793 Shares 2751 views

Gdzie normalnie znajduje się łożysko – na tylnej ścianie macicy lub z przodu?

Ciąża to wspaniały i niezbadany do końca okresu w życiu każdej kobiety. Na przykład, w ciąży utworzonej całkowicie nowy narząd zwany przez łożysko, która działa od poczęcia do narodzin dziecka.

Łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy lub z przodu. I on i inna opcja jest uważane za normę, ale większość ciała zabiera go z powrotem. Przez 15-16 tygodni formacji miejsce dla dzieci jak zwykłych ludzi zwanych przez łożysko całkowicie w ciągu, a następnie do końca ciąży, będzie rosnąć i odżywiają owoc niezbędnych materiałów.

Wszystkie 38-40 tygodni lekarz monitorować stan kobiety w ciąży badanie USG. Tak więc, jest on w stanie monitorować nie tylko stan dziecka w łonie matki, ale także dla rozwoju łożyska. Położenie łożysko na tylnej ścianie lub na przodzie jest również zdeterminowany podczas diagnozy. Normalnie, po 32 tygodniach ciąży, łożysko powinno wzrosnąć w macicy. Jeśli to nie nastąpi, kobieta może być wykorzystany tę diagnozę jako łożysko przodujące, które często zagraża rozwojowi ciąży.

Badania wykazały, że jeśli łożysko ujawniło umiejscowienie tylnej ściany macicy, przy czym przejście z boku, ciąża odbywa się rzadziej powikłań, ponieważ przednia część macicy jest narażony na bardziej wyraźne zmiany.

Rozważmy podstawową funkcję łożyska, niezbędnego dla rozwoju płodu.

Opcje łączności

Bez względu na to, po której stronie łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy lub przeciwnie, jego głównym celem – do łączenia ze sobą dwóch organizmów: matki i dziecka. Aby to zrobić, a tam jest przewód, w którym statki przeszły wszystkie niezbędne składniki odżywcze, z matki na dziecko.

ochrona płodu

Biorąc pod uwagę fakt, że matka ma utworzoną odporności, w przeciwieństwie do ciała nienarodzonego dziecka, kobieta jest łatwo tolerować różne infekcje pochodzące z otoczenia. I że łożysko chroni płód przed inwazją mikroflory dziecka szkodliwych substancji produkowanych u matki w czasie ciąży.

żywność

Dla prawidłowego rozwoju dziecka wymaga żywienia przed urodzeniem. To działa w ten sposób łożysko. Na tylnej ścianie macicy jest przymocowany za pomocą kosmków i płodu są naczynia pępowiny, która jest transmitowana i wszystko, czego potrzebujesz, co jest potrzebne do pełnego rozwoju dziecka, w tym tlenu.

kontrola hormonalna

Łożysko jest również syntezę hormonów, które pomaga rozwijającego się płodu i ciąży.

Istnieją dwie główne komplikacje związane z funkcjonowaniem łożyska.

łożysko przyrost

Co do zasady, to patologia jest wykrywany tylko podczas porodu, gdy dziecko już się urodziło. W tym przypadku, łożysko nie oddziela i nie opuszczają ciało matki. Wraz z rozwojem tej choroby, lekarz oddziela ciało ręcznie, zanurzając rękę do jamy macicy.

mazolysis

To nie ma znaczenia, łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy lub po przeciwnej stronie, jest ona zawsze towarzyszy oderwania krwi i zagraża życiu matki i dziecka. Dlatego w ciąży powinny zawsze słuchać własnych uczuć i jakiekolwiek dolegliwości zgłaszane do lekarza. Po tym wszystkim, istnieją przypadki śmierci matki i dziecka, które nastąpiło w wyniku oderwania. W niektórych sytuacjach, gdy macica jest wypełniona krwią, lekarze muszą uciekać się do operacji, aż do usunięcia macicy w ogóle.

Okres obserwacji ciężarnej kobiety lekarza, stan łożyska są zawsze rozpatrywane w pierwszej kolejności, więc wykrycie wszelkich patologii, nie panikuj, bo na Twój nastrój zależy od dalszego przebiegu ciąży. A jeśli słuchać lekarzy i wykonać wszystkie proste instrukcje, a następnie wiele problemów w danym okresie czasu można uniknąć z łatwością!