243 Shares 9123 views

Kaczka pieczona w piecu z jabłkami: przepis

Kaczka pieczona w piecu z jabłkami – idealne danie na świątecznym stole. Mięso tego ptaka jego właściwości smakowe lepsze kurczaka. Ale mimo to, gotować kaczka znacznie mniej. Najlepiej jest upiec całą tuszę. Więc potrawa będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie. Oprócz gotowania w piekarniku, można zgasić przez utyatnitsu wątku lub kociołka. Ten ptak jest tradycyjnie nadziewane różnymi nadzieniami. Oprócz jabłek, można użyć pomarańczy, kapusta, suszone śliwki. Jeśli rzeczy zboża tuszy, można uzyskać danie główne i przystawka na raz. Wybierz recepturę według gustu, ale na razie powiedzieć, jak gotować kaczkę z jabłkami.


przygotowywania żywności

Przed rozpoczęciem upiec kaczkę, trzeba odpowiednio przygotować mięso. Tuszy powinny pranie, suszenie, całkowicie usunąć pióra. Ponieważ dławik ogona kaczki się, tworząc niezbyt przyjemny zapach, wzmocniony przez obróbkę cieplną, to zaleca się, aby wycięcia. Najlepiej jest, aby odciąć ogon w ogóle. Mięso kaczki jest dość specyficzny smak, więc musi marynować przed pieczeniem. Można używać wino, ocet, przyprawy, cytrynę. Marynowanie mięsa zrobić kaczka miękkie i aromatyczne.

Przepis kaczka pieczona z jabłkami

Piec niekiedy powoduje, że mięso w stanie suchym. Aby tego uniknąć, należy gotować kaczka w rękawie. mięso będzie miękkie i soczyste powodu pieczenia w ich własnym soku. Ponadto, korzystanie z rękawami do piekarnika pozwala pozostać czyste. Z tego przepisu, „ Kaczki pieczone w piekarniku z jabłkami” potrzebne są następujące składniki:

  • Cały wątek o wadze około 2 kg;
  • zielony jabłkowy o wadze około 3 kg;
  • soli, pieprz.

Aby przygotować marynatę:

  • 1 duża cytryna;
  • łyżka oleju roślinnego, miód, ocet balsamiczny;
  • korzeń imbiru (można wziąć czosnek).

Technologia przygotowania

Kaczka pieczona w piecu z jabłkami – bardzo smaczne danie. Należy zacząć od przygotowania wytrawiania.

1 krok

Przygotować marynatę. Aby to zrobić, wymieszać sok z cytryny z kruszonego imbiru (czosnek). W sosie umieścić oleju roślinnego i ocet balsamiczny. Tusza suche i właściwie smarować sól i pieprz. Nie zapomnij wnętrza. Teraz zanurzyć kaczki w marynacie i jak go pocierać.

2 etap

Zielone jabłka pokroić na połówki lub ćwiartki, w zależności od rozmiaru. Wyciąć rdzeń. Zacznij tuszy owoce drobiu. Byłoby najlepiej, jeśli będzie szyć gwint otworu i przymocować wykałaczkami.

3 stopnie

Owinąć kaczkę do rękawa i umieścić w piekarniku. Reżim wystawcy temperatura – około 190-200 ° – i czas – 1,5 godziny. Jeśli mają masę tuszy większej niż 2 kg, zwiększ czas kolejne pół godziny.

krok 4

Na 20 minut przed pieczeniem rozdarcie tulei zamknięcia. Kaczka powinna czerwienić, po którym możliwe jest, aby wydostać się z pieca. Karmienie danie, wlać sok jego utworzona.

krok 5

Kaczka pieczona w piecu z jabłkami, dostarczanej z każdym dekoracji. Można dokonać tłuczone ziemniaki. Gotową danie jest pocięte na części. Mała rada: do wypychania jest zalecane, aby użyć odmian jabłek solid-kwasowe. Warto zauważyć, że oprócz jabłkowym nadzieniem, pieczona kaczka z pomarańczami możesz. Danie okaże się smaczne i wyrafinowane. Nie bój się eksperymentować!