703 Shares 5101 views

Kiedy i gdzie sprzedać monety – kilka porad

W pewnym momencie każdy kolektor zadaje pytanie, ile to jest warte spotkanie. Nie ma znaczenia, czy on zbiera obrazy, zabawki choinkowe lub monety. Istnieją również sytuacje w życiu, kiedy człowiek jest pilnie potrzebują pieniędzy, a zatem musi rozstać się z jego kolekcji. Gdy jednak i gdzie sprzedać monety najbardziej opłacalne? Trudno jest dokładnie przewidzieć, kiedy wartość kolekcji numizmatycznej jest wyższa. W tej branży, można zobaczyć pewne trendy: ceny spadają latem i przed Bożym Narodzeniem, bo wiele w tym czasie sprzedać część kolekcji pomóc gotówki, na przykład, na wakacje lub na prezent dla bliskich.
Sprzedadzą stare monety stają się bardziej opłaca się jesienią, kiedy nie jest to nowy katalog Fischer. To było wtedy, że może być opłacalna rozstać się z jego kolekcji. Oczywiście, wiele zależy od stanu zachowania banknotów i wiek.


Kto jest kupowanie i sprzedawanie monet są najczęściej prowadzone przez popularnych serwisach aukcyjnych. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie, ponieważ istnieje zamiar wielu kolekcjonerów. Jednak trzeba liczyć się z nieuczciwą konkurencją, która może obniżyć cenę numizmatów. Jeżeli nie jesteś pewien gdzie sprzedać monety, to na pewno nie może być wskazane, aby rynek (lub pchły zbiorczej). Zwłaszcza, jeśli nie jesteś pewien realnej wartości swojej kolekcji. Jeśli masz całą serię monet, to bardziej opłaca się sprzedać je oddzielnie. W szczególności, jeśli są one cenne przedmioty. To rozwiązanie jest zalecane z dwóch powodów. Pierwsza – seria kupowane przez ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z numizmatyki, a oni nie zawsze mają niezbędnych środków finansowych. Ludzie od dawna ponieść zbierania, poszukiwania rynków i aukcje zazwyczaj tylko te próbki, które nie mają jeszcze, że nie opłaca się kupić całą serię. Jeśli zdecydujesz gdzie sprzedać monety, a następnie sprzedaje je indywidualnie, można zarobić więcej pieniędzy.

Nie wszystkie kolektory (zwłaszcza osoby starsze) są zainteresowani i wiedzieć, jak korzystać z Internetu. Najczęściej mają własne kanały – Antique rynków i sklepów. Innym jednym z najlepszych rozwiązań, gdzie sprzedają monety, jest bank. Szczególnie ma to sens w przypadku, gdy przedmiotem kolekcji drogie i rzadkie. Niektóre banki nie tylko sprzedawać, ale także w zakupie monet. Na forach numizmatyków poprosił również o tym, gdzie sprzedać monety. Zadzwoniłem tam takich miejscach jak sklepach, aukcjach internetowych i ogłoszeniach. Nietrudno się domyślić, że za pośrednictwem portali (np miasta) może też sprzedać swoją kolekcję. Ale oto BBS (takich jak Avito, Slando i innych) tracą w porównaniu ze specjalistycznych forów i stron. Częściej niż nie istnieje na zakup pochodzą nowicjuszy, zatem nie mogą zaoferować preferowaną cenę. Można również stosować aukcje zagranicznych. Jak największych firm finansowych i niezależnych przedsiębiorców, organizowanie sprzedaży monet za pośrednictwem domów aukcyjnych i stron internetowych (na przykład „Yukoins”, „Aleksander”, „Poltinka”, „Hermes” – lista jest nieskończona). Ważne jest, aby wybrać dla siebie dokładnie tak, że zostaną zapewnione godziwą cenę i profesjonalnego przeprowadzenia transakcji.