595 Shares 8074 views

Jak naprawić płyt MDF? Montaż płyt MDF

Deska drewniana z coraz droższe każdego roku. Daleko nie każdy może sobie pozwolić na dekorację pokoju oraz meble wykonane z naturalnego materiału. Wybór często pada na niskich kosztach praktyczny substytut.


Panele ścienne MDF na rynku materiałów budowlanych pojawił się dawno temu i szybko zyskał popularność. Dekorowanie ścian płyt MDF w Rosji odbywa się przez kilka dekad. Nie trzeba być mistrzem na poziomie głównego, aby szybko i niedrogo nadać pomieszczeniu nowy zadbany wygląd. Od trzeba tylko dokładność, schludność i podstawowych umiejętności rzemieślników domowych.

Jakie są MDF?

Ten materiał budowlany jest produkowany przez prasowanie na gorąco suchych rozdrobnionych odpadów zakładów drzewnych. Pod wpływem pary wiórów są miękkie i giętkie. Najdrobniejsze włókna, skręcanie, jeszcze połączone ze sobą bez elementów interferencyjnych kleju. W rezultacie, struktura płytki podobny do filcu, ale koncentruje się ciśnienie ogromne. Jak wizualnie wyglądają panele MDF? Zdjęcia wykorzystane w tym artykule pomogą, aby je pokazać.

Płyty MDF nie różnią się z pewnym wykonywania ciężkich, ale ze względu na brak w składzie klejenia substancje są całkowicie nieszkodliwe. Montaż paneli może być przeprowadzona przez dowolny klej do drewna.

Używane narzędzia

Wszystko, oczywiście, nie przewiduje jednak głównym narzędziem, bez którego nie może zrobić, powinny być pod ręką:

  1. Ruletka. Lepiej jest użyć 5-metrowy okaz.
  2. poziom budynku. Może być wykonany z konwencjonalnym uprzęży przymocowanej na końcu nakrętki.
  3. Załącznik do wiertarek. Idealny zamiennik śrubokręt.
  4. Metaliczny ława z różnymi ramionami kąta. Nadaje się do cięcia tras.
  5. Jigsaw lub dowolny piła do metalu z drobnymi zębami. Pożądane jest, aby mieć dwa piłę – z poprzecznych i podłużnych ran.
  6. Szlifierki do cięcia profile metalowe, jeżeli ramka zostanie pobrana od nich. Narzędzie musi mieć pokrywę ochronną.
  7. Zwykłe narzędzia, które powinny być w każdym hoście: nóż, śrubokręt, ołówek lub marker, zestaw wierteł, młot, małe paznokcie (obuwniczych).

podkład

Przed zamontowaniem płyty MDF będzie musiał spędzić dużo pracy przygotowawczej. Jest to konieczne dla łączników bezpieczeństwa. Na powierzchni drewnianych wszystko jasne – tu proces instalacji znacznie łatwiejsze do przeprowadzenia. Trudności wynikają ze ścianami z cegły.

Po pierwsze, trzeba usunąć listwy przypodłogowe. Obrzęk lub kruszy tynk lepiej, aby całkowicie usunąć z ziemią. Natychmiast zauważalne są ukryte wady ścian kapitałowych, które należy rozwiązać.

Pęknięcia i szczeliny zaleca się pokrycie moździerze. Gdy gips twardnieje nuzhnopokryt starter dać ściany i po kilku godzinach suszenia.

proces edycji

wykończenie płyt MDF odbywa się w dwojaki sposób:

1) za pomocą kleju;

2) instalacja dysku szkieletu.

Idąc ramę drewnianą lub specjalnych profili metalowych MDF (to kanał stalowej cienkiej blachy).

Paka z drewnianych prętów łatwiej i taniej. Mimo całej ramie później trzeba obsłużyć personel pożaru. Potrzeba też trochę czasu. Panele ścienne do szyn za pomocą klyaymerov (inna nazwa – zaciskiem). Sami szyny są prostopadłe do paneli ściennych.

