190 Shares 6679 views

Który jest lepiej kupić paralizator? Wybór i zastosowanie ogłuszenie

Znaczenie samoobrony w nowoczesnym mieście jest trudny do przecenienia. Ale nie wszystkie środki do czynienia dobra lub uzasadnione. Jest udowodnione, że stosowanie elektrowstrząsów – najbardziej skuteczny i bezpieczny zarówno dla obrony i ataku. Dzięki niemu można tymczasowo zneutralizować przeciwnika, to wystarczy, aby mieć czas na ucieczkę.

Zasada działania

Aby zrozumieć, co jest lepsze oszałamia pistolet, trzeba najpierw zrozumieć, jak to działa na ofiary. Urządzenie to ma dwa kołki, pomiędzy które ślizga się wyładowanie elektryczne. Że jest on szkodliwy czynnik.

Po wystawieniu na działanie ludzkiego ciała prądu powoduje ból, skurcze mięśni i redukcji. Może to spowodować utratę przytomności. W tym przypadku poważnych obrażeń, że nie przyniesie zdrowie. Po pewnym czasie wszystko negatywnego wpływu aktualnych czynników, są same w sobie.

Aby mieć wpływ broni, powinien stykać się z ciałem ofiary. To urządzenie kontakt. nie działa na odległość. Dlatego też powinny być stosowane tylko w pobliżu kolizji.

typy

Wszystkie wstrząsy elektryczne są podzielone na kilka typów, w zależności od zasady klasyfikacji. Na tej podstawie trudno jest odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze oszałamia pistolet. To wszystko zależy od celu jego stosowania.

Urządzenie stykowe – pole, na którym są umieszczone elektrody. Urządzenie działa tylko w odległości nie większej niż 1 metr, a następnie tylko wtedy, gdy szok w kontakcie z wrogiem. Samoobrona pewna odległość lepiej jest użyć urządzenia, które wystrzeliwuje kontakt z odległości 4,5 metra. Ale jego wadą jest to, że elektrody nie zawsze są w kontakcie z ciałem i może dostać się do przycisku, pasa lub bez lotnego przeszłości. W tym przypadku, Paralizator jest bezużyteczne zabawki, które można przekształcić w regularne jednostki, jeśli wyjąć kasetę wypalania.

Według rodzaju baterii odróżnienia urządzeń na baterii i akumulatorów. Pierwszy mniej wydajne, ponieważ stosowanie konwencjonalnych akumulatorów bardzo szybko prowadzi ich do tymczasowej niezdolności do pracy. Baterie wymagają również regularne ładowanie raz w miesiącu i całkowicie naładować zapobiegawczy co sześć miesięcy.

Type-Szokery podzielone na polach i pałki. Te pierwsze są bardziej zwarte i łatwe do przenoszenia. Po drugie zachowują się dobrze w walce na dystans, ale wymagają ukrytego wygląd jak kij lub parasola.

Wybierz funkcje

Aby kupić paralizator, trzeba wziąć pod uwagę kilka cech tego narzędzia samoobrony.

Po pierwsze – użyteczność. Jeśli urządzenie nie jest na rękę, łatwo rozbroić obrońcy rywala.

Drugi – obecność bezpiecznika. Bez niej, istnieje bardzo duża szansa, że właściciel sam szok, prędzej czy później otrzyma absolutorium z ich tym samym urządzeniu.

Trzeci – odpowiednie standardy uprawnienia. Zgodnie z prawem wykorzystania Taser w prywatnych przez ponad 3 watów zabronione. Wojsko może używać takich urządzeń do 10 watów.

Nie improwizowane urządzenie nie zapewniają większy stopień ochrony. Wręcz przeciwnie, mogą albo nie działa w ogóle, lub dokonać osoby niepełnosprawnej. O odpowiedzialności karnej nie jest warte mówiąc.

