592 Shares 2813 views

Czerwone oczy u dzieci – okazją do okulisty

Ciekawostką jest, że w czasie, kolor oczu z dzieckiem mogą się różnić. Jest to naturalne i nie powinno powodować alarm. Ale kiedy nie było zaczerwienienie, to coś jest nie tak. Czerwone oczy u dzieci w każdym wieku – to z pewnością oznaką choroby. Ponieważ w tej sytuacji, należy skonsultować się z lekarzem. Jest możliwe, że to patologia – sygnałem poważnej choroby


Dlaczego czerwone oczy dziecka?

Najczęściej, odpowiedź jest prosta – zapalenie spojówek. Ludzkie oko jest pokryta specjalną przezroczyste powłoki, która izoluje płyn na rozdarcie i na mokro smarowania gałki ocznej. Poza zrywana ma właściwości przeciwbakteryjne, ze względu na obecność w nich specjalnych substancji niszczenia bakterii (patrz takich immunoglobulin, beta-lizyny dopełniacza, etc.). Spojówki chroni oczy, to naturalną barierę przed zarazkami, pył uszkodzeń. Ale ta bariera może być uszkodzony.

Przyczyny zapalenia są różne. Bakterii (gronkowce, pałeczki błonicy, pneumokoki) oraz wirusy (w tym grypy, odry, wirus herpes simplex, adenowirus) są najczęściej prowadzą do choroby. Oddzielnie izolowane zapalenie spojówek powodowanymi przez Chlamydia i grzyby. W ostatnich latach, ze względu na degradację środowiska i zmiany w odporności jest bardzo powszechne alergiczne zapalenie spojówek, wynikające z ekspozycji na pyłki, pyłów przemysłowych, chemicznych, a nawet kosmetyki.

Czerwone oczy u dzieci – nie jest jedynym objawem zapalenia spojówek. W przeciwieństwie do dorosłych, dziecko straci sen i apetyt, stają się kapryśny i płaczliwy, będą stale pocierać jego oczach uchwyty. Rano, dziecko jest trudne do „odkleić” na zawsze, ponieważ są „przyklejone” suche żółtawych strupów. W ciężkich przypadkach, zwiększone łzawienie zastąpione ropą. Ale noworodka narząd łzowy jest źle uformowane, a z jego oczu ze spojówek może być przydzielenie dowolny kolor i konsystencję. oko pacjent widzi źle, a starsze dzieci mogą skarżyć się na „piasku w oczach” i fakt, że wszystkie obiekty są zamazane. Aby sprawdzić obecność stanu zapalnego, to wystarczy, aby wyciągnąć dolną powiekę, i staje się widoczny i silnie wyraźne zaczerwienienie obrzęk spojówki. Ale nadal! Dlaczego czerwone oczy dziecka, jest dowiedzieć się do okulisty. To może wymagać poważnej interwencji medycznej. Lub długotrwałe leczenie.

Czerwone oczy u dzieci – nie jest tylko oznaką zapalenia spojówek. Całkiem możliwe, powodem, który służył jako uraz lub ciała obcego. W każdym razie – odnoszą się do okulisty. Wszelkie zapalenie oka jest zagrożeniem nie tylko obejrzeć, ale również do życia ludzkiego. Ponieważ zakażenie może rozprzestrzeniać się łatwo do mózgu, płuc, krwi, a wynik jest smutne.

Do lekarza!

Co zrobić, jeśli okaże się objawów, takich jak efekt czerwonych oczu u dzieci. Przede wszystkim ograniczyć swoją komunikację z innymi, a także zapalenie spojówek jest zaraźliwe. W żadnym wypadku nie nakładają żadnych bandaży, ogrzewa oczy i nie samoleczenia. Nie należy obawiać się wizyty u lekarza. Leczenie zapalenia spojówek bezbolesne i bardzo narkotyków – Rozwiązania mycie furatsilina, rumianek, różnych kropli, w tym alergii.

Czerwone oko naczyń u dziecka – powodem do niepokoju oraz wcześniejszy dostęp do opieki medycznej. Nie próbuj leczyć oszukujmy się, nie używać środków ludowej i skontaktować się z lekarzem!