592 Shares 927 views

Dzhuzeppe Meatstsa: biografia, osiągnięcia i zdjęcia

Dzhuzeppe Meatstsa – dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz jego rodzinnych Włoszech, legenda piłki nożnej, słynny napastnik, często porównywany do Pele – „Król futbolu” Brazilian Trzykrotnie uznany za najlepszy strzelcem w Serie A, obecnie znany włoski jest drugim strzelcem w historii włoskiej drużyny narodowej z 33 bramek, tracąc tylko mistrzostwo Luidzhi Rive.


Biografia Dzhuzeppe Meatstsa: Rodzina

Milanese Giuseppe urodził się 23 sierpnia 1910 roku. Ojciec chłopca był zaangażowany w pierwszej wojnie światowej, a po powrocie z frontu, zmarł z powodu odniesionych ran. Przedwczesny opieki rodzica i zadatki przewodnictwem występującego w młodości pomogły jego wczesnej dorosłości i zachowanie, które jest zamówienie przed wiekiem młodej osoby. Do zawodowej piłki nożnej szkolenia Dzhuzeppe Meatstsa pomagał matce w piekarni, gdzie został wypieku chleba.

Rozpocznij karierę piłkarską

Piłka nożna dla młodego człowieka była pasją od dzieciństwa, to było wspólne dla wszystkich nastolatków powojenne Włochy. W wieku 13 lat założył chłopca Club „Constanta”, dbając o wszystkich zadań organizacyjnych. Po pewnym czasie Dzhuzeppe Meatstsa dołączył do zespołu „Maestri Kampionezi”, a następnie poproszony o „Mediolan”, który został fanem od dzieciństwa. Ulubiony zespół nie docenić zapał i umiejętności Giuseppe, krytykując go za jego kruchej figurze. On żywił urazę Meazza poszedł do „International”, który obejmował dwa sezony zdobył regionalnych mistrzostw. W 1927 Meazza – jeszcze drobny nastolatek na wzrost 169 cm i waga 40 kg – został zapisany rezerw dorosłych. Natomiast główny trener był Węgier Arpad Vays. Wybór zawodników do zbliżającego się turnieju, to dla pewnych przyczyn osobistych, zaangażował się w zbieranie „dystroficzne” Meazza, że wszystko okazało się być dużym zaskoczeniem.

Balilla – w pierwszym zespole!

Dzhuzeppe Meatstsa, biografia futbol jest żywym przykładem dla początkujących, szansę być w pełni wykorzystane: w grze z „Milanese” udało się dwukrotnie trafić bramkę przeciwnika. Po grze, zachwycony trener oświadczył, że „od teraz ten Balilla zawsze będzie grać w pierwszym zespole.” Dlaczego Balilla? We Włoszech istnieje legenda, która opowiada o niepozornym wyglądzie młodego człowieka, który był w stanie w 1746 roku, aby zainicjować powstanie przeciwko okupantom austriackich, weź udział ziemi włoskiej. Przydomek ten młody człowiek był Balilla, co przełożyło się rosyjskich środków „pocisków”.

Sukcesy zawodowe Giuseppe

1927. Lato. Meazza wielokrotnie molestował „Milan” przegrany „Inter” z wynikiem 2: 3, a celem controllingu został ponownie zdobył Giuseppe Balilla. W tym samym sezonie w meczu z „Genua” (6: 1), 2 goli w Meazza przeciwnika.

1929 oznaczał wydarzenia przełomowe we włoskim klubie „Internationale” został przemianowany na „Ambrozianu” i połączyła się z „Milanese”. National League współczesny wygląd został nabyty: Seria jest całe mistrzostwa, w których wzięło udział 18 klubów. W swoim pierwszym sezonie z klubem Meazza wygrał Serie A, została określona najlepszy strzelec. Zdarzenia, które miały miejsce w ostatniej rundzie mistrzostw, można nazwać wyjątkowy. „Ambrosiana” grał „Genua” na polu gości, gospodarze zaczęli prowadzić z wynikiem 3: 0. Jednak nieoczekiwanego: masa kibiców na trybunie stadionu załamał się niespodziewanie. Gra została zatrzymana, a po wznowieniu Dzhuzeppe Meatstsa jakiegoś niesamowitego inspiracji trzy drużyny z przeciwnikiem. Walka zakończyła się wynikiem 3: 3, po raz pierwszy w historii Serie A zespół wygrał Scudetto.

