517 Shares 7708 views

Indian bogowie: jak nie zgubić się w nich?

Na Europejski hinduizm wydaje się być czymś bardzo skomplikowane, niezrozumiałe, obce. Jest to częściowo dlatego, politeizm, który osiągnął niewiarygodne rozmiary. Wszystkie te indyjskich bogów, boginie, duchy. Wydaje się, że aby zapamiętać ich nazwy i funkcji jest po prostu niemożliwe. Jednak, podobnie jak w każdej religii, wraz z szeregiem pomniejszych małe lub święci bogowie wezwali najwyższym panteon. W hinduizmie, jak w chrześcijaństwie, jest idea trójcy Najwyższego, ale w nieco innym aspekcie. Tutaj mamy pewien rodzaj dynamiczny – Stwórca-Wszechmogącego-niszczyciel. Zatem Najwyższego Indii bogowie, których imiona są Brahma, Wisznu, Sziwa, uważany nie tylko najwyższy. Odzwierciedlają one dynamiczny rozwój wszystkich rzeczy.

Wszystkie indyjskie bogowie i półbogowie miał żony. Brahma Wisznu i Sziwa było żadnych wyjątków. Ich towarzysze nazywa, odpowiednio, Saraswati, Lakszmi i Parwati. Te boginie są również uważane za najwyższy i czczony przez hinduistów. Są one na równi z mężami rządzonym życie ludzi. Więc Saraswati patronem muzyki, sztuki i literatury. Według legendy, to ona wynalazła sanskrytu – starożytne pismo. Lakshmi uznano bogini miłości, paleniska, powodzenia. uosabia on wszystkie inkarnacje żoną Wisznu. Parvati – żona Sziwy. Negatywny aspekt ITS czczona pod imieniem Kali. W tym przypadku, jest to w pełni zgodne z mężem, ponieważ oznacza zniszczenie. Kali jest przedstawiana jako straszną wielu zbrojnych kobieta ma na sobie naszyjnik z czaszek z czarnym rozwijających włosów, krwawe kły.

Istnieją inne indyjskich bogów, szczególnie czczone w Indiach. Na przykład, Ganesha, syn Śiwy i Parwati. On jest przedstawiany z głową słonia i jest czczony jako opiekun bogactwa, dobrobytu i szczęścia, Boga, usuwa przeszkody i patron nauki. Również Ganesha – lider sług Sziwy. Jest on często przedstawiany tańczyć.

Indian Boga miłości – Kama – „kolega” podobny do jego dawnej Jest on przedstawiony jako przystojny młody człowiek z łukiem i strzałami. Tylko jego łuk wykonany z trzciny, a zamiast strzałki – kwiaty.

Indian bogowie często straciły pierwotną wagę, przekształca się panami świata. Na przykład, Waruna – bóg sprawiedliwości, ucieleśnienie świata porządku i sprawiedliwości. Ponadto VARUNA jest Podtrzymującym mrovyh god wody deszczowe i przepływy turbulentne. On zarządza Naczelny Sąd i karze grzesznika, ale stopniowo traci na znaczeniu, przekształcony władcy zachodu.

Indra – pierwotnie bóg wojny, bitwy, grzmotów i błyskawic, król wszystkich półbogów. W ręku miał zamek błyskawiczny, który chciał ukarać wrogów lub powrotu do życia żołnierzy, którzy polegli w walce. Również stracił swoje pierwotne znaczenie, stając się władcą Wschodu.

Surya – bóg słońca, all-seeing eye bogów. Jego głównym zadaniem było wlać światło. Surya chodził po niebie, rozróżniając między dniem i nocą. W niektórych mitach wspomniane siedem koni, na których jechał niebo. W tej wersji, Surya ma coś wspólnego z Helios. Ostatecznie stał się władcą południowo-wschodniej.

Bóg Yama – władca królestwa zmarłych. Jego żona i towarzyszka – Yami – ucieleśnia swoją energię twórczą. Yama jest uważany za brata Manu, pierwszego człowieka, który przeżył potop. Chociaż pit pierwotnie był miłosierny Boże, on w końcu, jak wielu indyjskich bogów, uzyskał całkiem różne cechy i stał czczony jako silnej siłą niszczącą.