Dlatego kod będzie w magazynie, aby odzwierciedlić to, co jest lepsze oszałamia pistolet, weź cały swój ulubiony model w ręku. Spróbować, o ile są one wygodne. Zapytać sprzedawcę o mocy i czasu trwania cyklu pracy do jednego akumulatora lub zestawu baterii. Przed płacić za swojego ulubionego modelu, poprosić o kopię świadectwa jakości. Ponieważ wpływa na twoje życie, a człowiek, który może cię zaatakować. Nie polują razem.

Kompaktowa Paralizator „Wasp”

Konkretne modele Szokery zacząć rozważając osy. W tej serii, istnieje kilka różnych wersjach: pudełka prostokątne i latarki. Ich zaleta polega na tym, że mały rozmiar pozwala nosić ogłuszenie w torebce, a na wyposażeniu straży wielu firm ochroniarskich.

Kupując ten maleństwo, to warto zauważyć, że niektóre modele mają pojemność 15 watów. Ich stosowanie jest zabronione. Ale też mniej wydajne modele mają dobrą zdolność przenikliwy. Minimalny efekt, który daje Taser „Osa” – ból mięśni, osłabienie i zawroty głowy. Maksymalna – utrata przytomności przez czas około 10-20 minut.

policja

Hollywood jest mocno zakorzeniona w naszych umysłach obraz latarni używanych przez amerykańskich policji. A chińskich producentów tego typu utworzonego Taser policji.

Zewnętrznie ma kształt pochodni, które daje dobre jasne światło w ciemności. Jednocześnie jest to również szok. W jego dwiema elektrodami umieszczonymi w odległości 7 mm od siebie przedniej części. Daje to dobry wskaźnik rozładowania i penetracji.

Wczesne modele miały ohyda szeregu niedociągnięć. Dziś są one wyeliminowane, a Taser Policja ma następujące cechy: kompaktowe wymiary, solidna obudowa aluminiowa, długa żywotność baterii, jasny latarkę niezawodny bezpieczników. Moc maksymalna – 10 watów. W tym przypadku koszt takiego ogłuszenia stosunkowo niski, co czyni go dostępnym dla prawie każdego.

kotowate Shocker

To cieszy się dużą popularnością i ogłuszenie „Cheetah”. To ma swoją nazwę, zdaje się, ze względu na podobieństwo konstrukcji z samego zwierzęcia w skoku. Ta forma jest bardzo ergonomiczny. Przyjemny oraz powłokę gumową, który zapobiega ześlizgiwaniu się mokre ręce potu.

Taser rozładowania „Cheetah” daje ciała stałego. Staje się jasne, nawet gdy urządzenie jest włączone bezczynny. Łuk pomiędzy elektrodami tętni imponującej objętości.

Jeśli chodzi o legalność stosowania: w Rosji, to odnosi się do liczby legalnych broni dla samoobrony i może nosić osoby, chociaż jest to pierwsza porażka w klasie. Oznacza to, że przeciwnik może aktywować kilkadziesiąt minut. To wystarczy, aby uniknąć kolizji, a przyczyną poważnych przedstawicieli służb bezpieczeństwa.

Potężny „Fantom”

Zewnętrznie Taser „Phantom” przypomina wszystkie te same latarkę policji. I świeci lepiej niż jego pierwowzór. Ale najważniejsze w tym – potężne dziury. Czas rozładowania do 5 sekund, powala przeciwnika na ziemię nieprzytomny i pozostawia się do godziny.

Ten szok istnieją dwie wersje – z jednego lub dwóch par styków. Wybór zależy od osobistych preferencji osoby, która je nabywa. Odżywianie ohyda pochodzi z baterii o niskim samorozładowania.

Inną zaletą urządzenia – jego kompaktowe wymiary. Łatwo mieści się w dłoni, nie przytrzymać ruchy, a nie niesie niebezpieczeństwo przypadkowego zrzutu do gospodarza. Niezawodny bezpiecznik chroni przed taką możliwością. Shocker zmieścić się w kieszeni marynarki lub w torebce.

