161 Shares 1942 views

Thot – bóg mądrości i wiedzy w starożytnym Egipcie

Jeden z najbardziej znanych i czczonych bóstw największe mieszkańców starożytnego Egiptu, był jeden – bóg mądrości i wiedzy. Jest znany także pod nazwą Atlas (jak to było następcą mądrości stracił Atlantis). W mitologii greckiej jako Toth odpowiada Hermes Trismegist jest centralną postacią i założyciel hermetyczne Alchemy. To, co jest ważne i interesujące bóstwo i zostaną omówione w naszym artykule.


życie Toth

Według zachowanych legend, które są deifikowani król starożytnego Egiptu. Mieszkał przez kilka tysięcy lat przed naszą erą, w epoce zwanej przez historyków panowanie bogów. Jest również nazywany Atlanta. Wierzono, że posiadał tajemną wiedzę odziedziczoną cywilizacji utraconej Atlantydy.

Thoth żonaty Maat – patronką istota i proceduralnym. Blisko jak jego kuzyn był seszat – bogini piśmie.

Jaki był bóg Tot?

Wierzono, że Atlas jest osobistym pisarza wielkiego boga Ra. Brak starożytni bogowie przedstawiani byli tak często w społeczeństwie, RA, jako Jedynego. Był on również uważa, że jest on zaangażowany w dziedzinie rachunkowości i klasyfikacji martwych dusz w wyroku Ozyrysa. W tym samym czasie jego żona Maat określa zakres grzeszności zmarłych ważąc swoje serca na specjalnych skalach. Zgodnie z tym przekonaniem można prześledzić do mieszkańców starożytnego Egiptu, że sprawiedliwość w postaci Maat i mądrości w postaci Thota powinny być nierozłączne, jak mąż i żona.

Ponadto, Atlanta jest pośrednikiem między bogami i ludźmi. Według mitologii egipskiej, był uważany za patrona nie tylko mądrości, ale także listów, faktur, nauk ścisłych i uczeni w Piśmie. Ponadto, zwany Tota kalendarz twórca i władca czasu. Starożytny grecki filozof Platon w swoim, istniejące, pisał prace, które to Bóg objawił swój lud, liter i cyfr, a także geometrii i astronomii. Starożytni Grecy Tautou odpowiada Bogu nazwie Hermes.

God of the Moon

Początkowo związany był w mitologii z wizerunkiem lampek nocnych, ale później został zastąpiony przez Chnuma. Według współczesnych historyków, bóg Tot był patrona mądrości z powodu jego związku z astronomii, astrologii i księżyca.

historyczny szlak

W mitologii egipskiej To pozostawiło piętno, pokazując się być mądrymi bóstwo. Pomimo faktu, że był on w każdej działce nie był przygotowany na główną Rola we wszystkich wydarzeniach pokazał swoje najlepsze strony. Tak więc, na przykład, w jednym z mitów bóg Tot pośredniczy między Ra i Izydy, bez ingerowania w ich skomplikowanej relacji. Jednocześnie udaje mu się pomóc Isis uratować jej syn Horus od ukąszenia jadowitego stworzenia. Mówiąc w jego obronie, tak Zbudował swoją wypowiedź, że w razie potrzeby, może być interpretowany jako poparcie dla boga Seta. Zatem, patrona mądrości było również inspirowanie podziw talentu dyplomatycznego.

Ponadto Był budowniczym Wielkiej Piramidy w Gizie, gdzie rzekomo zintegrowanego swoją starożytną wiedzę i ukryte tajemnice cywilizacji utraconej Atlantydy.

Poza tym, ten Bóg prowadził prace najważniejszych archiwach starożytnej cywilizacji egipskiej. On uczęszczanym i bardzo popularny i sławny na ten dzień biblioteka Hermopolis. Ponadto, według starożytnych Egipcjan, On kołysać się na wszystkie języki świata, a także język sam był inny bóstwo imieniem Ptah.

przebranie

Avatar (lub inkarnacja Boga na ziemi) Tot był uważany za ptaka ibis. Dziś jednak, że ptaki z gatunków (naukowo zwane Ibis grzywiasty) już nie istnieją, tak jak zostały one zastąpione przez inne ptaki. Do tej pory naukowcy nie mogą dokładnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego patrona mądrości i wiedzy jest ibis zostało wybrane. Być może starożytni Egipcjanie dał taką władzę ptaka dla pewnych cech jego charakteru lub ze względu na fakt, że jego pióra stosowanych do pisania.

