824 Shares 2866 views

Znaczenie nazwy Tamerlana: najlepszym źródłem informacji – do historii

Brak bardziej ciekawe historie związane z jak rodzice nazwać swoje dzieci niż ten, który objawia sens nazwy Tamerlana. Fakt, że jego pochodzenie jest niezwykłe. Ta nazwa nie dostać dziecko od urodzenia, okazało się później, gdy dorosły mężczyzna przeżył pewnych okolicznościach. Ale jest też inna teoria, która mówi o jego pochodzeniu. Obie opcje możemy teraz rozważyć.


Znaczenie nazwy Tamerlana, jak wszyscy w ludów Azji, składa się z dwóch słów. Po pierwsze, małe dziecko o nazwie Timur. Potem zaczął brać czynny udział w działaniach wojennych, które były szczególnie brutalne, jak wszystkich wojen w XIV wieku. W jednej bitwie stał się już znany w całej dzielnicy dowódca otrzymał strzałkę w nogę, powodując zaczął utykać. A następnie stał się znany jako „Timur Leng.” Jeśli tłumaczone dosłownie, można uzyskać połączenie „lame żelaza.” Ale Europejczycy trudno było wydobyć z kombinacji słów, więc zaczęli nazywać gubernatora Tamerlan. Wiadomym jest, że w nazwach Azji rodzice dają swoim dzieciom, na podstawie ich szczególnych różnic w wyglądzie lub cechy charakteru. A słowo „Leng” – „lame” – to właśnie charakteryzuje wielki dowódca. On osiągnął znaczne wysokości w zakresie polityki i strategii oraz wartości nazwą Tamerlan nie można nawet opisać. Po tym wszystkim, że jest dobrze znana osobowość. I o naturze człowieka, o tej samej nazwie można przeczytać w żadnej historii.

Należy wrócić do początku tej historii, gdy Tamerlan zwanego również Timur. Możemy powiedzieć, że odpowiada podobnych cech charakteru. Ten prostolinijny człowiek, który nigdy nie będzie usiedzieć. Ma wrodzone cechy przywódcze i nie da się na stanowisku lidera bez walki. Ponadto, nigdy nie zatrzymuje się na tym, co już osiągnięto, wyznaczają nowe szczyty i stale ich napaść. Opis ten jest w pełni zgodny z opowieści o dowódcy, stąd nazwa wartości Tamerlana można znaleźć w opisie jak to było pierwotnie nazywany rodzice. Jedyną różnicą jest to, że dowódca wojskowy i strateg, w przeciwieństwie do dziecka, o nazwie Timur, nigdy nie stracił nerwy, zawsze brał tylko świadomych decyzji.

Mówiąc o tym, co jest nazwą Tamerlana, nie możemy obejść teorii jego pochodzenia kazachskiego. W historii istnieją silne dowody na to, że przyszedł do nas z języka tureckiego. Ale mimo to jest to niemożliwe do pominięcia opcji, które pojawiły się wraz z nazwą Kazachów. W rzeczywistości obserwuje się mała różnica. Pierwsza część nazwy jest również tłumaczone jako „żelazo”. I drugi, czyli „LAN” – „Lew”. Tak więc, dosłowne tłumaczenie nazwy byłoby: „Iron Lion”. Oczywiście, w tym przypadku, to brzmi dużo ładniej niż „żelaza lame”.

Nazwa Tamerlana, pomimo poważnej wartości historycznej, nie można nazwać popularne. Wiele osób uważa, że to ze względu na okrucieństwo i krwiożerczość pierwszego człowieka, którego nazwali. Ale to był inny czas, a Tamerlan robi to, co jest konieczne. W naszych czasach, byłby zachowywał się inaczej. Ale jedno jest pewne – człowiek o takiej samej nazwie będzie jasne osobowości w każdym czasie.