96 Shares 8976 views

Logistyk: Obowiązki i szczególnie zawód

Logistyka – jest zarządzanie przepływem informacji oraz rzeczowych aktywów w obrocie handlowym. Istnieje kilka obszarów logistyki, które są podzielone według funkcjonalnych obowiązków personelu. Istnieje transportowe, handlowe, magazynowe, produkcyjne zakupów i logistyki.


Specjalista kontroli wszystkich przepływów dostaw – to logistyk. Obowiązki pracowników obejmują całą gamę usług, począwszy od optymalizacji zapasów produktów przed dostawą do użytkownika końcowego.

Ostatnio, jako działalności logistycznej przeszedł znaczące zmiany i znaczenie firmy i jej struktury. Dzisiejsze firmy potrzebują wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Ich obowiązki nie ograniczają się do dostaw towarów i ich transportu. Dzisiaj, logistyka stała się osobny dział lub departament.

Kierownik, logistyk: obowiązki i edukacja

logistician teraz dostępne w uczelniach państwowych jak drugi szkolnictwa wyższego lub opanować podstawy zawodu bezpośrednio po ukończeniu specjalnych. logistician specjalne wprowadzono po raz pierwszy w 2000 roku, a teraz jest już obecna w wielu instytucjach, w tym HSE (State University of Management) oraz Instytutu Dróg i Motoryzacji w Moskwie.

Ponadto logistyka przygotowywane są w wielu prywatnych placówkach oświatowych, szkół biznesu i tak dalej. W tym przypadku, wiedza teoretyczna – nie jest najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć logistyki. Ich obowiązki wymagają specjalistycznej wiedzy, co jest bardziej wartościowe. Z tego powodu, młody profesjonalny dyplom może otrzymać niższą pensję niż bardziej doświadczonym profesjonalistą bez odpowiedniego wykształcenia. Doświadczenia zawodowego profesjonalny logistyk jest fundamentalna.

Menedżer-logistyk: Cła

Obowiązki logistician ogromna iw dużej mierze nieprzewidywalne. Jest to nie tylko tworzenie systemu przedsiębiorstw logistycznych, ale także optymalizacja transportu i przechowywania. On też musi być w stanie nawiązać współpracę główne działy, które są związane z łańcuchem dostaw.

Logistyk: obowiązki i specyficzny zawód

Obowiązki logistyk w dużej mierze zależeć od charakterystyki pracy. Ale następujący typowy funkcjonalne można zidentyfikować:

1. Kontrolowanie wydajności dostawców i klientów (optymalizacja procesu dostaw, magazynowania i transportu produktów).

2. Przygotowanie i systematization dokumentów podstawowych, jak również tworzenie rejestru.

3. Utworzenie zlecenia i pośrednictwa.

4. Składanie dokumentów do organów regulacyjnych.

5. Budowanie relacji z organami celnymi.

6. Koordynacja usług magazynowych i transportowych.

7. Ułożenie drogi ładunku.

8. Prognozowanie niezbędne zakupów.

Logistyk: obowiązki i umiejętności

Pierwszy logistyk powinien być w stanie wynegocjować i równie pewnie, aby znaleźć wspólny język z wykonawcami i kierowców samochodów ciężarowych. Jest oczywiste, że wymagania dotyczące stylu korporacyjnej komunikacji zależy od konkretnej firmy. Ponadto, osoba musi aktywnie zastosowania technologii informacyjnych w pracy zawodowo za pomocą odpowiedniego oprogramowania.