644 Shares 9044 views

Ortognatycznej chirurgia przed i po: Opinie

Metody nowoczesnej stomatologii może zmienić ludzkie kęs, wyrównać uzębienia. Ale zwykle nie prowadzi do znaczącej poprawy wyglądu. A jeśli ktoś ma żadnej patologii w strukturze szczęki, może pomóc ortognatycznej operacji. Ta sekcja ortodonta, która zajmuje się nie tylko z korektą wad zgryzu, ale przywraca symetrię i odpowiednie proporcje twarzy. Na przykład, zmiany kształtu podbródka lub żuchwy wydłużenia nie można osiągnąć za pomocą uchwytów i innych ortodontycznego struktury. It ortognatycznej operacja prowadzi do pojawienia się bardziej atrakcyjne. Koryguje poważne deformacje twarzy w szczękę.

Historia operacji ortognatycznej

Ta gałąź stomatologii kosmetycznej łączy medycynę i chirurgii szczękowo-twarzowej. Jego celem jest osiągnięcie harmonijne rysy twarzy. Nazwa tej części pochodzi od łacińskiego słowa, które tłumaczy się jako „prostą szczękę.” Początkowo te operacje były przeprowadzane tylko prawidłowy zgryz, kształt twarzy w tym samym czasie zmieniła się nieznacznie. Szczególną cechą było to, że dotyczy to tylko dolną szczękę, a nacięcie z zewnątrz, tak, że twarze były blizny skóry.

Ale technika ruchu został opracowany w 1965 roku przez górną szczękę. Po tym, ortognatycznej chirurgia stała się skutecznym sposobem, aby zmienić kształt twarzy. Stale ulepszone metody pracy, a wkrótce będą wykonywane przez wewnętrznych cięć. Pozwoliło to pacjent, aby pojawienie się bardziej atrakcyjne. W ostatnich latach metoda korekcji stał się bardziej nowoczesny, a teraz, po tym jak nie pozostało blizn.

Gdzie lepiej rozwinięta chirurgia ortognatycznej

Lekarze Łotwa, St. Petersburg i Moskwa są uważane za najlepsze w tym profilu. Takie operacje mogą być wykonywane w Rydze nstitute stomatologii. W Petersburgu, kilka ośrodków medycznych, które wykonują taką korektę. Najbardziej znany ekspert chirurgii szczękowo-twarzowej jest dr AR Andreischev.

Szczególnie znana ortognatycznej chirurgii w Moskwie. Specjaliści Centrum Badań i kliniczna otorynolaryngologii wykonać te operacje za pomocą najnowocześniejszych technik, stosując jako własnego rozwoju. To dr najlepszych lekarzy w Rosji taki profil A. N. Senyuk, I. Lyashev, MA Mokhirev i D. N. Nazaryan.

rodzaje operacji

Wszyscy oni rozwiązać jeden problem – naprawić defekty szczęki i poprawić wygląd twarzy. Ale w zależności od indywidualnych cech i stopnia ciężkości choroby w tym zastosowaniu różnych operacji:

 • osteotomia górnej szczęki – przepływ oraz jej unieruchomienie w płytkach tytanu;
 • osteotomii żuchwy – ustawienie go we właściwym położeniu;
 • W niektórych przypadkach konieczne jest szczęka podzielony na kilka części, które to wzrost;
 • ruchomych kości policzkowe ;
 • genioplasty – odcięcie nadmiaru brody i korekcji średnich linii twarzy;
 • Czasami wymaga to dalszego Korekcja, liposukcja lub odsysanie tłuszczu.

Wskazania do zabiegu

Zazwyczaj, ma wady zgryzu lub nieregularne odkształcenie szczęka uzębienie korygowanie poprzez szelki, korony lub forniru. Ale nie we wszystkich przypadkach, w ten sposób można osiągnąć sukces. Szelki często nie pomagają, lub, wręcz przeciwnie, pogorszyć stan pacjenta. Jeśli taki ortodontyczne obróbkę prowadzi się w ciężkich deformacji szczęki, może to prowadzić do patologii stawu skroniowo-żuchwowego, lub nawet dyslokacji zębów.

Istnieją pewne wskazania do zabiegu ortognatycznej, które pozwalają na taką interwencję tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwykle jest taka sytuacja:

 • zaburzenia Wielkość szczęk;
 • asymetria szczęk;
 • prognathic zgryz, w którym pacjent jest bardzo mały podbródek;
 • silnie wystające żuchwę;
 • dziąseł lub asymetryczne miech.

Przeciwwskazania

chirurgia Ortognasticheskaya nie pokazuje wszystkich. Niektórzy ludzie są gotowi do przeprowadzenia takiej operacji bez poważnej deformacji. Jeśli zgryz jest prawidłowy, ale dopiero pojawienie się człowieka nie lubił jego lekarze nie podejmują się leczenia. Ponadto, istnieją pewne przeciwwskazania do takich operacji:

 • dzieciństwa i dorastania przed ostatecznym formacji szczęk, czyli około 18-21 lat;
 • zaburzenia krwawienia;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • patologia układu kostnego;
 • zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego;
 • cukrzyca;
 • choroby nerwów.