Sposób ramki

Tak więc, zastanowić się, jak wzmocnić płyt MDF. W zależności od wielkości płyt, liczba rzędów prętów będzie inna. W standardowym pomieszczenia, gdzie wysokość sufitu nie przekracza 2,5 m, co wystarcza do 4-5 przebiega wzdłuż całej ściany. Najważniejsze – po zainstalowaniu paneli były napięte, a nie „play” po każdym kontakcie.

Wspornik rama górna dołączone do 15-20 cm poniżej sufitu. W tej samej odległości od osi suportu jest stała piętro. Środkowe szyny ramy są umieszczone w równych proporcjach pomiędzy skrajnymi barów. Pożądane jest, aby odległość między listwami nieprzekraczającej 50-60 cm. Ponadto, nie należy zapominać mocowania ramki na całym obwodzie okien i drzwi.

W przypadku, gdy płyta znajduje się w rowku, zamontowane klyaymer. Przykład, górny i dolny element, i upewniając się, że zarząd ściana jest poziom, extreme klip jest ustalona na szynach za pomocą śrub. Następnie dodać pozostałe elementy złączne – liczbę przebiegów ramy. Wykonaj płyta ich kolec jest wkładany do rowka w pierwszej płycie i także zapisane pliki na wszystkich paskach.

Nie zapominaj, że pierwszy panel jest umocowany na wszystkich śrub na szynach przez kolec. Wystarczy mocno zamocowane i skrajny płyta, która rzadko jest w stanie nienaruszonym. Wszystkie ślady instalacji jest zwykle ukryte za ozdobnymi narożnikami. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku – profil MDF. On organicznie pasuje do ogólnej koncepcji pokoju.

metoda klejowa

Innym sposobem na wzmocnienie płyty MDF, wymaga idealnie płaskie i czyste ściany. Powierzchnia łożyskowa może być dowolny – sklejki, betonu, cegieł lub płyt gipsowo-kartonowych. Klejona często na „paznokcie cieczy”. Klej ten jest odpowiedni do każdej powierzchni.

W tej metodzie instalacji ma poważne wady. Demontaż budynków idzie ciężko. Deska stale uszkodzi. Aby wyrównać ściany mają wygładzić stwardniałe resztki kleju, a to jest dość trudne.

Wymień kilka nowych płyt ściennych również pociąga za sobą wiele problemów. Wszystkie pozostałe ściany może hodowane, stracić wszystko smukłości, a więc atrakcyjny wygląd.

Ponadto, wewnątrz płyty MDF nie traktuje się wilgotność kompozycji środka odstraszającego, w przypadku namaczania panel ściany nośnej pęcznieje w czasie, i zacznie się osnowy.

Który sposób jest lepszy?

Jeśli ściany są duże lub pakowania płyt MDF zdecydował się poziomo wzdłuż sali, może mieć lepszą opcję ramki. Ponadto, metoda ta zapewnia izolacji ścian, ale z nieco mniejszej ilości miejsca. Taki sposób jest użyteczny w przypadku, gdy nie jest duża szorstkość powierzchni.

Pokoju o słabym sufitów i gładkimi ścianami, szybsze i tańsze do „uszlachetnić” metodą klejenia. Tutaj utrata wielkości pokoju będzie minimalny.

Należy zdefiniować i wykonawcy prac. Montaż płyt MDF obejmuje nie tylko bezpośrednie samych płyt montażowych. Przed rozpoczęciem konieczne jest ustalenie kwoty zakupionych materiałów i komponentów złącznych. Nie wolno nam zapomnieć o istnieniu pewnych niuansów, że przeciętny człowiek, przeciętny człowiek nie może być znane. Późniejsze dekoracji ścian Płyty MDF zajmie trochę czasu, proporcjonalnie do swoich doświadczeń.

Wstępne leczenie i naprawa stałych ścian wymagają pewnej wiedzy i umiejętności. Rozwiązanie nasuwa się samo – powierzyć naprawę najlepszych specjalistów.

Teraz masz pomysł, w jaki sposób mocowania płyt MDF. Nic trudne i te niezwykle skomplikowane w takiej pracy tam, ale pan, oczywiście, zrobić to i lepiej i szybciej. Jednak wszystko zależy od grubości portfela i rozmiaru doświadczenie w wykonywaniu podobnych prac. Wybór należy do Ciebie.