Indywidualne cechy włoskiego futbolu

Krucha Dzhuzeppe Meatstsa – gracz, który wyróżnia się od reszty zawodników cech osobowych. Całkowicie uzasadniając swój pseudonim ( „kula”), to z prędkością światła (przez 12 sekund) pokonał stometrovku trawnik mógł rzucać sztuczek, aby powtórzyć, że nie można było nikogo. Jest podziwiany wirtuoz umiejętności gracza, najlepiej pozostając własnością.

Meazza – najlepszy napastnik i strzelec

W „Inter” futbolu Meazza szybko stał się liderem wśród atakujących, a po krótkim czasie, i „mózg” włoskiej drużyny narodowej. Uznać za dozwolony dwóch bramek szybki zawodnik przez trzy minuty w meczu przeciwko Szwajcarii. W tym meczu „Azzurri” prowadził z wynikiem 4: 2. Stało się to w lutym 1930 roku. W kolejnych grach Meazza umieszczono również na skutek decydującego wpływu. W meczu wyjazdowym przeciwko Niemcom zdobył bramkę w 75. minucie, która przesądza o wyniku meczu z wynikiem 2: 0. Następna w Budapeszcie z wynikiem 5: 0 Włoch pokonał Węgry, Dzhuzeppe Meatstsa w meczu strzelił trzy razy. To był najważniejszy mecz drużyn Starego Świata, tzw Central European Cup – protoplasta współczesnego Mistrzostwa Europy. W dużej mierze dzięki bramkom Balilla Włoch zwyciężył w turnieju.

53 meczach dla Włoch

Zima 1931 Meazza na spotkaniu z Francuzami w pierwszej połowie, gra trzy razy uderzyć przeciwnika, stając się gwiazdą mistrzostw. Zdobyć doświadczenie, Giuseppe nauczył się kontrolować swoich kolegów rekonstruując przebieg gry zespołowej mecz. W swojej ojczyźnie, Giuseppe stał się bardzo popularny. Gracz pierwszy rozpoczął tradycję sportowych gwiazd reklamujących różne towary. on reklamowany perfumy. W „Inter” w tym czasie rzeczy nie poszło bardzo sprawnie, zespół nie udało się odtworzyć zwycięskie wyniki w 1930 roku, wygrywając Scudetto. Trzy lata z rzędu (od 1934 do 1936 włącznie) klub stracił w konkursie na lidera „Juventus Turyn”, zajmując drugie miejsce honorowe. 1938. Włoski zespół ponownie został mistrzem świata w piłce nożnej, a zespół „Inter” po długim okresie odzyskał złoto. Meazza już w czasie 4 th został nazwany najlepszym strzelcem. W sumie od 1930 do 1939 graczy miał 53 czapki dla ojczyzny.

Czarny pas w życiu Giuseppe

Następnie Dzhuzeppe Meatstsa, którego osiągnięcia są chlubą Włoch, przeszedł operację wyrostka robaczkowego, a przez długi czas odzyskiwania. Zespół powrócił na wiosnę 1939 roku, został zaangażowany w lecie z Rita galon. W córką pary urodził. Dalej na sportowca uderzył inny problem – niedrożność tętnic, pociągnęło za sobą zaburzenia krążenia globalnych. Znowu operacja – a rok rehabilitacji. Bez klubu Giuseppe w 1940 roku ponownie wygrał Scudetto.

W ramach „Milan”

Jednak po odzyskaniu Meazza po lewej już w drugim zespole – „Milan”. Noszenia czerwone i czarne mundury, Dzhuzeppe Meatstsa zadebiutował w klubie, którzy zachwycali się od dzieciństwa. Stało się to w styczniu 1941 roku. W lecie 1942 roku przeniósł się do Juventusu Turyn „”. Sezon 1943-1944 zostało przerwane z powodu wojny, rodzina Giuseppe przeniósł się do małej miejscowości Varese. Tam para urodziła drugie dziecko. Od lata 1947 Meazza podjął coachingu, zaczął współpracować z magazynu sportowego „Sport jako ilustracje.” Następny Giuseppe otrzymał propozycję współpracy z włoskim zespołem, krótko podstawionym dla zwalnianych nauczycieli.

Dzhuzeppe Meatstsa. Stadion "San Siro"

Od 1957 roku rozpoczął trening z młodszego pokolenia w szkole piłki nożnej, „Inter”. Podróż życia Dzhuzeppe Meatstsa – mistrz Włoch i świata – zakończona 21 sierpnia 1979, przed ich urodzin tylko dwa dni. W roku 1982 na cześć legendarnego stadionu piłkarskiego został przemianowany na Mediolan „San Siro”, zawiera ponad 8000 widzów.