Co jest potrzebne szkolenie

Przed operacja jest zobowiązany do poddania się pełne badanie przez dentystę. Lekarz określi parametry niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego, w najszerszym szczęk zaciskowych. Używa komputerowego programu Dolphin, który pozwala na zbudowanie modelu 3D harmonijnych rysów twarzy dla konkretnej osoby. Ten szablon jest następnie wykorzystywana podczas operacji.

Ale przed rozpoczęciem leczenia ortognatycznej, konieczne jest, aby wyrównać trochę uzębienia. Aplikuj na szelki lub przezroczystych czapki, które muszą być noszone na co najmniej 2-3 miesięcy. Czasami okres ten jest opóźniony o 1-1,5 lat.

Jak to operacja

Ortognatycznej chirurgia – jest to poważny zabieg inwazyjny. Dlatego wszystkie operacje wykonywane są w szpitalu. Wymaga znieczulenia ogólnego. Po operacji może kontynuować przez 5-6 godzin. Po niezbędnym nadzorem medycznym, więc pacjent pozostaje w szpitalu przez kilka dni. Ale po opuszczeniu go do powstrzymania się od normalnych zajęć. Dlatego też, biorąc pod uwagę szpitala przez okres do 3 tygodni.

Czy może być powikłania

Zazwyczaj takie operacje maksymalna tolerowana łatwo. To może być powikłaniem po operacji – to drętwienie warg, które szybko przechodzi się i nawet ma pozytywny efekt: pacjent nie odczuwa bólu. Ponadto, czasami jest obrzęk tkanek miękkich, ból gardła, zaburzenia mowy, uczucie zatkanego nosa, lekkie nudności. Aby mieć pewność sukcesu operacji, a w przypadku braku efektów ubocznych, konieczne jest, aby wybrać dobrą klinikę i wykwalifikowanych lekarzy.

Ponadto, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji będzie przestrzeganie kilku zasad, ponieważ operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym:

 • Nie jeść i nie pić przez co najmniej 8 godzin przed zabiegiem;
 • Staram się nie pali dzień przed tym;
 • nie mieć operację w najmniejszym niedyspozycji, gorączka lub zaburzenia jelit.

Wyniki działalności

Chirurgia Ortognasticheskaya jest w stanie przekształcić wygląd danej osoby. Poprawa twarzy pomaga mu wyglądać młodziej i bardziej atrakcyjne. Jest to konieczne, ponieważ standard piękna twarz jest symetryczny kształt. Ponadto, piękny uśmiech, też przyciąga ludzi. Człowiek z nieregularnym kształcie szczęk jest często po prostu nieśmiały uśmiech, zamyka się i traci pewność siebie.

Dla wielu zdjęć można zobaczyć, jakie wyniki pomaga osiągnąć ortognatycznej operacji. Przed i po operacji pacjent często wygląda zupełnie inaczej. Jest w stanie wydłużyć szczękę, albo zrobić to krótsze, aby zmienić jego położenie, zmienić kształt i wielkość podbródka. W rezultacie, rysy twarzy stają się bardziej regularne i wygląd transformacji. Pozytywny efekt działania wynika z faktu, że wszystkie nacięcia są wykonane od wewnątrz, tak, integralność zewnętrznej tkaniny nie jest zakłócany.

Oprócz uzyskania rezultatu estetycznego, operacja ta pomaga wyeliminować zaburzenia funkcjonalne, takie jak brak przejrzystości mowy, trudności funkcji żucia. A co najważniejsze, ortognasticheskaya operacja poprawia stan psychiczny pacjenta i zwiększa jego zaufanie.

Recenzje tej korekty

W rzeczywistości bardzo niewiele osób wie, co się ortognatycznej operacji. Opinii pokazują, że większość korekcji zgryzu odbywa się za pomocą szelek. Tylko w przypadku poważnych deformacji szczęki ludzi zdecydowała się na operację. Ale ci, którzy skorzystali z takich usług powiedzieć, że ich wygląd zmienił się na lepsze. Wielu, cierpi od lat z zaburzeniami mowy i zgryzu, cierpi na kompleks niższości, przekształconego po zabiegu. Ortognatycznej chirurgia, nawet pomóc odmłodzić kilka lat. I bez skutków ubocznych lub powikłań po zabiegu, pacjenci nie zauważy.

Ortognatycznej chirurgia – to jest to, co się zmieni na lepsze patrzy na poważne problemy w strukturze szczęki. Nowoczesne metody dokonywania takich operacji korekcji bezpieczne i skuteczne.