153 Shares 3820 views

GeForce 8600 GT: cechy i opis

Wideo karta GeForce 8600 GT – pomysłem największy producent podzespołów komputerowych Nvidia. Historycznie rzecz biorąc, że firma przez cały czas istnieje tylko jeden zawodnik – AMD (którego film uprzednio wydany przez ATI).


W tym artykule przyjrzymy się tej karty graficznej pod względem wydajności, w porównaniu do konkurencji i wydajności w testach i gier.

Historia wideo

W 2007 roku doszło do serii kart graficznych Nvidia – GeForce 8600. GT, GTS, GTX – takie modyfikacje to jest karta graficzna.

Karta wideo jest opcja budżet i znak karty kultowego – GeForce 8800. W wysoce konkurencyjnym środowisku z AMD w czasie Nvidia wypuszcza nowe karty graficzne prawie co miesiąc.

W 2007 roku tylko zaczęły pojawiać się pierwsze karty graficznej do obsługi DiretX10. Firma zdecydowała się skorzystać z tej sytuacji i zwolnić pierwszy budżet kartę graficzną ze wsparciem dla tego oprogramowania. I wyszło całkiem dobrze. Płyta została stworzona dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na najbardziej wydajne i produktywne 8800, ale chciał zobaczyć całe piękno grafiki z DirectX10 przerwie na komputerze za niewielkie pieniądze. Jednak niska wartość nie osiągnąć tak wysoką sprzedaż. Więc co jest złapany na chipie wideo? Przystąpić do zbadania wydajności.

GeForce 8600 GT: Specyfikacje

Cała seria 8600 jest z procesorem graficznym G84, który jest taktowany przy 540 MHz. Karta wideo sprzedawane z dwóch wielkościach pamięci: 256 MB i 512 MB. Obie wersje są oparte na technologii DDR3. Płyta pracuje przy częstotliwości 1400 MHz i maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Podobnie jak w przypadku kart graficznych z najwyższej półki firmy NVIDIA, obsługuje trybu SLI do trzech kart na raz.

Aby połączyć żelazo potrzebuje gniazdo PCI Express x16 oraz co najmniej 512 MB pamięci RAM na pokładzie komputera. Również na wykorzystanie wszystkich możliwości oferowanych przez użytkownika powinny być pewny, aby zainstalować system operacyjny Windows Vista. Stało się tak dlatego, że wsparcie DirectX10 był tylko w nowym systemie operacyjnym firmy Microsoft. Ci, którzy nie lubią „Vista”, można bezpiecznie zatrzymać się na XP i dopuszczalne tylko DirectX9. Wymagane zasilanie – nie słabsza niż 350 watów. Interfejsów i złączy GeFore 8600 GT oferuje dwa gniazda DVI i wyjście dla telewizji (TV-out).

Pakiet zawiera standardową wersję karty graficznej: sama karta, adaptery DVI-VGA, CD-ROM z dokumentacją, sterowniki, podręczniki i innego dodatkowego oprogramowania, gwarancji. W czasie karta kosztuje 130 160 dolarów, co pozwoliło nabyć go bez żadnych problemów, nawet właściciele słabych lub średnich konfiguracjach komputerów.

Zewnętrznie podobna do karty graficznej nie jest wydajny i produktywny. Zazwyczaj zapłacić niewielką system chłodzenia w postaci chłodnicy – wokół wpływu modeli budżetowych. Rozważmy wyniki testów karty graficznej.

benchmarki

GeForce 8600 GT w aktualnie nie ma sensu, aby przetestować na nowoczesnych systemów i gier komputerowych. Dlatego podejmuje programy testowe i gier w 2007 roku (rok od karty graficznej).

Badanie zostało przeprowadzone w następujący stoiska: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB pamięci RAM i Windows Vista na dysku twardym 320 GB. 3D Mark 2006 pokazuje, że w wersji z 512 MB i 256 MB VRAM praktycznie nie do odróżnienia pod względem wydajności.

Zwróćmy się teraz do dwóch gier, które zostały podjęte w teście: Bioshock i Medal of Honor Airborne. Oba projekty przyszedł właśnie w 2007 roku. GeForce 8600 GT czuje się pewny siebie tylko na średnich ustawieniach. Przy wysokiej i ultra FPS może zatonąć do 20 klatek na sekundę, co jest prawie niemożliwe. Warto zauważyć, że te dwie gry bardzo dobrze zoptymalizowany. Oznacza to, że karta może objawiać się znacznie gorzej w mniej stabilnych gier. Jednym słowem – klasa budżet.

wynik

Oczywiście, uzyskanie tej karty wideo w 2007 roku, wszyscy zdawali sobie sprawę z faktu, że jest to tylko imitacja wsparcia DirectX10. Aby w pełni wykorzystać żelaza było konieczne, aby uzyskać serię 8800. Jednak ci, którzy są współczesne gry nie były tak ważne, ta karta przyszedł na czas.