475 Shares 2804 views

Układ do oczyszczania wody: główne typy

Przy stosowaniu wody w mieszkaniu miejskim występuje dezynfekcję przez chlorowanie. W związku z tym, płyn zużycie wody wodociągowej bez uprzedniej obróbce cieplnej w temperaturze wrzenia roztworu jest uważane za niepewne. Wyeliminować niedogodności i chronić członków rodziny od szkodzenia systemu ochrony zdrowia umożliwia oczyszczanie wody.


Sprzęt chłodzący dla wody butelkowanej

Wielu właścicieli mieszkań wolą spożywać wodę mineralną, która jest dostarczana na życzenie w specjalnych chłodniach. W rzeczywistości takie rozwiązanie posiada wiele wad:

 1. Konsument nie może być w 100% pewni jakości dostarczanej wody.
 2. Ponieważ uwalnianie pojemnika wraz z powietrzem z otoczenia mikroorganizmów cała masa dostaje się płyn. Jeżeli butelka nie jest uwalniana w krótkim okresie czasu, jej zawartość może być bardziej niebezpieczne niż woda z kranu.
 3. Pojemność pod chłodnice są używane do ponownego użycia. Mając to na uwadze, że konsument nie ma kontroli nad zbiornikami dezynfekcji. Możemy tylko wierzyć, że butelki minęło jakości odkażenie, przed powrotem z powrotem do formy wypełnione.

filtry mechaniczne

Są proste urządzenia, w postaci cylindrów z siatki. Takie urządzenia są wprowadzone do elementów wody i wytwarzania czystej wody zawieszonych składników podczas jej przepływu przez rury. Urządzenia działające w tej kategorii wydaje się celowe, jeżeli niezbędne liczników ochronnych, urządzeń i różnych zaworów zatykaniu rdzy, mechanicznych cząstek stałych.

dzbanki filtry bytowe

Jakie są zalety takiego uzdatniania wody? Filtr celów domowych w formie dzbana stosowanych do wykańczania spożycie płynów. Przesiewania cząstki mechaniczne i zanieczyszczonym środowisku nastąpić poprzez zastosowanie węgla aktywowanego.

Zalety filtrów słoiku są:

 • mobilność;
 • małe rozmiary;
 • niski koszt;
 • powszechnie dostępne dla ogółu masy konsumentów.

Domowego systemu do uzdatniania wody w postaci dzbanka również ma swoje wady. W pierwszej kolejności są: niska szybkość filtracji niewystarczająca jakość mechaniczne cząstek przesiewanie, jak również brak możliwości, aby wyeliminować niektóre substancje czynne chemicznie.

dozowniki

Taki system uzdatniania wody ma podobną zasadę działania do dzbanka filtrującego. Wyróżnienia zwolennicy zwiększona objętość pojemników, a także dodatkową funkcjonalność.

konsumenci taki system zdolności oczyszczania wody 1,5-2 litrów kosztuje 1600-1800 rubli. Jeśli nie ma funkcji i wody chłodzącej ogrzewaniu elektroniczny wyświetlacz cena może wzrosnąć do 5000 rubli lub więcej.

filtry wielostopniowe

Kolejna kategoria oczyszczalnie wody – system, który dostosowuje się do zlewozmywaka. Przedstawiono urządzenie tego typu w postaci stałych instalacji, które zawierają kilka kaset, które są odpowiedzialne za mechanicznych i chemicznych płynów czyszczących.

Wybitny przedstawiciel tej kategorii urządzeń jest system oczyszczania wody „Norteks”. Poprzez zastosowanie innowacyjnego urządzenia filtracyjnego przy dużej szybkości płynu usuwa zanieczyszczenia rdzy, produkty naftowe, pestycydy i metali ciężkich. „Norteks Standard” – system oczyszczania wody, który pozostawia w wodzie kopalin poprzez usunięcie technologicznych, mających wpływ na zdrowie zanieczyszczenia.

Przy zakupie filtr wielostopniowy ważniejsze – zdecydować, co trzeba, aby dostać się do wyjścia: czystą wodą pitną lub płynu, który nie zepsuje sprzęt gospodarstwa domowego, w szczególności do opuszczenia osady na elementach pralki.

Złożone systemy uzdatniania wody dla domów prywatnych

Wielu właścicieli podmiejskich mieszkaniowych błędnie wierzą, że woda pochodząca z głębokich studni, różnej przejrzystości kryształu i bezpieczeństwa. Jednak, jak pokazuje praktyka, większość wody gruntowe zawierać rozpuszczone żelazo, mangan, siarkowodór i inne obojętne i reaktywne zanieczyszczenia. Dlatego też, w aranżacji domów prywatnych często ustawione złożone filtry, które produkują:

 1. Płyn napowietrzania – usuwanie gazów i utlenianie zanieczyszczeń.
 2. Dezynfekcja – oczyszczania wody z wodoru, manganu, żelaza i innych potencjalnie niebezpiecznych substancji.
 3. Stabilizacja twardości – zmiękczania wody.
 4. Czyszczenie na poziomie mikroskopowym.

Konkludując

Dać pierwszeństwo jednego lub inny system oczyszczania wody zaleca się uwzględnianie potrzeb indywidualnych oraz warunków operacyjnych. Aby sprostać dużych żądań rodzinie, że mieszkanie w prywatnym domu, zaleca się instalację stacjonarną, zintegrowanego zespołu czyszczącego, który jest podłączony do studni. Jeśli woda jest zużywana w niewielkich ilościach w mieszkaniu miejskim, jest możliwe, aby ograniczyć działanie telefonu dzbanka filtrującego lub urządzenia wieloetapowym.

Generalnie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji pozwala na wykonanie wstępnej analizy składu wody, która pochodzi z kranu. może wybrać na podstawie otrzymanych danych jest system oczyszczania wody, które pozwalają możliwość spożywania prawdziwie czystej, bezpiecznej wody.