180 Shares 1995 views

Jean-Claude Pascal: Biografia i twórczość

Mówią, że utalentowani ludzie mogą być znakomity pod każdym względem. Te słowa w pełni popiera najbardziej popularnym człowiekiem Jean-Claude Pascal. Dzięki jego pracy, był w stanie stać się sławny daleko poza granicami Francji. W Rosji jest on znany jako aktor w stroju obrazie „Angelika i sułtan”, podczas gdy w Europie jest bardziej znany jako piosenkarz, który wygrał Konkurs „Eurowizji” w 1961 roku.


niezwykłe talenty

Nie tylko aktorem i piosenkarzem jest Jean-Claude Pascal – człowiek zaskoczył wiele swoich talentów. W wieku 17 lat wstąpił do armii i walczył w drugiej amerykańskiej Dywizji Pancernej. Wraz z tymi stowarzyszenia wojskowej brał udział w wyzwoleniu Strasburgu. Po wojnie, młody człowiek myśli o edukacji i udał się na studia na Sorbonie, po czym stał się mistrzem ekonomii i prawa.

Jednak stopień, Jean-Claude nie była przydatna. W 1949 roku, stał się wzorem dla domu mody Hermes, gdzie miał szczęście pracować z Christian Dior. Komunikacja ze znanych projektantów pomogło Pascal: stał się projektant kostiumów i uzyskała dostęp do sceny teatralnej. Projektował kostiumy do przedstawień Moliera „Don Giovanni”, a później stał się na scenie jako aktor. Niemal natychmiast został zauważony przez reżyserów i został zaproszony do fotografowania.

Ponadto Jean-Claude był słynny piosenkarz i pisarz. W latach osiemdziesiątych, opublikował kilka powieści historycznych, które krytycy uznane dzieła godne. Ponadto, nie została opublikowana autobiografię, co powiedziano o tym, kto rzeczywiście był Jean-Claude Pascal. Prywatne życie piosenkarza zresztą pozostawał w cieniu.

śpiew kariera

Jednym z osiągnięć Jean-Claude jest zwycięstwo w konkursie „Eurowizji” w 1961 roku. Wtedy ten konkurs jest właśnie po raz szósty, więc uczestnicy nie byli tak dużo – 16 odbył się konkurs w Cannes Palais des Festivals. Pomimo faktu, że piosenkarz był Francuz, mówił na Luksemburga. Śpiewał kołysankę Nous les amoureux po francusku, zdobył 31 punktów. Było jeszcze długa hitem. Nawet wtedy, śpiewacy sobie sprawę, że aby wygrać trzeba szukać nietypowych rozwiązań, więc niemiecki artysta wybrane utwory w dwóch językach – połowa z nich była w jego rękę, a drugi w języku francuskim. Brytanii udało się zaskoczyć publiczność i zajął trzecie miejsce.

Po triumfie konkurencji Jean-Claude Pascal nagranego około 50 albumów, który zawierał utwory wykonywane nie tylko w języku francuskim. Wiele osób pamięta jego nazwisko jako piosenkarka, a nie kojarzą tę nazwę z ról filmowych. Po 20 latach, wokalista chciał powtórzyć swój triumf w „Eurowizji”, ale do tego nie doszło. W tym czasie, format konkursu zmieniła trochę i doskonałą wydajność piosenkę c'est peut-être pas l'Amérique Pascal nie pomogło, i zajęło tylko 11 miejsce.

„Angelika i sułtan”

Wiele pamiętał Jean-Claude znajduje się na rolę w tym filmie, ale za jego życia, zagrał w wielu filmach i kinopostanovok. Częściowe role były sporadyczne, ale w okresie od 1950 do 1960 roku, Jean-Claude Pascal grał wiele kluczowych postaci. Równolegle pracował w teatrze. Radzieckie widzowie pamiętają aktora do roli, jaką Ferradzhi Osman, który był pierwotnie pomyślany jako czarny charakter. Jednak po wydaniu taśmy za zaczął współczuć. Jean-Claude był w stanie oddać charakter bohatera, tak, że nie wydaje się złośliwy lub okrutne.

To był film „The Big Game” Innym dobrze znanym dziełem. To udziałem Dzhina Lollobridzhida i Jean-Claude Pascal. Prawnik rodziny skutecznie rozbijane, a główny bohater udał się do służby w Legii Cudzoziemskiej, gdzie spotkał kobietę absolutnie podobny do żony, ale to nie było możliwe, aby zbudować fortunę. Ten film – kolejny przykład historia miłosna, z udziałem Jean-Claude.