Latarnia lub pudełko

Jak widzieliśmy ze sobą dwa główne ohyda design – prostokątny i okrągły przekrój. Okrągłe, z reguły występują w postaci kompaktowych latarek. Ale Skrzynki są wyposażone w diody elektroluminescencyjne. Co konstruktywny typ wybrać – w zależności od preferencji kupującego. Latarnia-ogłuszenie łatwo ukryty pod zwykłym obiektu domowego. Nie powoduje podejrzenie, i może być stosowany z niebieskim, co jest bardzo ważne dla tego typu broni. Przed które mogą oślepiać i zdezorientować przeciwnika na kilka sekund.

Ale prostokątny kształt pozwala na uzyskanie większej mocy niż absolutorium latarnia-ogłuszenia. To urządzenie jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy są stale narażone na niebezpieczeństwo ataków, takich jak pozamilitarnych sklepach bezpieczeństwa lub pomieszczeniach handlowych. W tym przypadku, maskowanie nie ma znaczenia, bo i tak jest oczywiste, że strażnik ma broń do samoobrony.

koszt

Ile może kosztować paralizator? Jego cena zależy od producenta i wskaźników technicznych. Nie jest to również ostatnia rola odgrywana przez klasę broni: im jest on wyższy, urządzenie jest drogie.

Nie powinno być kuszony przez stosunkowo tanich urządzeń domowych. Oni prawie nigdy nie spełniają wymogów technicznych danej broni. W konsekwencji – polegać na nich w naprawdę ekstremalnej sytuacji jest niemożliwe.

Absurdem jest spojrzeć na rynek próbuje sprzedać ogłuszenia o wartości 10 $ USA. Urządzenia te mogą dać tylko małe kawałki, które są po prostu zły napastnik.

Koszt jest mniej lub bardziej normalnie szok zaczyna się od 60 $. Te „zabawki” są już w stanie spowodować ból i zdezorientować wroga naraz. Ale naprawdę dobre maszyny kosztować około 200 $. Nie odmawiają mają wysoki stopień bezpieczeństwa, silnie wpływają na osobę atakującą cię. To jest dokładnie to miejsce w przypadku oszczędności mogą być warte znacznie więcej niż pieniędzy na agenta ochrony.

użycie Właściwości

Wszystko było normalne, aby każde urządzenie zawsze przychodzi z instrukcją. Taser ma swoją specyfikę prac, które trzeba rozważyć jej zakup.

Najpierw trzeba dokładnie zrozumieć, że za pomocą paralizator, trzeba mieć pewność, aby wejść w bliski kontakt z wrogiem. W tym celu musimy pozostać chłodne i precyzyjne sterowanie wszystkimi jego i jego działań.

Korzystanie elektrycznemu koniecznie trzeba nacisnąć szczelnie do ciała, szczególnie jeśli ekspozycja następuje w pewnej warstwy ubrania.

Lepiej osiągnąć efekt ohyda, gdy wydzielina przypada na miejscu największego zatłoczenia nerwów: szyi, pachwin, splotu słonecznego.

środki ostrożności

Zastanawiając się nad tematem „co jest lepiej kupić paralizator,” nie powinniśmy zapominać, że ta broń może mieć odwrotny skutek. środki bezpieczeństwa, tak więc jej stosowanie nie zostało anulowane.

Przeciwwskazania do użycia ohyda jest zawsze mokra pogoda. Akty wody jako dyrygent i opłaty są zarówno członkowie kłopotów.

Dostępność wiarygodnych bezpiecznika – nieodzowna. A jeszcze lepiej, gdyby nie pozycja na wypalanie styków nosić czapkę ochronną. Eliminując w ten sposób możliwość cios szok sobie, gdy urządzenie znajduje się w kieszeni lub torebce.

Taser – nie demoralizujące broń. Nie warto do nich, aby odstraszyć wroga. Zastosowanie Shocker tylko raz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pochwycenia i wysłał mu przez samego właściciela.