Innym świętym zwierzęciem był pawian bóg Tot. Dziś, oczywiście, kilka osób zgodzi się, że te małpy odznaczają mądrości, ale mieszkańcy starożytnego Egiptu, jednak, jak Chińczycy i Indianie byli pewni wysokiej inteligencji wymienionych zwierząt.

Cokolwiek to było, bóg Tot w większości obrazie pojawia się z głową ibisa.

uwielbienie

Podobno w czasach starożytnego Egiptu nauka nie była na jednym z pierwszych miejsc na liście subsydiów państwowych. Pomimo faktu, że bóg mądrości Był bardzo zaszczycony, do dnia dzisiejszego kościołów, przeznaczonych do Go czcić, ledwo przeżył. Zatem tylko zachowane szczątki dwóch sanktuariów: Tuna el-Gebel zakłócony labirynt, i znajduje się dziesięć kilometrów stąd Ashmuneyn, które starożytni Grecy nazwano „Wielki Hermopolis”. Według licznych badań archeologicznych, to Hermopolis i pełnił funkcję głównego miejsca kultu Thota. Jest prawdopodobne, że z tego powodu starożytni Egipcjanie i wiele innych kapliczki wzniesione.

atrybuty

Niezmiennym atrybutem Thota, obecny na wszystkich zdjęciach, to magiczna różdżka „Kaduceusz”. Według legendy, to właśnie dzięki niemu, że człowiek stał się śmiertelny bóg Hermes i uzyskała dostęp do trzech świata: bogów, zmarłych i żywych. Różdżka jest uzupełniany przez słońce i skrzydłach pręta, który owijają się wokół dwóch węży z otwartymi ustami. „Kaduceusz” symbolizuje energię Kundalini. Ponadto, odzwierciedla wszystko, co dzieje się w świecie, w postaci ciągu procesów Trójcy.

Innym istotnym atrybutem Thota jest reticulation skryba, uosabiające jego języków patronat literaturę i zróżnicowaną naukę.

Tabletka Emerald

Według legendy, starożytny egipski bóg Tot był autorem wielu książek o astrologii, alchemii, medycyny i chemii. Uważa się, że wszystko, co napisał ponad 36 000 dzieł, z których większość stoi słynny „Szmaragdowa Tablica”. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że szmaragd wielkości małej płytce bóstwa był w stanie zmieścić całą mądrość naszego wszechświata. Według innej legendy, „Tablet” został znaleziony w grobie Tota, który został pochowany w Wielkiej Piramidy w Gizie Aleksandrom Makedonskim w IV wieku przed naszą erą.

Emerald talerz i sięgnęła po dzień dzisiejszy, nie dziwi fakt, że są one badane i kontynuuje studia szereg naukowców. Według jednej z nich, dr Maurice Doreal opublikowane w latach 30. ubiegłego wieku w tłumaczeniu „tabletkę” litery tekstu na nim sięgają około 36 tysięcy lat przed naszą erą. Badaczka mówi, że po śmierci legendarnej Atlantydy, Thoth powstała kolonia w starożytnym Egipcie. Dowodem tego jest obecność w „Tablet” języka migowego, co jest prawdopodobne, że starożytni mieszkańcy Atlantydy.

Uważa się również, że niektóre z wiedzy, że bóg Egiptu Dał ludzi kłamstwa System kart Tarota, która pochodzi z płyt Gold – liczba stron w 78 kawałkach. Ponadto, zgodnie z legendami o ezoterycznych zamówień, 22 Wielkie Arkana z obrazów Tarota umieszczonych na ścianach dwadzieścia dwa pokoje w jednym z egipskich świątyń, gdzie inicjacja odbyła magów uczniów w tajemnych rytuałach swoich mentorów.

Kolejny dowód na istnienie Hermesa są papirusy opisujące jak faraon Cheops (lub Chufu) był zaangażowany w poszukiwanie „Arką mądrość Thota”. Ta relikwia podszedł do dnia dzisiejszego, to został przebadany przez naukowców z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i jest teraz w areszcie w Muzeum w Berlinie.