704 Shares 7666 views

Co jeśli samochód jest w pełnym rozkwicie w sposób krok po kroku instrukcje, rozwiązywanie problemów, doradztwo

wrzenia samochodów – nieprzyjemne zdarzenia, które może się zdarzyć każdego właściciela pojazdu. Przyczyny mogą być różne aspekty – awaria maszyny, nieostrożność kierowcy i tak dalej. Przed rozumiemy, że służył jako aktywator silnika czyraki, muszą być podjęte przez jego działania chłodzenia. Po tym wszystkim, skutki przegrzania – opłakane, aż do całkowitej wymiany silnika. I to jest bardzo drogie.


Jeśli urządzenie jest w pełnym rozkwicie, co robić? Istnieje wiele algorytmów, które muszą być przestrzegane w takich okolicznościach.

dowód

Każdy szanujący się entuzjasta samochód powinien wiedzieć, co się dzieje z silnikiem w czasie wrzenia. Zrozumienie i znając te wszystkie procesy, kierowca będzie mógł uniknąć takich problemów w przyszłości.

Oczywiście, należy pilnować temperatury silnika. Praktycznie wszystkie nowoczesne samochody wyświetlić figurę. Na desce rozdzielczej temperatury silnika powinno być 85-90 stopni. Ograniczenia te są uważane za zupełnie normalne dla „serce” samochodu. Temperatura 5-10 stopni powyżej jest za wysoki. Raz to wzrasta do takiego znaku zdarza wrzenia płynu chłodzącego. Cechą tego procesu jest para, która wychodzi z pod maską pojazdu. Ignorując upewnić swoje odkształcenia części pojazdu. A samochód będzie ostatecznie stoisko.

przyczyny

Wiem to, co samochód jest stale wrzenia, to jest możliwe, że powołani do służby. Ale w tej chwili, nie wszystkie takie organizacje są wiarygodne. Dlatego też, każdy właściciel pojazdu musi mieć podstawową wiedzę na temat jego „konia żelaza”.

Przyczyny zagotowania silnika:

  • Układ chłodzenia wadliwe;
  • „Dirty” praca silnika;
  • gorsze chłodziwa;
  • czynnik ludzki.

Efekty

Wrzącej samego samochodu nie jest taki straszny problem. Każdy boi się ją ze względu na konsekwencje. Silnik pracuje ciepła niszczy jakości elastycznych elementów (tłokowe pierścienie, wrzeciono zaworu nakrętki). W wyniku zwiększonego zużycia materiałów eksploatacyjnych. Mianowicie – olej. Konsekwencją jest to, że niestabilnego działania mechanizmu. I, w rezultacie, kosztownych napraw lub całkowite zastąpienie „serce” samochodu.

Co jeśli samochód jest w pełnym rozkwicie na drodze?

Poruszanie się po mieście, każdy z kierowców więcej niż raz znalazł się w korkach. Impreza jest bardzo nieprzyjemne zarówno dla kierowców i dla samego pojazdu. Często w ruchu dżemy zagotować maszyny. Jeśli zauważysz, że temperatura silnika jest przekroczona o dziewięćdziesiąt stopni, a potem nadszedł czas, aby podjąć środki w celu jego chłodzenia.

Co jeśli samochód jest w pełnym rozkwicie? Należy zjechać na pobocze i poczekać aż ostygnie. W zimie, to trwa około dziesięciu minut, w lecie tego samego o sam proces zajmie około pół godziny. Jednak nie zawsze w gęstym strumieniem samochodów kierowca ma możliwość pozostania na uboczu. Dlatego konieczne jest, aby odwołać się do małej sztuczki: włącz piekarnik. Jej praca zajmie część ciepła z silnika. W ten sposób będziesz miał trochę więcej czasu, dopóki samochód nie dojdzie do wrzenia. Wadą oczywiście będzie zbyt wysoka temperatura w kabinie pojazdu.

Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli samochód jest gotowana. Istnieje kilka innych czynności są potrzebne.

Co jeśli samochód jest w pełnym rozkwicie w ruchu?

  • Pierwszą rzeczą, aby zjechać na pobocze. Jeśli spod pary kaptur odbijanie nie jest, ale tylko temperatura silnika osiągnęła górną granicę, a następnie wyłączyć twój samochód nie jest tego warta.
  • Włącz pieca. Zostawić pojazd praca na biegu jałowym.
  • Czekać aż temperatura silnika spada.

