837 Shares 1165 views

Paradise apple jam: przepis pachnące przetwory na zimę

Konfitura z jabłek rajskich jest wykonany z całych owoców – można usunąć ogonki przed gotowaniem, a może też pozostawić je, a następnie ozdobić słodkie małe jabłka torty i ciasta. Forma wstępna jest doskonale uzupełnić zapasy na zimę, tym bardziej, że sprawiają, że nie jest trudniejsze niż jakiekolwiek inne. Aby dowiedzieć się , jak zrobić dżem z jabłek raj, receptur i technologii pieczenia znajdziesz w tym artykule. Jedyna dobra rzecz, aby wybrać dojrzały, nie jest pomarszczony i robaczywe owoce, sortować je według koloru i rozmiaru, a następnie przejść bezpośrednio do procesu, który choć zajmuje sporo czasu, ale jest to dość proste.


Konfitura z jabłek rajskich: klasyczny przepis

Do przygotowania potrzebne będą:

  • kilogram jabłek raju;
  • 1,3 lub nieco więcej niż jednego kilograma cukru;
  • 2 filiżanki przefiltrowanej wody.

Owoce zmontować i umyć, łodygi można usunąć, ale można zostawić i tak. Porów każdy jabłoni wykałaczką lub grubą igłą w wielu miejscach. Po gotować syrop z wymienionej wody i cukru. Że w końcu można dostać smaczne i najbardziej prawidłowy dżem z jabłek raj receptury (technologia) sugeruje gotowanie w kilku etapach, więc proszę o cierpliwość. Najpierw trzeba wlać owoce z syropu cukrowego i odstawić na jeden dzień. Po ciecz jest odprowadzana, zagotować, dodać jabłka z powrotem do ciepłej i pozostawić na kolejne 24 godzin. Dopiero na trzeci dzień, można umieścić naczynie i jego zawartość na piecu i doprowadzić do chęci dżemem. To może być sprawdzane w ten sposób: wziąć kroplę płynu, wlać na talerz i oglądać. Jeśli spready – gotować przez chwilę, czy nie, to idź i wlać pachnącą dżem na banki zakasać pokryw i przedkłada przechowywać w ciemnym miejscu, aż do zimy.

Paradise apple jam: przepis bursztynowy zima preform

Chociaż opcja ta jest podobna do poprzedniego przygotowania przez liczbę składników, technologii gotowania sam w sobie jest nieco inna. Ale, że to pomoże Ci uzyskać smaczne i bardzo piękne, bursztynowe dżemu z jabłek rajskich. Aby przygotować, przyjąć:

  • 1,5 kg owocu;
  • kilogram cukru;
  • Szkło zwykłej wody filtrowanej lub soku jabłkowego.

Umyć jabłka, przenieść, usunąć ogonki. Porów w kilku miejscach wykałaczką lub mecz, oraz po blanszowanie (wrzenia wody) w temperaturze wrzenia przez kilka minut. Wyjąć warzywa łyżką cedzakową i zanurzyć w zimnej wodzie, w której muszą być namoczone dzień. Po tym czasie wlać gotowane jabłka od ilości cukru i syropu wody. Nawiasem mówiąc, to będzie bardzo smaczne, jeśli zastąpić wodę z sokiem jabłkowym: możliwe jest, aby wycisnąć siebie, i można kupić gotowe. Gdy owoce w syropie do ostygnięcia, umieścić garnek na kuchence i gotować dżem piętnaście minut. Jabłka będzie przezroczysty, a kolor cieczy będzie przypominać bursztyn. Teraz, gdy wiesz, jak gotować dżem z jabłek rajskich. Przepis nie jest trudniejsze niż jakikolwiek inny gotowania obrabianego, a zimą można używać do pieczenia pachnący sklep dla ozdoby, a także po prostu jako doskonały dodatek do herbaty.