759 Shares 9219 views

Camel mare: Właściwości i charakterystyki preparatu

W kuchni, w większości krajów azjatyckich stosowane tak egzotycznych „surowiec”, jak mleka wielbłądziego. Z niego jest przygotowany napój, który zwykle jest nazywany „shubat” (Arabowie, Kazachowie i inne narody). Wcześniej był uważany za najważniejszy produkt z koczowników. Zatem shubat (lub inaczej wielbłąda klaczy) jest wysoko cenione i teraz, dzięki zawartości w składzie substancji mineralnych dla organizmu.

Przydatne właściwości mleka wielbłąda napoju

Mówiąc o tym, jak wielbłąd nazywa się klacz, bliższe spojrzenie na właściwości mleka wielbłądziego. Produkt ten charakteryzuje się określonym smaku, o lekko słodki smak odcień. mleko wielbłąda jest głównym źródłem witamin i innych przydatnych elementów w puszczy. Możliwe jest, aby znaleźć wysoką zawartość białka, tłuszczu, witamin z grupy B, C i D, i minerałów (żelazo, siarkę, wapń, fosfor i inne).

Również w tym mleko zwierzę ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości, które nie zostały utracone podczas przetwarzania. Można je znaleźć w tym napoju jako klaczy wielbłąda. Można to wytłumaczyć faktem, że „okręty pustyni” są karmione specjalną roślinę, na pierwszy rzut oka mało atrakcyjne, ale w rzeczywistości zawierający minerały i różne kwasem – kolka.

Wielbłąda klaczy może być stosowany jako środek redukujący dla takich chorób:

  • Astma i gruźlica.
  • Marskość wątroby i innymi chorobami ciała.
  • Cukrzyca.
  • choroby skóry, łuszczyca.
  • Choroby żołądka.

Jak zrobić shubat?

Camel mare (shubat) jest bardzo łatwe do zrobienia. Aby to zrobić, trzeba mieć specjalne urządzenie – torby skórzane (torsyk). Ale jeśli coś takiego jest trudne do znalezienia, można wytworzyć w drewnianej misce (małych beczkach). Z napięte ciepłe mleko wielbłąda wlewa się do pojemnika, dodać do niego zaczyn i pozostawić w ciepłym miejscu „dochód”. Napój może być spożywany po dniu, w tym samym czasie wymieszać w Zakis nie jest konieczne. Przed podaniem shubat niezbędnych do wymieszać i wlać do miski.

W zależności od czasu przebywania napoju, kumys umownie podzielić na następujące rodzaje:

  • Young (jeden dzień). Ten gatunek ma słodko-kwaśny smak, to jest zalecane dla osób cierpiących na anemię i karmiących matek.
  • Średniej wytrzymałości (oddzielone przez 2-3 dni). Uważa się, że napój ten jest lepszy, ponieważ jest on przechowywany przez dłuższy czas. Jednak jej smak jest bardziej kwaśny. W ten sposób możliwe jest dodawanie soli w shubat.

ciekawostki

Istnieją przypadki wyleczenia takich złożonych chorób takich jak białaczka i rak żołądka, przy użyciu mleka wielbłądziego i napojami przygotowanymi z produktu. Tak więc, według autora książki w języku arabskim „Al-Tarik hidaya fi mahatyr Dar al-your-gin shayatyn” Beduinów pomógł odzyskać czterech Anglików, którzy byli już w ostatnim stadium białaczki. Kiedy dotarli na pustyni, pacjenci już stracił nadzieję na odzyskanie. Jednak przechodząc leczenia, który obejmuje korzystanie z żywności i napojów z mleka wielbłąda, a także lekarstwa z moczu zwierzęcia, ludzie w pełni sprawny.

Kumys z mleka wielbłądziego ma cenne właściwości lecznicze i odżywcze. Wiedza o tych „darów” natury zachowuje trwałość i przywrócić utracone zdrowie wielu ludzi.