skórze przez wiele lat. W tym przypadku lekarze mówią przewlekłą postać choroby. Zoster przechodzi z czasem, bez powodowania ten problem.

Jakie są objawy choroby towarzyszy?

Najczęściej jest biały półpasiec na twarzy, ale czasem plamy znajdują się w obszarze ramion i pleców. Choroba przejawia się w postaci jasnych plamek owalnych o średnicy od kilku milimetrów do 5 centymetrów. Krawędzie zmian mają różne granice.

Dziecko na skórze może być jeden lub kilka takich miejsc. zwiększają rozmiar i połączyć z postępem choroby. Wysypki przezroczysta osłona małych płatków. Zdarza się, że przed pojawieniem się białych plam na skórze dziecka widać jasnoróżowe grudki z wypukłymi krawędziami. Oni utrzymują się przez 2-3 tygodnie, a następnie pokryta cienką folią i przyjmuje postać typową dla łatwego zdejmowania izolacji.

U dorosłych choroba pojawia się bardzo rzadko. Chyba że można zauważyć charakterystyczny wysypka skórna, najprawdopodobniej nie chromophytosis. Białe plamy, mimo względnego bezpieczeństwa patologii, nie powinny być ignorowane – konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą.

Jak niebezpieczne Grzybica? Efekty

Choroba nie jest niebezpieczna dla zdrowia dziecka i nie pozostawia widocznej pozostałości na skórze po odzyskaniu. Bez odpowiedniej terapii, półpasiec może utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet lat, a czasem staje się coraz bardziej widoczne.

Czy muszę iść do lekarza?

Jak już wspomniano, przyczyną choroby jest obecnie wciąż słabo poznane. Jednak nie oznacza to, że patologia może być zaniedbana. Gdy charakterystyczna wysypka na skórze lepiej pokazać dzieciakowi lekarza.

Po ekspert potwierdza chorobę, można rozpocząć leczenie w domu. Jeśli plamy nie są przejawem białym porostów, będzie wymagać dalszych badań w celu ustalenia przyczyny ich występowania. Podobny obraz kliniczny jest obecny, na przykład, mają bielactwo. W tym przypadku przydzielony całkowicie odmienne traktowanie.

Zgodnie z ogólną zasadą, aby potwierdzić diagnozę „biały porostów” lekarz wydać tyle fizycznego badania pacjenta i sprawdzić skóry z lampą Wooda. Jest to specjalne urządzenie, które daje światło ultrafioletowe. Podczas konwencjonalnego badania w celu potwierdzenia choroby nie wystarczy, pacjentowi podaje się dodatkowe badania. Obejmuje ona biopsji i histologiczne analizę skóry.

zalecenia terapeutyczne

Jedną z przyczyn tej choroby jest uważany przesuszenie skóry, dlatego dermatolodzy zalecają rozpoczęciem leczenia z korektą codziennej pielęgnacji.

Rodzice powinni upewnić się, że dziecko jest myte tylko ciepłą wodą. higiena osobista powinna mieć działanie oszczędzające. Kolejnym krokiem na drodze do wyzdrowienia jest stosowanie leków dla nawilżenia skóry (na bieżąco). W lecie, dla dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Jeśli powyższe zalecenia w ciągu kilku miesięcy nie pomoże, grzybicy na ciele człowieka jest przechowywana, należy szukać pomocy u lekarza, aby przypisać bardziej poważne traktowanie. Zwykle młodzi pacjenci polecają oparta maści kortykosteroidy. Pod warunkiem, że wszystkie środki ostrożności, takie leczenie może być bardzo skuteczne i bezpieczne dla małego organizmu.

Czasami zamiast maści hormonalne lekarze przepisują kremy z pimekrolimus lub calcipotriolu ( „Elidel”, „Protopic”). Takie leczenie jest szczególnie przydatny dla młodych pacjentów z atopowym zapaleniem skóry.

Leczenie środków ludowej

Biały zoster – jest stosunkowo częstą chorobą, która jest czasami odbywają własną rękę. Wielu pacjentów zamiast terapii lekowej wolą korzystać z receptur tradycyjnych uzdrowicieli.

Okazał się doskonały w leczeniu tej patologii aloesu. Konieczne jedna roślina liść cięcia wzdłużnego i natrzeć sokiem z obszarów problemowych. Pozytywny wynik jest widoczny po kilku dniach.

Herbaty ziołowe są również uważane za dobry sposób na walkę z chorobą. Trzeba wymieszać jedną łyżeczkę glistnika, piołunu i wrotyczu. Otrzymaną mieszaninę należy wypełnić szkła wrzącej wody i pozostawiono na 10 godzin, następnie odsączyć. Rosół może być stosowany jako płyny.

Czy to możliwe, aby zapobiec białe półpasiec?

Leczenie tej choroby, jeśli towarzyszące objawy nie powoduje dyskomfortu, nie często wymagane. A jednak, pomimo łagodnego przebiegu choroby, bez świądu, wielu pacjentów są zainteresowani metod profilaktycznych. Jak zapobiegać chorobie?

Aby zminimalizować ryzyko pozbawienia lekarze zalecają, aby przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. W pierwszej kolejności wszystkie kawałki i uszkodzeń na skórze muszą obsługiwać rozwiązanie antyseptyczne, ponieważ jest przez mikro pęknięcia w organizmie przenikają bakterie i wirusy.
  2. Nigdy nie należy używać grzebienia lub cudzym higieny osobistej przedmiotów.
  3. Ważne jest, aby monitorować pracę układu odpornościowego, aby zapobiec jego wyczerpaniu. Dla tych celów powinno być zrównoważone odżywianie i ćwiczenia. Problemy z immunitetu – zbywa wielu czynników choroby.

Wiele osób zastanawia się: biały półpasiec zakaźny czy nie? Odpowiedź jest oczywiście nie, ale to nie znaczy, że powinniśmy odłożyć wizytę u lekarza na czas nieokreślony. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w celu zwalczania patologii, może nawet zaszkodzić organizmowi i opóźniać odzyskiwanie.