Dlaczego nie mogę wyłączyć silnik? Cały punkt przeciw zamarzaniu. Gdy silnik przestaje pracować, chłodziwa przestaje poruszać się po systemie. Pozostając prawie części szkód wrzenia przeciw zamarzaniu. Mianowicie, doprowadzi do ich odkształcania lub tworzenie rurek pary, które następnie stają się przeszkodą dla normalnego działania systemu chłodzącego.

Wszystko staje się o wiele bardziej poważne, jeśli spod maski zaczął spadł par. Tutaj jest to konieczne do całkowitego zatrzymania, wyłączyć silnik, a jego dalsze prace mogą doprowadzić do zakleszczenia. Następnym krokiem – otwarcie pokrywy. Należy to zrobić ostrożnie, ze względu na możliwość poparzenia.

Para wyczerpany z układu chłodzenia w wysokiej temperaturze, a zatem może spowodować poważne zranienia. Następnie wyjąć wtyczkę z chłodnicy. Czasami to powala na własnej pary. Niektóre samochody wyposażone są w zawory perezapusknymi. W tym przypadku nie należy usunąć wszystko, czego potrzeba. Należy zauważyć, że wtyczka jest również bardzo gorąco. Gdy nie ma zawory grzejnikowe perezapusknymi tylko czekać, aż zamarzaniu chłodzi. Przez czas potrzebny od dziesięciu minut do godziny. Teraz już wiesz, co to znaczy „zagotować” maszynę, co zrobić.

2114, 2110, 2115 i kilkadziesiąt krajowych samochodów wyposażonych w chłodnicy o małej objętości. W związku z tym warto zauważyć, że w długiej podróży właściciele tych maszyn są często spotykają się z problemem wrzenia silnika. Jednocześnie ogranicza temperaturę pracy silnika wynosi 108 stopni. Jednak nie jest to konieczne, aby przetestować samochód i poznać swoje maksimum.

Jak dalej kontynuować swoją podróż?

Mało kto wie, co zrobić, gdy urządzenie jest w pełnym rozkwicie. Musimy mieć pojęcie, jak przygotować samochód do wznowienia ruchu.

Błędem wielu kierowców – rozcieńczenie środka przeciw zamarzaniu. Mianowicie – oni wrzącej cieczy chłodzącej dodaje do niej rękę, ale zimno. Prowadzi to do uszkodzenia bloku cylindrów. W efekcie może to po prostu złamać. Szczególnie podatne na tego żeliwa. W związku z tym, środek przeciwko zamarzaniu dodaje się dopiero wtedy, gdy silnik jest schładzane aż do siedemdziesięciu stopni.

Podczas dodawania koniecznie ścisnąć wąż łączący silnik i radiatora. W tym przypadku, ostatni opuści pęcherzyków powietrza. Doładować z wymaganą ilością płynu chłodzącego, a następnie sprawdzić poziom oleju. Po gotowaniu, zwiększa silnika. Przyjrzyj się dobrze na wskaźniku. Jeśli można to zobaczyć-biały tłuszcz, a następnie spalony uszczelkę pod głowicą cylindra. Idź na własną rękę nie może. Musimy wezwać laweta i wziąć samochód do myjni.

Czasami wrzącej ze względu na złamanie termostatu. Oznacza to, że chłodziwo działa tylko wewnątrz silnika. Dowiedz się pęknięcie może być na kaloryferze na zimno. W tej sytuacji, można przejść na własną rękę, ale jednocześnie obracając piec i zatrzymując się często.

Unikanie wrzącej przyszłość?

Pomimo faktu, że wielu kierowców zna sekwencję działań, gdy silnik się przegrzeje, każdy wciąż chce uniknąć takich skrajności. Z silnika wrzącej Zapisz stałej kontroli nad wskaźnikami temperatury na desce rozdzielczej. Jednocześnie powinny być starannie wybrane chłodziwo. Nie starają się zaoszczędzić na przeciw zamarzaniu. W najtańszym chłodziwa ma niską jakość, co w konsekwencji może doprowadzić do kosztownej naprawy silnika.